Javascript is required

Geografia
EDYCJA 2024

NOWE Oblicza geografii dla klasy 1 powstały w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz uczniów z pokolenia alfa. W zakresie  rozszerzonym zostały dostosowane do nowej matury. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych dopasowanych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook.

Na rok szkolny 2024/2025 będą dostępne podręczniki dostosowane do zmian w podstawie programowej:
- NOWE Oblicza geografii część 1, oznaczone NOWOŚĆ EDYCJA 2024
- Oblicza geografii część 2, 3 i 4, oznaczone EDYCJA 2024

Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–412 lutego 2024 r. MEN opublikowało zmiany w obowiązującej podstawie programowej i udostępniło je do prekonsultacji. Zmiany te polegają m.in. na wykreśleniu niektórych treści nauczania i będą obowiązywać od września 2024 r. 

Pobierz aktualny projekt zmian w Twoim przedmiocie
Pobierz uzasadnienie zmian w Twoim przedmiocie


W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (1–4) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.


Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 

Zakres podstawowy
Zakres rozszerzony


UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

Nowa oferta 2024NOWE Oblicza geografii. Zakres podstawowyNOWE Oblicza geografii cz. 1. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. Zawiera rozwiązania, które ułatwiają naukę uczniom z pokolenia obrazkowego. Szczególny nacisk położono w nim na przystępność oraz wizualizację treści geograficznych.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania geografii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Podział tekstu na mniejsze porcje, czyli mniej litego tekstu i więcej wypunktowań – uczeń szybciej znajdzie i zapamięta potrzebne treści.
 • Więcej przejrzystych wizualizacji, czyli infografik – aby łatwiej zrozumieć omawiane zagadnienia.
 • Element Ważne na tej lekcji! skorelowany z treściami wyróżnionymi kolorem – uczeń wie, co musi umieć.
 • Praktyczne samouczki Krok po kroku z dodatkowymi zadaniami do samodzielnego wykonania – umożliwiają kształcenie kluczowych umiejętności geograficznych.
 • Poręczna wklejka z dwiema dużymi mapami świata – zawsze pod ręką, gdy nie ma atlasu.

Dlaczego warto wybrać „NOWE Oblicza geografii” do zakresu podstawowego?NOWE Oblicza geografii. Zakres rozszerzonyNOWE Oblicza geografii cz. 1. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. i jest dostosowany do nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i klarowny.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania geografii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Więcej infografik obrazujących zagadnienia geograficzne wymagane na maturze.
 • Więcej samouczków Krok po kroku kształcących umiejętności maturalne, wzbogaconych o zadania Rozwiąż samodzielnie.
 • Zadania ze wskazówkami oraz zadania analogiczne do samodzielnego rozwiązania, szczególnie pomocne w ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.
 • Praktyczna wklejka z dwiema dużymi mapami świata – zawsze pod ręką, gdy nie ma atlasu.

Dlaczego warto wybrać „NOWE Oblicza geografii” do zakresu rozszerzonego?E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Dostepna dla klas 2–4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

Nowa Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.