Javascript is required

Edukacja na czasie: nauka i relacje. Spójrz na naukę zdalną z nowej strony

14.02.2020

Nauka zdalna
Podziel się
Na nowej stronie „Edukacja na czasie: nauka i relacje” znajdą coś dla siebie Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Całościowe spojrzenie na zdalną edukację nie może ograniczać się do kwestii dydaktycznych. O powodzeniu procesu nauczania w warunkach epidemii i kształcenia „na odległość” decyduje także jakość wzajemnych relacji. Temu wszystkiemu poświęcona jest nasza nowa strona z artykułami i szkoleniami dla Nauczycieli, Uczniów i Rodziców.

Eksperci Nowej Ery są dla Was

Na nowej stronie „Edukacja na czasie: nauka i relacje” zgromadziliśmy materiały stworzone przez ekspertów – m.in. psychologów i pedagogów – którzy w przystępny sposób dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Nacisk na praktyczny aspekt omawianych zagadnień sprawia, że znajdą tu coś dla siebie Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice. Praca na odległość zmienia reguły gry i stawia uczestników procesu dydaktycznego przed nowymi wyzwaniami. W tym trudnym dla wszystkich okresie nie tylko nauka, ale i sztuka organizacji czasu, radzenia sobie ze z presją i stresem, a także budowania i utrzymywania relacji są szczególnie istotne. Ta wiedza i umiejętności są bardzo aktualne dziś, ale przydadzą się także po zakończeniu zawieszenia zajęć lekcyjnych. Zgromadzone na naszej nowej stronie artykuły, filmy i webinaria z pogranicza edukacji i psychologii pomogą zmierzyć się z wyzwaniami nauki zdalnej, a nawet przekuć bieżące wyzwania w edukacyjny sukces. Zajmiemy się między innymi następującymi tematami:

  • Jak dbać o kondycję psychiczną rodziny? Jak być wspierającym rodzicem?
  • Sztuka ustalania priorytetów – jak radzić sobie z obowiązkami i emocjami?
  • Sprawdzone sposoby na nauczenie dzieci samodzielnej nauki.

Webinaria o relacjach w edukacji zdalnej – bezcenne!

Webinaria, czyli „internetowe seminaria”, to forma przekazywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami, która zdobywa coraz większą popularność. Pozwala odbiorcom na kontakt z autorytetami i ekspertami reprezentującymi różnorodne gałęzie nauki i dziedziny wiedzy, umożliwia szybkie zapoznanie się ważnymi informacjami i stanowi inspirujące doświadczenie. Webinaria, które proponujemy Państwu na stronie „Edukacja na czasie: nauka i relacje”, prowadzone są przez doskonałych fachowców-praktyków. Na początek zapraszamy do zapoznania się z wykładami dr. hab. Sylwii Jaskulskiej oraz Doroty Dziamskiej, autorki systemu „Edukacja przez ruch”:

Baza webinariów szybko się rozszerza, dlatego warto śledzić tę sekcję na bieżąco.

Nie trzeba być technologicznym ninja, aby uczyć zdalnie

Wielu z nas czuje się niepewnie w nowej, informatyczno-technologicznej rzeczywistości. Okazuje się, że w przypadku nauki zdalnej nie wystarczy być świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, nie wystarczy mieć dobry plan lekcji czy ciekawe zadani. Trzeba też umieć zainstalować i obsłużyć nowy program komputerowy, udostępnić notatki na wspólnym ekranie, sprawnie „przeklikać się” przez wyskakujące powiadomienia systemowe czy przygotować prezentację, która „otworzy się” na wszystkich uczniowskich urządzeniach. W Nowej Erze nie zapominamy o tym aspekcie zdalnej edukacji. Dlatego na stronie „Edukacja na czasie: nauka i relacje” znalazła się sekcja dotycząca właśnie tych aspektów edukacji na odległość. Nazywa się ona „Webinaria – narzędzia i zasoby do nauki zdalnej”. Znajdziecie tam szkolenia on-line, które pomogą ominąć technologiczne pułapki i efektywnie pracować, uczyć się, zdobywać nowe umiejętności. Opracowania, które umieściliśmy w omawianej sekcji, to m. innymi:

Zachęcamy do regularnych odwiedzin na stronie „Edukacja na czasie: nauka i relacje”. Materiałów będzie tam przybywać, postaramy się poruszyć najbardziej interesujące Was tematy. Przejdźmy przez ten trudny czas razem!

Nauka zdalna
Podziel się