Javascript is required

Geografia
EDYCJA 2024

NOWE Oblicza geografii dla klasy 1 powstały w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz uczniów z pokolenia alfa. W zakresie  rozszerzonym zostały dostosowane do nowej matury. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych dopasowanych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook.

Na rok szkolny 2024/2025 będą dostępne podręczniki dostosowane do zmian w podstawie programowej:
- NOWE Oblicza geografii część 1, oznaczone NOWOŚĆ EDYCJA 2024
- Oblicza geografii część 2, 3 i 4, oznaczone EDYCJA 2024

Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–423 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.

Pobierz aktualny projekt zmian w Twoim przedmiocie


W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (1–4) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.


Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 

Zakres podstawowy
Zakres rozszerzony


UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

Nowa oferta 2024NOWE Oblicza geografii. Zakres podstawowyNOWE Oblicza geografii cz. 1. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. Zawiera rozwiązania, które ułatwiają naukę uczniom z pokolenia obrazkowego. Szczególny nacisk położono w nim na przystępność oraz wizualizację treści geograficznych.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania geografii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Podział tekstu na mniejsze porcje, czyli mniej litego tekstu i więcej wypunktowań – uczeń szybciej znajdzie i zapamięta potrzebne treści.
 • Więcej przejrzystych wizualizacji, czyli infografik – aby łatwiej zrozumieć omawiane zagadnienia.
 • Element Ważne na tej lekcji! skorelowany z treściami wyróżnionymi kolorem – uczeń wie, co musi umieć.
 • Praktyczne samouczki Krok po kroku z dodatkowymi zadaniami do samodzielnego wykonania – umożliwiają kształcenie kluczowych umiejętności geograficznych.
 • Poręczna wklejka z dwiema dużymi mapami świata – zawsze pod ręką, gdy nie ma atlasu.

Dlaczego warto wybrać „NOWE Oblicza geografii” do zakresu podstawowego?NOWE Oblicza geografii. Zakres rozszerzonyNOWE Oblicza geografii cz. 1. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. i jest dostosowany do nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i klarowny.

 • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania geografii w klasie 1 do najnowszych wytycznych MEN.
 • Więcej infografik obrazujących zagadnienia geograficzne wymagane na maturze.
 • Więcej samouczków Krok po kroku kształcących umiejętności maturalne, wzbogaconych o zadania Rozwiąż samodzielnie.
 • Zadania ze wskazówkami oraz zadania analogiczne do samodzielnego rozwiązania, szczególnie pomocne w ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.
 • Praktyczna wklejka z dwiema dużymi mapami świata – zawsze pod ręką, gdy nie ma atlasu.

Dlaczego warto wybrać „NOWE Oblicza geografii” do zakresu rozszerzonego?E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Dostepna dla klas 2–4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

Nowa Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.