Javascript is required
header image

Matematyka

Branżowa szkoła II stopnia

W 2022 roku pierwsi absolwenci 8-letnich szkół podstawowych ukończyli branżowe szkoły I stopnia. Od roku szkolnego 2022/2023 mogą kontynuować naukę w branżowych szkołach II stopnia i zakończyć edukację egzaminem maturalnym. 

Nauka w szkole branżowej II stopnia dla absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej jest organizowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w poniższych dokumentach: 

Co można wykorzystać w przygotowaniu się do matury?W ofercie wydawnictwa jest wiele rozwiązań, zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela, które można wykorzystać podczas zajęć w branżowej szkole II stopnia. Wśród nich są podręczniki przeznaczone dla liceum dla absolwentów 8-letnich szkół podstawowych oraz portale internetowe, np. portal nowaterazmatura.pl zawierający zadania maturalne, próbne arkusze, poradnik maturzysty wraz z cyfrowym wsparciem w postaci aplikacji app.nowaterazmatura.pl. 

Publikacje dla liceum do zakresu podstawowego są rekomendowane uczniom pragnącym poszerzyć oraz utrwalić wiadomości i umiejętności zdobyte w branżowej szkole I stopnia w trakcie pracy z serią „To się liczy!”.   

  • Podręczniki dzięki licznym odniesieniom do innych przedmiotów i do sytuacji codziennych pokazują, że matematyka jest potrzebna w całym procesie nauczania i obecna w naszym życiu na co dzień. Zadania o różnym poziomie trudności pomagają przygotować się do egzaminu maturalnego.  
  • Zeszyty ćwiczeń służą nie tylko do pracy na lekcji, lecz także do samodzielnej pracy w domu. Pozwalają utrwalić treści poznane na zajęciach, a następnie wykorzystać zdobytą wiedzę podczas rozwiązywania zadań typu maturalnego.  
  • Zbiory zadań zawierają różnorodne zadania uporządkowane według stopnia trudności. Umożliwiają systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego dzięki zestawom powtórzeniowym kończącym każdy dział. 

Seria „MATeMAtyka”Brak wyników!

Jak można przygotować uczniów do matury z matematyki w branżowej szkole II stopnia dla absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej, korzystając z podręczników z serii „MATeMAtyka”?  

Seria „NOWA Teraz matura”Seria „NOWA Teraz matura” to propozycja dla uczniów, którzy chcą samodzielnie przygotować się do egzaminu maturalnego.  

  • Vademecum to kompendium wiedzy z danego przedmiotu. Stanowi ono skuteczną pomoc w przygotowaniach do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym. Pomaga uporządkować wiedzę teoretyczną i umożliwia zapoznanie się ze sposobami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. 
  • Arkusze maturalne i Zbiór zadań maturalnych uczą rozwiązywania różnych typów zadań egzaminacyjnych dzięki praktycznym wskazówkom i modelowym realizacjom. Ułatwiają samodzielną pracę, zawierają bowiem odpowiedzi i przykładowe rozwiązania zadań. Pomagają oswoić się z formułą egzaminu oraz sprawdzić poziom przygotowania za pomocą przykładowych arkuszy maturalnych. 

Brak wyników!

E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

E-booki

Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest Internet.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.