Javascript is required

MATeMAtyka

EDYCJA 2024

NOWA MATeMAtyka dla klasy 1 powstała w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz uczniów z pokolenia alfa. Układ treści w zakresie podstawowym został dopasowany do realnych możliwości realizacji. Oba zakresy dostosowano do aktualnej formuły matury. Seria zapewnia nauczycielowi komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych – NOWOŚĆ Multibook.

Na rok szkolny 2024/2025 będą dostępne podręczniki dostosowane do zmian w podstawie programowej:

- NOWA MATeMAtyka dla klasy 1, oznaczone NOWOŚĆ EDYCJA 2024
- MATeMAtyka dla klasy 2, 3 i 4, oznaczone EDYCJA 2024
Zmiany w podstawach programowych 2024. Nasza odpowiedź dla klas 1–423 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.

Pobierz aktualny projekt zmian w Twoim przedmiocie


W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.


Zobacz przykładowe strony z podręczników do klasy 3: 


Z
akres podstawowy

Z
akres podstawowy i rozszerzony

UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

Nowa oferta 2024NOWA MATeMAtyka. Zakres podstawowyNOWA MATeMAtyka. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy 

Podręcznik wyróżnia się przystępnością dla ucznia. Jest zrozumiały i łatwo się po nim poruszać. Uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r., a także najnowsze typy zadań maturalnych. 

 • Krótkie, zwięzłe tematy umożliwiają uczenie się krok po kroku.
 • Sekcje Przypomnij sobie pozwalają na łagodne wejścia w nowe zagadnienia.
 • Wyróżnienia graficzne ułatwiają zrozumienie przekształceń i zapamiętywanie.
 • Układ treści dostosowany do praktyki szkolnej, w szczególności rozdział dotyczący funkcji kwadratowej przeniesiony do klasy 2.
 • Zestawy zadań typu maturalnego zawierają nowe typy zadań egzaminacyjnych, pozwalają na systematyczne przygotowywanie się do matury już od klasy 1.
 • Najważniejsze wzory matematyczne zebrane na końcu podręcznika.

Dlaczego warto wybrać „NOWĄ MATeMAtykę” do zakresu podstawowego?NOWA MATeMAtyka. Zakres podstawowy i rozszerzonyNOWA MATeMAtyka. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik w przystępny sposób wprowadza w zagadnienia matematyczne. Umożliwia lepsze zrozumienie treści prezentowanych na lekcjach oraz ułatwia efektywną pracę w domu. Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2024 r. i jest dostosowany do nowej matury.

 • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
 • Odniesienia do życia codziennego nadają sens zdobywaniu wiedzy.
 • Sekcje Przypomnij sobie pozwalają na łagodne wejścia w nowe zagadnienia.
 • Rozwiązania graficzne ułatwiają rozumienie przekształceń i zapamiętywanie.
 • Zestawy zadań typu maturalnego po każdym dziale, w szczególności nowe typy zadań dla zakresu podstawowego, pozwalają na systematyczne przygotowywanie się do egzaminu maturalnego na obu poziomach już od klasy 1.

Dlaczego warto wybrać „NOWĄ MATeMAtykę” dla podstawy i rozszerzenia?E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Dostepna dla klas 2–4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.