Wejdź do „Strefy inspiracji”

Inspiracji nigdy dość! Świeże idee też zawsze się przydadzą. Jeśli masz ochotę wartościowo spędzić czas i dowiedzieć się czegoś nowego, to jesteś w odpowiednim miejscu. To tu eksperci z różnych dziedzin dzielą się wiedzą, doświadczeniem i know-how. Mówią o sprawach, którym poświęcili lata pracy i na których znają się najlepiej. Obejrzyj ich filmy, wykorzystaj zdobytą wiedzę w swoim życiu ... i wróć po kolejną garść inspiracji!

W „Strefie inspiracji” frapujące zagadnienia omawiane są w przystępny i jasny sposób. Zaprosiliśmy autorytety reprezentujące różne dziedziny nauki, aby nam – i Tobie – o nich opowiedzieli. Powstał zbiór filmów, z których każdy stanowi bezcenną „pigułkę” wiedzy. Możesz razem z nami doskonalić kompetencje merytoryczne i tak zwane „miękkie”, możesz zdobywać wiadomości z zakresu psychologii rozwojowej, wychowania, strategii uczenia się i nauczania... albo po prostu możesz chłonąć nowe idee i dać się zainspirować.

Poznaj wszystkie cykle filmów

Filmy w „Strefie inspiracji” są dla wszystkich, którzy mają otwarte głowy i chęć rozwijania się. Każdy znajdzie tu coś fascynującego i coś stąd wyniesie. Jedni  poszerzą swą profesjonalną wiedzę o dzieciach i zdobędą narzędzia do efektywniejszej pracy wychowawczej. Inni wypatrzą tu drogę do osobistego i zawodowego rozwoju czy doskonalenia posiadanych już umiejętności praktycznych. Jeszcze kolejni odnajdą tu źródło olśnień wychowawczych. Ciekawi jesteśmy, co Ty znajdziesz dla siebie w „Strefie inspiracji”. Ruszaj na poszukiwania już teraz!

Nieoczywiste kompetencje XXI wieku

O kompetencjach przyszłości, sekretach motywacji, odporności psychicznej, uważności i kreatywności.

Tajemnice mózgu dziecka

Maciej Błaszak odsłania tajemnice, które mogą pomóc zrozumieć dzieci.

Jak uczyć mądrze

Jak budzić ciekawość, kreatywność, wspomagać zapamiętywanie i uczyć współpracy.

Zobacz najnowsze filmy

Edukacja przyszłości i kompetencje XXI wieku, cz. 1

O edukacji przyszłości i kompetencjach XXI wieku rozmawiają Jolanta Gałecka, ekspert edukacyjny, oraz Jan Stradowski, szef działu nauki magazynu „Focus”.

Narzędzia edukacyjne, czyli jak dotrzeć do umysłu dziecka

Jakie są trzy kluczowe cechy ludzkiego poznania? O czym musimy pamiętać, rozmawiając z dzieckiem czy prowadząc lekcję? Jak dziecko odbiera informacje docierajace ze świata? Posłuchajcie kolejnego wykładu Macieja Błaszaka, prof. UAM, kognitywisty, biologa, specjalisty z dziedziny neurodydaktyki.

Uwaga, uwaga! Czyli jak kształtować świadome techniki uważności

Czy wiecie, że wielkie korporacje medialne zatrudniają sztaby ludzi, którzy pracują nad zdobyciem Waszej uwagi? Potraficie się im oprzeć? Chcecie kontrolować swoją uwagę, aby służyła ona Waszemu, a nie cudzemu sukcesowi? Zobaczcie, co mówi o tym nasz ekspert i jakie ma rady.

Sprawdź inne programy edukacyjne

Nowa Era aktywnie wspiera i współtworzy inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju najwyższej jakości edukacji. 
Wierzymy, że czasem wystarczy odrobina inspiracji i wiary w możliwości, aby w pełni rozwinąć skrzydła. Razem możemy więcej!

Popisz się talentem

Wspieramy literackie zainteresowania i zachęcamy do kreatywnego pisania, publikując porady najlepszych polskich autorów i organizując konkursy literackie dla młodych twórców.

zobacz więcej

Uczę i wychowuję

Warsztat pracy nauczyciela i wychowawcy to nie tylko wiedza merytoryczna. Równie ważne są tak zwane „kompetencje miękkie”.

zobacz więcej

Edukacja filmowa

Program „Edukacja filmowa” nadaje klasowym wyjściom do kina nowy wymiar. Starannie przygotowana obudowa dydaktyczna pozwala na przeprowadzenie zajęć związanych z obejrzanym filmem.

zobacz więcej

GREAT

Warsztaty GREAT to seria pięciu spotkań rozwijających kompetencje nauczyciela 21 wieku. Zobacz wykłady, zasil się wiedzą, praktykuj!

zobacz więcej

Zobacz także