Nasze programy

Projektanci edukacji

To unikalny, najpopularniejszy w Polsce konkurs promujący realizację projektów edukacyjnych. Fundusz Grantów Nowej Ery pomaga zrealizować nawet najambitniejsze pomysły.

Czytaj więcej

Supermoc książek w przedszkolu

Program, którego celem jest udzielenie nauczycielom wsparcia w promowaniu czytelnictwa w przedszkolu – na co dzień, w praktycznym wymiarze.

Czytaj więcej

Strefa inspiracji

Zbiór filmów, z których każdy stanowi „pigułkę” wiedzy: doskonali kompetencje merytoryczne i „miękkie”, poszerza wiedzę o wychowaniu, uczeniu się i nauczaniu, inspiruje nowymi ideami.

Czytaj więcej

Popisz się talentem

Wspieramy literackie zainteresowania i zachęcamy do kreatywnego pisania, publikując porady najlepszych polskich autorów i organizując konkursy literackie dla młodych twórców.

Czytaj więcej

100 lat Niepodległa

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy do programu edukacyjnego umożliwiającego świętowania rocznicy w szkole.

Czytaj więcej

TyDzień Dziecka

7-dniowe wydarzenie edukacyjne dla nauczycieli, wychowawców i rodziców. Webinary, filmy i artykuły ekspertów pozwalające poznać świat dzieci i nastolatków.

Czytaj więcej

Fundacja Powszechnego Czytania

Współtworzymy ogólnopolską inicjatywę pro-czytelniczą, aby wyrównać szanse edukacyjne wszystkich polskich dzieci.

Czytaj więcej

Edukacja filmowa

Program „Edukacja filmowa” nadaje klasowym wyjściom do kina nowy wymiar. Starannie przygotowana obudowa dydaktyczna pozwala na przeprowadzenie zajęć związanych z obejrzanym filmem.

Czytaj więcej

Uczę i wychowuję

Warsztat pracy nauczyciela i wychowawcy to nie tylko wiedza merytoryczna. Równie ważne są tak zwane „kompetencje miękkie”.

Czytaj więcej

GREAT

Warsztaty GREAT to seria pięciu spotkań rozwijających kompetencje nauczyciela 21 wieku. Zobacz wykłady, zasil się wiedzą, praktykuj!

Czytaj więcej

Empatia wychodzi na dobre

Program edukacyjny kierowany do uczniów w wieku 9-17 lat. Materiały opracowane przez fundację Global Dignity Poland w ujęciu Porozumienia bez przemocy.

Czytaj więcej

Różni, ale Równi

Materiały edukacyjne dla nauczycieli pomocne w przeprowadzeniu zajęć poświęconych podejmowana będzie dyskusja o szeroko pojętej odmienności wynikającej z różnych czynników.

Czytaj więcej

Uczeń i hejt

Materiały edukacyjne dla nauczycieli, rodziców i uczniów pomagające poradzić sobie w sytuacji zetknięcia się dziecka z hejtem.

Czytaj więcej

Szkolne kluby wolontariatu

Aktywnie promujemy ideę wolontariatu, tworząc i udostępniając nauczycielom bezpłatne materiały oraz wspierając działania mającą na celu zaangażowanie uczniów w działania wolontariackie.

Czytaj więcej

Wirtualne Muzeum Tadeusza Kościuszki

Jesteśmy partnerem pierwszego internetowego muzeum poświęconego polskiemu bohaterowi narodowemu. W ramach projektu udostępniono ponad 200 eksponatów.

Czytaj więcej

Seminarium Campus

Campus to inspirujące seminaria dla nauczycieli, w trakcie których wykładowcy dzielą się z uczestnikami wiedzą na temat zmian dokonujących się w otaczającym nas świecie.

Czytaj więcej

Nowa Era w liczbach

Ponad 33 000 książek przekazaliśmy potrzebującym w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”

Zrealizowaliśmy ponad 38 000 zamówień w ramach programu Karta Dużej Rodziny

Zebraliśmy ponad 250 kg książek w ramach akcji tworzenia bibliotek w szpitalach dziecięcych

Pomogliśmy zrealizować 320 uczniowskich projektów edukacyjnych

Zobacz także