Obudowa dydaktyczna plus multimedia

Edukacyjny program multimedialny „Tyci Tukan i przedszkolaki” zawiera:

  • 160 scenariuszy zajęć
  • 640 ćwiczeń multimedialnych
  • 98 kart zabawy

Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Program wspiera nauczycieli edukacji przedszkolnej w organizacji i przeprowadzeniu ciekawych zajęć dydaktycznych, w których znane nauczycielom metody pracy łączą się z atrakcyjnymi animacjami i ćwiczeniami multimedialnymi.

wypróbuj

Program podzielony jest na trzy poziomy: I, II, II. Każdy poziom podzielony jest na 10 kręgów tematycznych, a w każdym kręgu nauczyciel znajdzie 5 zajęć (od poniedziałku do piątku). Każde zajęcia posiadają swój scenariusz, karty zabawy, oraz blok multimedialny z piosenką na koniec zajęć.

 

 

 

 

10 zajęć o emocjach

Obok tematów z zakresu społecznego, poznawczego proponujemy także zestaw 10 tematów poświęconych najczęściej doświadczanym przez dzieci emocjom. Warto po nie sięgać nie tylko ze względu na wymagania podstawy programowej, ale także wtedy, gdy w grupie pojawi się konkretny problem.

 

 

 

 

Tematy znane i lubiane i … zupełnie nowe

Zakres omawianych zagadnień jest rozszerzany w sposób spiralny: od tematów najbliższych rzeczywistości dziecka (dom, rodzina, jedzenie, higiena itp.) do treści związanych z odkrywaniem tajemnic otaczającego je świata (podróże, sztuka, technologia, Kosmos i inne).

 

 

 

 

Scenariusze zajęć dziennych

Każdy scenariusz zajęć ma określone cele dydaktyczne oraz zawiera punkty podstawy programowej przypisane do tych celów. Scenariusze są przystosowane do praktyki przedszkolnej – zawierają propozycje zajęć na cały dzień (zabawy integracyjne lub dydaktyczne, kącik multimedialny, zabawy ruchowe, kącik plastyczny).

 

 

 

 

51 piosenek

Każdy krąg tematyczny zawiera nagraną piosenkę (z prostym teledyskiem) związaną z tematem kręgu, którą dzieci ćwiczą przez 5 dni. W scenariuszach zajęć nauczyciel znajdzie tekst piosenki opatrzony opisem choreografii. To zestaw gestów i ruchów, które mogą wykonywać dzieci podczas śpiewania razem z nauczycielem.

 

 

 

 

Zawsze pod ręką

Program nauczyciel może zainstalować na swoim komputerze z pendrive’a. Zajmie to nie więcej niż pół godziny, a wszystkie materiały (cyfrowe zajęcia i pliki pdf do wydrukowania) już na zawsze będą dostępne na komputerze bez konieczności dostępu do Internetu. Jeden pendrive zawiera klucz licencji na 6 stanowisk komputerowych.

Przedszkole powinno mieć do dyspozycji:

Zobacz także