O czasopiśmie

Świerszczyk to jedyny w Polsce literacki magazyn dla dzieci, pismo o najdłuższej tradycji (założone w 1945 roku!), a przy tym tworzone w nowoczesny sposób, z myślą o czytelnikach urodzonych w XXI wieku.

Obecnie w każdym numerze można znaleźć:

  • opowiadania i wiersze przeznaczone dla dzieci na różnym poziomie nauki czytania – zarówno do czytania samodzielnego, jak i z pomocą rodziców;
  • liczne aktywności wspierające rozwój poznawczy, dzięki którym dziecko ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, koncentrację, uwagę, spostrzegawczość i zasady ortografii;
  • zabawne i pomysłowe treści, które wspierają rozwój poczucia humoru i wyobraźni;
  • komiksy, będące uznaną formą literacką, dzięki której wiele dzieci przekonuje się do czytania;
  • piękne ilustracje tworzone przez wybitnych artystów;
  • grę planszową, dostosowaną do możliwości odbiorców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Teksty w „Świerszczyku” pisane są przez czołowych twórców polskiej literatury dziecięcej. Pisane piękną polszczyzną, zabawne lub wzruszające, pomagają kolejnym pokoleniom poznać i pokochać dobrą literaturę. Treści są konsultowane ze specjalistami edukacji wczesnoszkolnej i psychologami. Do każdego numeru przygotowywane są scenariusze lekcji, dzięki którym „Świerszczyk” może stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć szkolnych.

Miesięcznik „Świerszczyk” możesz zaprenumerować wybierając najlepszą z kilku opcji. Jest dostępny w prenumeracie indywidualnej i grupowej, z dostępem do cyfrowej Strefy Prenumeratora (zawierającej m.in. rozwijające gry i nagrania audio), a także w pakiecie z innymi magazynami z rodziny „Świerszczyka”.

czytaj więcej

Prenumerata

Dwa magazyny w jednej prenumeracie!

Magazyny z rodziny "Świerszczyka" możesz zamówić w pakietach prenumerat.

Poznaj „Krzyżówki i łamigłówki”

Kwartalnik „Krzyżówki i Łamigłówki” to doskonała rozrywka i wsparcie edukacji wczesnoszkolnej. Sprawdź, jakie kompetencje rozwija!

Dla młodych przyrodników

Nowe pismo popularno-naukowe „Świerszczyk Reporter”. Przekonaj się, czy zainteresuje Twoje dziecko!

Zobacz także