Javascript is required

Logopedia PRO - recenzja

Autor: Monika Antosik, 13.04.2024

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się

Z programem Logopedia YDP po raz pierwszy spotkałam się w 2015 roku w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Logofigle. Wcześniej słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii. Na mnie również wywarł bardzo dobre wrażenie.

Program jest rewelacyjną pomocą w diagnozowaniu mowy dzieci młodszych i starszych, ze względu na bogaty zasób obrazków i dobranego słownictwa. Podopieczni bardzo chętnie z nim ćwiczą, wybierając swojego ulubionego Mówtaka, który prowadzi ich przez wszystkie elementy terapii logopedycznej. Za każdym spotkaniem mają kożliwość wymiany swojego interaktywnego przyjaciela – przewodnika, co jest dla nich dodatkową atrakcją.

Dla współczesnych dzieci, otoczonych przez nowoczesne technologie, program jest ogromną zachętą do pracy. Nie rozwiązują nieciekawych ćwiczeń na kartce papieru, mają możliwość uczestniczenia w interaktywnej przygodzie. Lubią nagrywać swój głos, powtarzając za Mówtakiem. Odsłuchują i porównują go z wymową stworka. Program daje im możliwość samoocenyswojej cieżkiej pracy, co jest bardzo motywujące.

Odkąd poznałam Logopedia PRO, nie wyobrażam sobie pracy z innym programem. Porządkuje on moja pracę, jest wykonany profesjonalnie pod względem merytorycznym, ma ciekawą grafikę, która pobudza wyobraźnię dzieci. Wszystkie ćwiczenia wykonywane przez podopiecznych zapisują się tworząc kompletną dokumentację terapii logopedycznej. Jedyne czego brakuje, aby odejść od papierowej wersji teczki naszych małych pacjentów, to opcja wywiadu, który logopeda przeprowadza z rodzicami na pierwszym spotkaniu.

Program polecam i czekam z niecierplowością na jego nowsze wersje.


Monika Antosik
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedka w Poradni Psychologiczno – pedagogicznej Logofigle w Łodzi. Członek grupy nauczycielskiej SuperbelfrzyMini oraz bloga zamiastkserówki.pl

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się