Javascript is required

Wiedza o społeczeństwie

EDYCJA 2024

Seria W centrum uwagi w nowej odsłonie powstała w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli i uczniów. Została dostosowana do podstawy programowej z 2022 i 2024 r. Zapewnia systematyczne kształcenie umiejętności maturalnych już od 1 klasy. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook. 

Podręczniki dla klas 1–4, oznaczone EDYCJA 2024, zostały dostosowane do zmian w podstawie programowej.Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–423 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.

Projekt zmian w podstawie programowej

W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (14) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.


Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 


Zakres rozszerzony


UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

Nowa oferta 2024W centrum uwagi. Zakres rozszerzonyW centrum uwagi cz. 3. EDYCJA 2024. NOWOŚĆ

Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. Efektywnie kształci umiejętności maturalne. Przekazuje niezbędną wiedzę w przystępny sposób.

  • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania WOS-u do najnowszych wytycznych MEN.
  • Łatwiejsze przyswajanie wiedzy dzięki różnorodnym formom przekazu – m.in. sugestywnym przykładom, niewielkim porcjom wiadomości i prostemu językowi.
  • Doskonalenie najważniejszych umiejętności przedmiotowych, takich jak analiza tekstów źródłowych i danych statystycznych, formułowanie własnych sądów i opinii czy udział w dyskusji.
  • Nowoczesne infografiki wspierające rozumienie złożonych zagadnień.
  • Skuteczne i systematyczne przygotowanie do matury dzięki zadaniom powtórzeniowym.

Dlaczego warto wybrać „W centrum uwagi” do zakresu rozszerzonego?E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Dostępna dla klas 2–4.
Dowiedz się więcej

Diagnoza przedmiotowa

Narzędzie ułatwiające monitorowanie realizacji podstawy programowej i badanie postępu osiągnięć uczniów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.