Javascript is required

Program przygotowania do egzaminu ósmoklasisty – czyli jak zdać egzamin na 100%

Autor: Olga Nerc, 10.11.2022

Angielski blog
Podziel się

Zapraszamy wszystkich nauczycieli języka angielskiego w szkole podstawowej na cykl filmów poświęcony przygotowaniom do egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty uczniowie szkół podstawowych będą zdawać po raz pierwszy wiosną 2019 roku. To będzie zarazem pierwszy egzamin w ich życiu. Dla nauczycieli ten egzamin również będzie nowy – sprawdzi wiedzę z zakresu nowej podstawy programowej, która weszła w życie w 2017 roku, a poza tym charakteryzuje go inna formuła – jest dłuższy, ma jeden wspólny poziom dla wszystkich zdających, kładzie nacisk na zadania otwarte.

Słowem – to nie lada wyzwanie!

Z naszego cyklu filmów dowiecie się:

  • Jak pogodzić przygotowanie do egzaminu z realizacją nowej podstawy programowej?
  • Jak znaleźć równowagę pomiędzy komunikacją i kreatywną nauką a intensywnym treningiem egzaminacyjnym?
  • Jak można wykorzystać do tego celu podręcznik i zeszyt ćwiczeń?
  • Z jakich pomocy może skorzystać nauczyciel, aby w atrakcyjny i skuteczny sposób przybliżyć uczniom tematy egzaminacyjne?

Pierwszych pięć filmów to omówienie konkretnych części egzaminu. Skupimy się na rodzajach zadań i strategiach egzaminacyjnych. Chcemy, aby uczniowie zaznajomili się ze wszystkimi typami ćwiczeń egzaminacyjnych i wiedzieli, jak spokojnie i metodycznie radzić sobie z ich rozwiązaniem.

Ostatni, szósty film będzie poświęcony punktacji i zasadom oceniania egzaminu, które są dla uczniów i dla wielu nauczycieli nowością, szczególnie jeśli chodzi o ocenianie zadań otwartych.

 

Każdemu z filmów będzie towarzyszył materiał z rozwinięciem strategii egzaminacyjnych i ze szczegółowym komentarzem do konkretnych zadań z Informatora egzaminacyjnego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i z przykładowego arkusza CKE oraz – specjalnie dla uczniów i nauczycieli korzystających z serii Teen Explorer – przykładowe rozwiązania egzaminacyjne dla klas 7 i 8.

Nasze filmy:

1. Rozumienie ze słuchu – zadania i strategie

Pobierz materiały – Rozumienie ze słuchu:

Strategie egzaminacyjne

Przykładowe zadania egzaminacyjne

 2. Znajomość funkcji językowych – zadania i strategie

Pobierz materiały – Znajomość funkcji językowych:

Strategie egzaminacyjne

Przykładowe zadania egzaminacyjne

Kolejne filmy i materiały do pobrania http://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/jezykangielski 

Zapraszamy także na fanpage nowaeraangielskiego na Facebooku i nasz kanał YouTube, gdzie już dziś można znaleźć pierwsze informacje na temat egzaminu ósmoklasisty.

Angielski blog
Podziel się