Javascript is required

Biologia

EDYCJA 2024

NOWA Biologia na czasie dla klasy 1 powstała w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz uczniów z pokolenia alfa. W zakresie rozszerzonym została dostosowana do nowej matury. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych dopasowanych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook.

Na rok szkolny 2024/2025 będą dostępne podręczniki dostosowane do zmian w podstawie programowej:
- NOWA Biologia na czasie część 1, oznaczone NOWOŚĆ EDYCJA 2024
- Biologia na czasie część 2, 3 i 4, oznaczone EDYCJA 2024

Nowa oferta 2024NOWA Biologia na czasie. Zakres podstawowyNOWA Biologia na czasie. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. Zawiera rozwiązania, które ułatwiają naukę uczniom z pokolenia obrazkowego. Szczególny nacisk położono w nim na przystępność, wizualizację treści i praktyczne zastosowanie biologii.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania biologii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Podział tekstu na mniejsze porcje, czyli mniej litego tekstu i więcej wypunktowań – uczeń szybciej znajdzie i zapamięta potrzebne treści.
 • Więcej czytelnych wizualizacji, czyli infografik oraz zilustrowanych doświadczeń – aby łatwiej zrozumieć omawiane zagadnienia.
 • Element Ważne na tej lekcji skorelowany z treściami wyróżnionymi kolorem – uczeń wie, co musi umieć.
 • Odniesienia do życia codziennego – nadają sens zdobywaniu wiedzy.

Dlaczego warto wybrać „NOWĄ Biologię na czasie” do zakresu podstawowego?NOWA Biologia na czasie. Zakres rozszerzonyNOWA Biologia na czasie. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. i jest dostosowany do nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i klarowny.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania biologii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Więcej infografik i schematów obrazujących procesy.
 • Badania biologiczne dostosowane do matury, a jednocześnie opracowane z myślą o uczniu pierwszej klasy.
 • Materiały kształcące umiejętność odróżniania fake newsów od prawdy.
 • Dokładniej zobrazowane doświadczenia – próby badawcze, próby kontrolne oraz wyniki.
 • Zadania ze wskazówkami oraz zadania analogiczne do samodzielnego rozwiązania, szczególnie pomocne w ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.

Dlaczego warto wybrać „NOWĄ Biologię na czasie” do zakresu rozszerzonego?Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–423 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.

Pobierz aktualny projekt zmian w Twoim przedmiocie


W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (1–4) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.


Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 


Zakres podstawowy
Zakres rozszerzony


UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Dostępna dla klas 2–4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.