Javascript is required

Marzyciele, do piór!

28.11.2019

Szkoła podstawowaKonkurs
Podziel się
Rozmarzona dziewczynka na tle kreskówkowej grafiki.

Wystartowała trzecia edycja największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2019. Zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich klas szkoły podstawowej do pisania opowiadań. W tym roku chcemy poznać Wasze marzenia!

Sprawdzony sposób na rozwijanie zainteresowań

Udział w konkursie „Popisz się talentem 2019” jest bezpłatny i ma na celu rozwijanie zainteresowań literacko-czytelniczych dzieci i młodzieży. Aby wziąć w nim udział, należy napisać opowiadanie zgodne z tematem zadania konkursowego. Opowiadanie może mieć do 500 słów i musi być stworzone samodzielnie przez ucznia z klas 1-8 szkoły podstawowej. Termin nadsyłania tekstów upływa 28 kwietnia 2019.

Wymarzona szansa na debiut literacki

Oceną nadesłanych na konkurs opowiadań zajmie się profesjonalne jury w składzie: Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) i Rafał Witek (pisarz dziecięcy). Jury będzie rozpatrywać prace w podziale na dwie grupy wiekowe: I-IV klasa oraz V-VIII klasa. W każdej z tych kategorii zostanie wyłonionych 15 opowiadań (czyli łącznie 30), które razem złożą się na prawdziwą, pokonkursową książkę, która będzie dostępna w całej Polsce. To wymarzona szansa na debiut dla młodych adeptów pióra!

Okazja do czynienia dobra

Tradycją konkursu jest to, że cały dochód z pokonkursowej książki przekazujemy na cele charytatywne. Tak samo będzie w tym roku. Wesprzemy podopiecznych fundacji „Mam marzenie”, bo przecież marzenia są w życiu najważniejsze. To one dają nam energię do działania, to one każą nam się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i wiedzę, iść do przodu… A zatem nie bójcie się marzyć i Wy – przystąpcie do konkursu, zróbcie razem z nami coś dobrego!

Przeczytajcie zadanie konkursowe i do dzieła!

Zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski do udziału w konkursie i życzymy świetnych pomysłów!

Treść zadania konkursowego, szczegółowy regulamin oraz plakat informacyjny znajdziecie na stronie www.nowaera.pl/popiszsietalentem.

Szkoła podstawowaKonkurs
Podziel się