Javascript is required
Przejdź do treści głównej

Przyszli pisarze nagrodzeni!

18.12.2023

Konkurs
Podziel się
Uczestnicy konkurs nad notatkami.

Z dumą przedstawiamy laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego „Popisz się talentem” 2021. Warto zapamiętać te nazwiska, bo to młodzi twórcy o olbrzymim potencjale i możliwościach. Zobacz, czy są wśród nich uczniowie z Twojej miejscowości lub województwa.

Jubileuszowa edycja konkursu za nami

Aż się wierzyć nie chce! Za nami już piąta edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. I to edycja niezwykle udana! Na konkurs nadeszły 4023 prace – lepiej było tylko w premierowej edycji, czyli w roku 2017. Jak widać, pandemia i nauczanie zdalne nie powstrzymały dziecięcej kreatywności, a wręcz przeciwnie – stały się jej katalizatorem. Możliwość twórczego wyrażenia swoich myśli, uczuć, nadziei i lęków okazała się dla wielu dzieci czymś niezwykle oczekiwanym, owocując różnorodnymi tekstami na wysokim, wyrównanym poziomie. Naprawdę było z czego wybierać i co nagradzać! Jury w składzie: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz) i Rafał Witek (pisarz) wyłoniło trzydziestu laureatów (15 z klas 1-4 oraz 15 z klas 4-8), których nazwiska znajdziecie TUTAJ.

Najlepsze opowiadania już wkrótce w druku

Nie możemy się doczekać pokonkursowej książki, która ukaże się już jesienią tego roku.

Dochód z jej sprzedaży tradycyjnie jak co roku wesprze cele społeczne. Tematem konkursu była przyszłość, więc i my zadbamy o przyszłość potrzebujących dzieciaków. Decyzję o wyborze konkretnej fundacji bądź stowarzyszenia przekażemy czytelnikom w momencie ukazania się publikacji, która ukaże się już w październiku w sklepie internetowym Nowej Ery. Taka publikacja – pięknie wydana i zilustrowana – będzie z pewnością świetną propozycją na wszelkiego rodzaju nagrody dla uczniów. Już teraz ją polecamy – podobnie jak książki pokonkursowe z poprzednich lat, które znajdziesz w sklepie Nowej Ery.

Konkurs
Podziel się