Javascript is required

Deutsch KOMPAKT neu
Seria edukacyjna dla szkoły podstawowej 4-8

 • Praca metodą projektów rozwijająca kompetencje językowe
 • Audioblogi z niemieckim rówieśnikiem kształcące umiejętności komunikacyjne
 • Zadania wspierające systematyczne przygotowania do egzaminu
 • NEONbooki podręczników i zeszytów ćwiczeń z nowymi materiałami cyfrowymi
 • Najbogatsza baza materiałów dydaktycznych z konkretną pomocą w codziennej pracy nauczyciela

Zmiany w edukacji

23 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.

W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotowuje oznaczenia treści objętych zmianami.

22 marca 2024 wyszło rozporządzenie dotyczące prac domowych. W klasach 4−8 pisemne lub praktyczno-techniczne prace domowe są nieobowiązkowe i nie ustala się z nich oceny. Nauczyciel sprawdza pracę domową i przekazuje uczniowi informację zwrotną na jej temat.

 • NEON Strefa ćwiczeń

Elementy seriiBrak wyników!

Dlaczego warto wybrać serię Deutsch KOMPAKT neu?Edukacja z Nową Erą i NEON-em to rozwiązanie, które pozwoli Ci dostosować lekcje do każdego ucznia dzięki różnorodności zadań. Seria kładzie nacisk na komunikację w życiu codziennym. NEONbooki Podręcznika i Zeszytu Ćwiczeń są dostępne dla ucznia i nauczyciela. Elementy grywalizacji w postaci punktów i pucharów oraz możliwości wyboru awatara zwiększą motywację uczniów.

NEONbook Podręcznika

Co znajdziesz w NEONbooku Podręcznika?

 • ponad 220 zadań interaktywnych,
 • filmy do obejrzenia dostępne przy zadaniach w sekcjach po każdym rozdziale
 • animacje i tabele gramatyczne znajdujące się tuż przy zadaniach
 • nagrania tuż przy zadaniach na rozumienie tekstu słuchanego
 • gry językowe ćwiczące słownictwo w sekcji Miniwörterbuch

NEONbook Zeszytu ćwiczeń

Co znajdziesz w NEONbooku Zeszytu Ćwiczeń?

 • ponad 260 zadań interaktywnych
 • nagrania tuż przy zadaniach na rozumienie tekstu słuchanego
 • filmy do odtworzenia przy zadaniach z możliwością włączenia i wyłączenia napisów
 • tabele i animacje gramatyczne przy zadaniach ćwiczących struktury gramatyczne
 • dodatkowe sekcje gramatyczno-leksykalne z zadaniami interaktywnymi, które mogą być doskonałą bazą do zadawania online’owych prac domowych
 • kody QR do dodatkowych zadań na docwiczenia.pl
 • odpowiedzi do zadań wspomagające autonomię nauczania

Audioblogi

Audioblogi z nativem stanowią dodatkowe urozmaicenie oraz utrwalenie materiału leksykalno-gramatycznego prezentowanego w danym rozdziale. Dzięki audioblogom uczniowie zapoznają się z językiem mówionym, typowym dla nastolatków, poznają zwyczaje swojego rówieśnika z Niemiec – Iva, co dodatkowo motywuje ich do nauki języka niemieckiego. Wersja interaktywna ćwiczeń w NEONie umożliwia również włączenie transkrypcji nagrania.

 

Grammatik kompakt!

W każdym rozdziale wyraźnie wyeksponowane zostały zagadnienia gramatyczne z odsyłaczami do tabel, które znajdują się na końcu każdego rozdziału. NEONbook podręcznika i zeszytu ćwiczeń umożliwia uczniom dostęp do wszystkich materiałów również w domu.

NEONbooki oferują więcej możliwości rozwiązywania zadań, dzięki czemu kurs może być bardziej dostosowany do ucznia.

Powtórzenie materiału

Każdy z rodziałów zawiera sekcje FOKUS – Wiederholung, która jest powtórzeniem wszystkich materiałów leksykalnych i gramatycznych oraz minisłowniczek, zawierający zbiór najważniejszych wyrazów, wyrażeń i zwrotów wraz z polskim tłumaczeniem.

NEONbook podręcznika i zeszytu ćwiczeń umożliwia uczniom dostęp do wszystkich materiałów również w domu.

E-rozwiązania dla Twojej seriiSprawdź
NEON

NEON

Praktyczne i intuicyjne w obsłudze narzędzie współpracy nauczyciela z uczniem. Zostało zaprojektowane jako wspólna przestrzeń wypełniona różnorodnymi pomocami dydaktycznymi.
Sprawdź
Dla nauczyciela

Dla nauczyciela

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Sprawdź
Generator testów

Generator testów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Sprawdź
Ondorio

Ondorio

Nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Sprawdź
Diagnoza przedmiotowa

Diagnoza przedmiotowa

Zestaw narzędzi diagnostycznych do cyklicznych i miarodajnych badań postępów oraz do oceny poziomu przygotowania uczniów do egzaminu zewnętrznego.
Sprawdź

E-booki

Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest internet.