Javascript is required
Przejdź do treści głównej
header image

Czasopisma, gry i książki

CzasopismaNowa Era jest wydawcą najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych „Świerszczyk” oraz magazynów „Świerszczyk Reporter” oraz „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki”. Zapraszamy do czytania i wspólnej zabawy z dziećmi.   

Świerszczyk

Świerszczyk to jedyny w Polsce literacki magazyn dla dzieci, pismo o najdłuższej tradycji (założone w 1945 roku!), a przy tym tworzone w nowoczesny sposób, z myślą o czytelnikach urodzonych w XXI wieku.

Obecnie w każdym numerze można znaleźć:

  • opowiadania i wiersze przeznaczone dla dzieci na różnym poziomie nauki czytania – zarówno do czytania samodzielnego, jak i z pomocą rodziców;
  • liczne aktywności wspierające rozwój poznawczy, dzięki którym dziecko ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, koncentrację, uwagę, spostrzegawczość i zasady ortografii;
  • zabawne i pomysłowe treści, które wspierają rozwój poczucia humoru i wyobraźni;
  • komiksy, będące uznaną formą literacką, dzięki której wiele dzieci przekonuje się do czytania;
  • piękne ilustracje tworzone przez wybitnych artystów;
  • grę planszową, dostosowaną do możliwości odbiorców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Teksty w „Świerszczyku” pisane są przez czołowych twórców polskiej literatury dziecięcej. Pisane piękną polszczyzną, zabawne lub wzruszające, pomagają kolejnym pokoleniom poznać i pokochać dobrą literaturę. Treści są konsultowane ze specjalistami edukacji wczesnoszkolnej i psychologami. Do każdego numeru przygotowywane są scenariusze lekcji, dzięki którym „Świerszczyk” może stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych.

Miesięcznik „Świerszczyk” możesz zaprenumerować wybierając najlepszą z kilku opcji. Jest dostępny w prenumeracie indywidualnej i grupowej, z dostępem do cyfrowej Strefy Prenumeratora (zawierającej m.in. rozwijające gry i nagrania audio), a także w pakiecie z innymi magazynami z rodziny „Świerszczyka”.

Świerszczyk Reporter
Świerszczyk Reporter to pismo popularno-naukowe dla dzieci w wieku 6-9 lat. Bogato ilustrowany, pełen ciekawostek magazyn opisuje świat przyrody, a przy okazji podsuwa dzieciom wiedzę z zakresu geografii, ekologii, antropologii, medycyny, socjobiologii, technologii i wielu innych. 
 

Każdy numer ma swojego główne bohatera – zwierzę lub grupę zwierząt zamieszkujących pewien obszar świata. Opowieść o zwierzętach jest okazją do przyjrzenia się temu, jak działają ekosystemy i do poszukiwania podobieństw i różnic między gatunkami. W każdym numerze znajdują się także informacje o danym obszarze geograficznym i o zwyczajach mieszkających tam ludzi. 

Prócz tekstów i infografik czytelnik otrzymuje mnóstwo zabaw: zagadek, wyszukanek, zadań logicznych i ćwiczących spostrzegawczość. Do numeru zawsze dołączona jest nowa gra planszowa, nawiązująca do tematyki wydania. 

„Świerszczyk Reporter” to pismo o wysokich wartościach merytorycznych. Każdy numer jest konsultowany z przyrodnikami, podróżnikami i edukatorami. Są to m.in. biotechnolożka, popularyzatorka nauki i autorka książek dla dzieci Ewa Zachara, Anna Kłopotek, redaktor przyrodniczy wydawnictwa Nowa Era, przyrodnik i edukator Marcin Kostrzyński, znany internautom jako „Marcin z lasu”, Małgorzata Ściechowska – opiekunka zwierząt na kilku kontynentach oraz Katarzyna Walowska, edukatorka z wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki

Kwartalnik „Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” to magazyn w całości wypełniony rozwijającymi aktywnościami. Pismo przeznaczone jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które znają już wszystkie litery. Na każdej rozkładówce znajduje się duża krzyżówka, opracowana z myślą o młodych czytelnikach – hasła ukryte są w zabawnej obrazkowej instrukcji. Wyszukiwanie liczb, przypisanych do haseł rozwija spostrzegawczość, koncentrację i uwagę, a odgadywanie słów to dobry trening dla umiejętności kojarzenia i rozwoju kompetencji językowych. Wpisując wyraz do krzyżówki dziecko ćwiczy zapis i ortografię.  

Obok krzyżówek czytelnik znajduje liczne rebusy, wykreślanki, labirynty i zagadki logiczne. Ich rozwiązywanie pozwala ćwiczyć rozmaite kompetencje potrzebne dzieciom w wieku wczesnoszkolnym (m.in. sylabizowanie, obliczenia, kreślenie po śladzie, szukanie różnic i podobieństw). 

„Świerszczyk Krzyżówki i łamigłówki” doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których trzeba na dłużej zająć uwagę dziecka, np.: w poczekalni u lekarza, w podróży, w deszczowe letnie dni czy długie jesienno-zimowe wieczory. To świetna alternatywa dla czasu spędzanego przed urządzeniami ekranowymi. Pozwala wyciszyć się, poczuć satysfakcję z samodzielnie rozwiązywanych zadań, rozwinąć wiedzę i zasób słów, a także znaleźć temat do rozmów z rodzicami i dziadkami.  

GrySprawdź

Balon Blum

Bezpieczne gry dla dzieci 3-4-letnich oraz 5-6-letnich. Interaktywni bohaterowie – Baj i Bajeczka wędrują wraz z dziećmi przez kolorowe krainy, pomagają potrzebującym, a przy okazji rozwijają kompetencje językowe, matematyczne, komunikacyjne, technologiczne.
Sprawdź

Tyci Tukan i przedszkolaki

Zestaw materiałów edukacyjnych uzupełniony interaktywnymi ćwiczeniami, filmami i piosenkami stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym, podzielony na trzy poziomy: I,II, III, uzupełniony zajęciami na temat emocji.
Sprawdź

Mobi Blum

Siedem gier edukacyjnych dla przedszkolaków, stworzonych przez ekspertów wychowania przedszkolnego. Idealnie dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Książki dla dzieciCzytanie książek to wspaniały nawyk, dający przepustkę do świata wiedzy, wyobraźni, piękna i wrażliwości. Nic dziwnego, że troskliwym rodzicom zależy na tym, by ich dzieci chętnie sięgały po książki. Ale by wzbudzić w maluchach i starszakach czytelniczą pasję, trzeba wybierać spośród najlepszych lektur: z dobrym literackim tekstem albo wciągającymi aktywnościami i pięknymi ilustracjami.

W sklepie Nowej ery proponujemy starannie wybrane tytuły, dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dzięki nim dziecko będzie mogło stopniowo nabywać umiejętności czytelnicze i rozsmakować się w literaturze. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy wartkiej akcji, jak i amatorzy poezji.

Mamy publikacje dla podróżników, marzycieli i zwolenników wyzwań logicznych. Są książki do czytania głośnego, wspólnego i samodzielnego. Łączy je jedno: wszystkie dają wiele radości.