Wejdź do „Strefy inspiracji”

Inspiracji nigdy dość! Świeże idee też zawsze się przydadzą. Jeśli masz ochotę wartościowo spędzić czas i dowiedzieć się czegoś nowego, to jesteś w odpowiednim miejscu. To tu eksperci z różnych dziedzin dzielą się wiedzą, doświadczeniem i know-how. Mówią o sprawach, którym poświęcili lata pracy i na których znają się najlepiej. Obejrzyj ich filmy, wykorzystaj zdobytą wiedzę w swoim życiu ... i wróć po kolejną garść inspiracji!

W „Strefie inspiracji” frapujące zagadnienia omawiane są w przystępny i jasny sposób. Zaprosiliśmy autorytety reprezentujące różne dziedziny nauki, aby nam – i Tobie – o nich opowiedzieli. Powstał zbiór filmów, z których każdy stanowi bezcenną „pigułkę” wiedzy. Możesz razem z nami doskonalić kompetencje merytoryczne i tak zwane „miękkie”, możesz zdobywać wiadomości z zakresu psychologii rozwojowej, wychowania, strategii uczenia się i nauczania... albo po prostu możesz chłonąć nowe idee i dać się zainspirować.

Poznaj wszystkie cykle filmów

Filmy w „Strefie inspiracji” są dla wszystkich, którzy mają otwarte głowy i chęć rozwijania się. Każdy znajdzie tu coś fascynującego i coś stąd wyniesie. Jedni  poszerzą swą profesjonalną wiedzę o dzieciach i zdobędą narzędzia do efektywniejszej pracy wychowawczej. Inni wypatrzą tu drogę do osobistego i zawodowego rozwoju czy doskonalenia posiadanych już umiejętności praktycznych. Jeszcze kolejni odnajdą tu źródło olśnień wychowawczych. Ciekawi jesteśmy, co Ty znajdziesz dla siebie w „Strefie inspiracji”. Ruszaj na poszukiwania już teraz!

Nieoczywiste kompetencje XXI wieku

Piotr Bucki o sekretach motywacji, odporności psychicznej, uważności i kreatywności.

Tajemnice mózgu dziecka

Maciej Błaszak odsłania tajemnice, które mogą pomóc zrozumieć dzieci.

Przedszkolne laboratorium

Widowiskowe i bezpieczne eksperymenty do przeprowadzenia z dziećmi.

Zobacz najnowsze filmy

Narzędzia edukacyjne, czyli jak dotrzeć do umysłu dziecka

Jakie są trzy kluczowe cechy ludzkiego poznania? O czym musimy pamiętać, rozmawiając z dzieckiem czy prowadząc lekcję? Jak dziecko odbiera informacje docierajace ze świata? Posłuchajcie kolejnego wykładu Macieja Błaszaka, prof. UAM, kognitywisty, biologa, specjalisty z dziedziny neurodydaktyki.

Co sprawia, że ludzie odnoszą sukces?

Dlaczego ludzie odnoszą sukces? Jaki wpływ na sukces ma nastawienie psychiczne, jak oceniać i chwalić, aby owo nastawienie było pozytywne i jak wspierać motywację u dzieci? Ciekawi? Zapraszamy na seans!

Jak prawidłowo komunikować się z dzieckiem?

O czym trzeba pamiętać, komunikując się z dzieckiem? Posłuchajcie, co o tym mówi Maciej Błaszak, prof. UAM, kognitywista, biolog, specjalista z dziedziny neurodydaktyki.

Uwaga, uwaga! Czyli jak kształtować świadome techniki uważności

Czy wiecie, że wielkie korporacje medialne zatrudniają sztaby ludzi, którzy pracują nad zdobyciem Waszej uwagi? Potraficie się im oprzeć? Chcecie kontrolować swoją uwagę, aby służyła ona Waszemu, a nie cudzemu sukcesowi? Zobaczcie, co mówi o tym nasz ekspert i jakie ma rady.

Poznaj dobre praktyki

Jak się uczyć, żeby zapamiętać?

W jaki sposób wspierać swoją pamięć? Jak nauczyć swoich uczniów dobrego zapamiętywania? Zapraszamy do oglądania!

Jak obudzić ciekawość uczniów?

Jak wspierać dzieci w edukacji i rozbudzać ich ciekawość świata? Czy w ogóle trzeba to robić? Zapraszamy do oglądania!

Jak inspirować uczniów i rozwijać kreatywność?

W jaki sposób pobudzać swoją kreatywność i zarażać nią uczniów? Czy kreatywności da się nauczyć? Zapraszamy do oglądania!

Współpraca w szkole – czy to możliwe?

Jaki wpływ na proces nauczania ma współpraca – z uczniami, ale także z innymi nauczycielami? W jaki sposób, dzięki współpracy, poprawić relacje w klasie, a także nauczać efektywniej? Zapraszamy do oglądania!

Co trzeba wiedzieć o mózgu dziecka

Wiedza o mózgu dziecka powinna stać się elementem niezbędnika pedagogicznego nauczyciela, jeśli ma on rozbudzić w uczniu entuzjazm do nauki i wydobyć najlepsze cechy jego charakteru.

Jak twórczo pokonywać wyzwania

Powszechnie uważa się, że zdolności kreatywne, warunkujące innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów, są wrodzone i trudno na nie oddziaływać. Tymczasem prawdziwymi przeszkodami dla twórczego myślenia nie jest brak swoistych cech osobowości czy szczególnego talentu w tym kierunku, ale przede wszystkim brak warunków, aby się skupić i spróbować pracować nad problemem w sposób kreatywny, a także nieznajomość zasad sprzyjających temu procesowi.

Jak rozwijać inteligencję emocjonalną u dzieci?

Żeby pokonywać życiowe trudności, trzeba przede wszystkim radzić sobie z emocjami. To umiejętność tak trudna, jak użyteczna. Trzeba nad nią pracować stale, także w dorosłym życiu. Im bardziej rozwiniemy ją w dzieciństwie, tym lepiej będzie się nam żyło.

Sprawdź inne programy edukacyjne

Nowa Era aktywnie wspiera i współtworzy inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju najwyższej jakości edukacji. 
Nie zapominamy także o lokalnych społecznościach. Wierzymy, że czasem wystarczy odrobina inspiracji i wiary w możliwości, 
aby w pełni rozwinąć skrzydła. Razem możemy więcej!

GREAT

GREAT

Warsztaty GREAT to seria pięciu spotkań rozwijających kompetencje nauczyciela 21 wieku. Zobacz wykłady, zasil się wiedzą, praktykuj!

zobacz więcej

Edukacja filmowa

Edukacja filmowa

Program „Edukacja filmowa” nadaje klasowym wyjściom do kina nowy wymiar. Starannie przygotowana obudowa dydaktyczna pozwala na przeprowadzenie zajęć związanych z obejrzanym filmem.

zobacz więcej

Popisz się talentem

Popisz się talentem

Wspieramy literackie zainteresowania i zachęcamy do kreatywnego pisania, publikując porady najlepszych polskich autorów i organizując konkursy literackie dla młodych twórców.

zobacz więcej

Uczę i wychowuję

Uczę i wychowuję

Warsztat pracy nauczyciela i wychowawcy to nie tylko wiedza merytoryczna. Równie ważne są tak zwane „kompetencje miękkie”.

zobacz więcej

Zobacz także