Javascript is required

Jutro nadeszło! Przeczytaj, jak dzieci widzą przyszłość

16.01.2024

Konkurs
Podziel się
Jutro nadeszło! Jutro nadeszło! Przeczytaj, jak widzą przyszłość laureaci 5. edycji konkursu "Popisz się talentem"

Pasy zapięte? Wyobraźnia uruchomiona? Fantazja wkręcona na najwyższe obroty? No to „Startujemy w przyszłość”! Właśnie ukazała się książka wieńcząca jubileuszową, piątą edycję konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Nie przegap tej literackiej przygody!

Młodzi pisarze mają przyszłość

Poznaj opowiadania laureatów piątej, jubileuszowej edycji konkursu „Popisz się talentem”! To 30 tekstów, które skrzą się od świeżych pomysłów i odważnych wizji, a przede wszystkim – emocji. Bo dla dzieci przyszłość to ważna sprawa. Opisały ją wnikliwie i różnorodnie. Nie bały się stawiać trudnych diagnoz i formułować nieoczywistych prognoz, ale też – i to jest najcudowniejsze w tym dziecięcym podejściu do pisania – wysyciły swoje opowiadania nadzieją, wiarą w to, że jeśli się postaramy, jeśli zadziałamy razem, to przyszłość nadal może być wspaniała i jasna. Nie zabrakło też opowiadań stricte przygodowych, stawiających na akcję, na budowanie kompleksowej wizji świata za sto lat. Dlatego „Startujemy w przyszłość” to naprawdę ciekawa, urozmaicona lektura ofertująca czytelnikowi bardzo wiele – wiele emocji, wiele inspiracji, wiele zachwytów. Zdecydowanie polecamy tę pozycję do wspólnego, rodzinnego lub klasowego czytania i omawiania.

Nie ma jutra bez życzliwości

W opowiadaniach laureatów piątej edycji „Popisz się talentem” często przewijał się motyw wzajemnej życzliwości, pomocy i współdziałania jako fundamentów lepszej przyszłości. Zdobywając swój egzemplarz „Starujemy w przyszłość”, możesz tworzyć lepsze jutro dla potrzebujących dzieciaków już dziś! Cały dochód ze sprzedaży publikacji przeznaczamy na cele społeczne. To tradycja, która towarzyszy konkursowi „Popisz się talentem” od samego początku. Dzieci doskonale wiedzą, że nie ma jutra bez życzliwości i my też to wiemy. Jako wydawnictwo społecznie odpowiedzialne, od niemal 30 lat wspieramy i inicjujemy inicjatywy, akcje i wydarzenia pro publico bono. Naszym celem jest wspieranie talentów i pasji młodych ludzi, pomoc w rozwijaniu ich zainteresowań i mocnych stron. Działamy także na rzecz nauczycieli, czyli tych, którzy są w procesie dydaktycznym najważniejsi. Umożliwiamy im rozwój osobisty i zawodowy poprzez dostęp do eksperckich szkoleń, webinariów, artykułów, ale także poprzez organizację inicjatyw takich jak „Popisz się talentem” – inspirując nauczycieli do niestandardowych działań edukacyjnych, które nierzadko uzyskują swoją kontynuację dzięki pomysłowości i kreatywności ich uczestników. I to nas cieszy!

 

Aby zdobyć swój egzemplarz książki „Startujemy w przyszłość”, odwiedź Sklep Nowa Era - Księgarnia internetowa

Aby przeczytać o innych inicjatywach Nowej Ery, odwiedź Programy edukacyjne

Pobierz „Poradnik młodego reportera”.

Konkurs
Podziel się