Javascript is required
Przejdź do treści głównej

KONCENTRACJA UWAGI. PROO programie

KONCENTRACJA UWAGI PRO to specjalistyczny program multimedialny, w którym zastosowano metodykę gier do profilaktyki i terapii zaburzeń koncentracji uwagi. Zaproponowane rozwiązania wspierają rozwój funkcji wykonawczych (kontroli, samokontroli, elastyczności poznawczej, pamięci roboczej), które w znaczący sposób wpływają na proces uczenia się.

Dedykowany uczniom w wieku 6–15 lat zestaw gier rozwija procesy warunkujące kontrolę uwagi i koncentrację, m.in.: odporność na dystraktory, selektywność, podtrzymywanie i przełączanie uwagi, szybkość reakcji i funkcje przetwarzania, w tym pamięć roboczą.

W wersji demonstracyjnej dostępnych jest 5 przykładowych gier z 54 dostępnych w programie.
Każda z 5 gier w wersji DEMO została udostępniona na przykładowym poziomie trudności (w pełnej wersji programu dla każdej z gier możemy wybrać jeden z dziewięciu poziomów trudności, co w sumie daje blisko 500 wariantów).

Wypróbuj DEMO online • Szychta dla mózgu

  Sprawdź, czy wyświetlane obiekty są takie same jak poprzednie.
 • Kojarzenie na rafie

  Zapamiętaj i zaznacz symbol, do którego przypisany jest dźwięk
 • Mapa nieba

  Wskaż obiekty, do których nie pasuje wyraz wyświetlający się na ekranie.
 • Wybuchowa łąka

  Zapamiętaj układ ładunków wybuchowych i omiń je
 • Szperanie w warsztacie

  Znajdź na ilustracji wskazane obiekty.

Do pobraniaDowiedz się więcej o programie KONCENTRACJA UWAGI PRO. Pobierz fragment przewodnika metodycznego wraz ze spisem treści, przykładową kartę pracy i scenariusz zajęć.

 

Formularz kontaktowyChcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o programie MOC EMOCJI PRO. Kompetencje emocjonalno-społeczne. Poziom 2, na przykład poprzez zdalną prezentację wszystkich możliwości? A może wolisz spotkać się w swojej placówce?

Jesteśmy do dyspozycji! Prosimy o kontakt na spe@nowaera.pl lub o wypełnienie poniższego formularza.