Koncentracja_PRO_edusensus_poziomo v1.png

O programie

KONCENTRACJA UWAGI PRO to specjalistyczny program multimedialny, w którym zastosowano metodykę gier do profilaktyki i terapii zaburzeń koncentracji uwagi. Zaproponowane rozwiązania wspierają rozwój funkcji wykonawczych (kontroli, samokontroli, elastyczności poznawczej, pamięci roboczej), które w znaczący sposób wpływają na proces uczenia się.

Dedykowany uczniom w wieku 6–15 lat zestaw gier rozwija procesy warunkujące kontrolę uwagi i koncentrację, m.in.: odporność na dystraktory, selektywność, podtrzymywanie i przełączanie uwagi, szybkość reakcji i funkcje przetwarzania, w tym pamięć roboczą.

W wersji demonstracyjnej dostępnych jest 5 przykładowych gier z 54 dostępnych w programie.
Każda z 5 gier w wersji DEMO została udostępniona na przykładowym poziomie trudności (w pełnej wersji programu dla każdej z gier możemy wybrać jeden z dziewięciu poziomów trudności, co w sumie daje blisko 500 wariantów).

Wypróbuj DEMO online

Szperanie w warsztacie

Znajdź na ilustracji wskazane obiekty.

Czytaj więcej

Wybuchowa łąka

Zapamiętaj układ ładunków wybuchowych i omiń je

Czytaj więcej

Mapa nieba

Wskaż obiekty, do których nie pasuje wyraz wyświetlający się na ekranie.

Czytaj więcej

Szychta dla mózgu

Sprawdź, czy wyświetlane obiekty są takie same jak poprzednie.

Czytaj więcej

Kojarzenie na rafie

Zapamiętaj i zaznacz symbol, do którego przypisany jest dźwięk

Czytaj więcej

Do pobrania:

Dowiedz się więcej o programie KONCENTRACJA UWAGI PRO. Pobierz fragment przewodnika metodycznego wraz ze spisem treści, przykładową kartę pracy i scenariusz zajęć.

Formularz kontaktowy

Koncentracja.pngChcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o programie, na przykład poprzez zdalną prezentację wszystkich możliwości? A może wolisz spotkać się w swojej placówce?

Jesteśmy do dyspozycji! Prosimy o kontakt na spe@nowaera.pl lub o wypełnienie poniższego formularza. 

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form