Javascript is required

Okulary czasu: najlepsza premiera na jesień!

07.04.2024

Popisz się talentem
Podziel się

Już jest! I jest taka, jaką najbardziej lubimy: wciągająca opowiadaniami, przyciągająca barwami, pięknie zilustrowana, pełna zaskakujących wątków, mądra, wrażliwa: książka „Okulary czasu” wieńcząca siódmą edycję naszego ogólnopolskiego konkursu literackiego Popisz się talentem 2023.

Pisanie zmienia punkt widzenia

Uczestnicy tegorocznej edycji Popisz się talentem ” pisali opowiadania, których tematyka wymagała założenia Okularów czasu i spojrzenia na świat w nowy sposób – oczami innych ludzi, dorosłych lub dzieci. I to się udało znakomicie! Uczniowie podstawówek wykazali się umiejętnością przyjęcia innych punktów widzenia, a co za tym idzie – wyobraźnią, empatią, elastycznością, otwartością. W efekcie jury miało do przeczytania i ocenienia aż 1961 tekstów. Każdy prezentował unikatowy, indywidualny punkt widzenia, proponował własną interpretację konkursowego zadania, otwierał inną perspektywę. Składając te opowiadania w książkę nie mogliśmy się doczekać finalnego efektu, bo wiedzieliśmy, że będzie niezwykły. I oto jest: profesjonalnie zredagowany przez redaktor merytoryczną Nowej Ery Ewę Wilczyńską, opracowany literacko przez pisarza Rafała Witka, opatrzony rysunkami przez wyśmienite trio ilustratorskie w składzie Marcin Południak, Łukasz Silski i Krzysztof Mrawiński. A do tego: staranna edycja, twarda okładka, słuszne wymiary… To idealny pomysł na prezent czy nagrodę dla młodych miłośników wciągającej literatury.

Okulary nie do wiary – wciągają i pomagają!

Te „Okulary czasu” to prawdziwe okulary nie do wiary! Nie dość, że wycisnęły z uczestników konkursu najlepsze kreatywne pomysły, to na tym nie poprzestają! Na końcu książki znajduje się bowiem niespodzianka: ciekawa sekcja aktywnościowa, która zachęca do twórczej aktywności każdego czytelnika. Jest skomponowana tak, aby sprawiła przyjemność i młodszym, i starszym uczniom podstawówek – wszak wyrażanie się poprzez sztukę jest potrzebne każdemu niezależnie od wieku. Owa sekcja aktywnościowa może stanowić podstawę do zajęć rozwijających pasje i talenty… i to nie przypadek. Celem konkursu „Popisz się talentem” jest i zawsze było rozbudzanie w uczniach literackich talentów i zachęcenie ich do wyrażania siebie poprzez pisanie. Kolejnym ważnym celem konkursu jest pomaganie i wyrównywanie szans edukacyjnych: dlatego dochód z każdej kolejnej książki pokonkursowej przeznaczany jest na cele społecznie. Nie inaczej będzie w tym roku. Podsumowując: czytasz-dobrze się bawisz-rozwijasz się kreatywnie-pomagasz innym. Brzmi jak świetny pomysł na jesień i zimę, nieprawdaż?

Popisz się talentem
Podziel się