Javascript is required

Egzamin ósmoklasisty – weź udział w diagnozie

23.04.2024

Podziel się

Jak dotąd egzamin ósmoklasisty odbył się tylko raz, więc wciąż jest wiele jest pytań i wątpliwości dotyczących przygotowań, jego przebiegu, zasad itp. Z pomocą przychodzi tu program diagnoz egzaminacyjnych Nowej Ery – dzięki niemu dowiecie się, jak dobrze uczniowie są przygotowani, czego jeszcze muszą się nauczyć i co powtórzyć, by w dniu egzaminu wrócić do domu z tarczą. Zapisy trwają do 19 listopada!

Dla obecnych uczniów klas 8 i ich rodziców egzamin ósmoklasisty może stanowić jeszcze terra incognita. Nauczyciele, którzy przygotowali tylko jeden rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych, nadal mogą poszukiwać najbardziej optymalnych sposobów przygotowania do tego ważnego egzaminu. Stawka jest wysoka: dostanie się do wymarzonej szkoły.

Czym jest Diagnoza Nowej Ery?

Diagnoza PRZED… to rozwiązanie wspierające przygotowania do egzaminów kończących dany poziom edukacji. W jego skład wchodzą zarówno narzędzia dla rodziców i uczniów, jak i dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Jego najważniejszym elementem są stworzone przez ekspertów na podstawie wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej próbne arkusze egzaminacyjne.

Dla ucznia

Dzięki tej przeprowadzonej w bezpiecznych warunkach „próbie generalnej” uczeń ma możliwość poczuć atmosferę swojego pierwszego ważnego egzaminu oraz przekonać się, jak dobrze jest przygotowany i czego jeszcze musi się nauczyć.

Dla nauczyciela

Wyniki próbnego egzaminu to też bardzo ważne dane dla nauczyciela – uzyskuje on dzięki nim informacje, na jakie zagadnienia musi położyć większy nacisk na swoich lekcjach. Dzięki generowanym na podstawie rezultatów testu wykresom i statystykom poznają poziom umiejętności uczniów w poszczególnych klasach.

Dla rodzica

Rodzic zyskuje natomiast wiedzę, jak jego dziecko reaguje na sytuację egzaminacyjną oraz – co najważniejsze – do czego powinno ono jeszcze przysiąść, aby uzyskać jak najlepsze wyniki we właściwym teście. To dobra okazja, aby porozmawiać ze swoim nastolatkiem o tym, co sprawia mu największą trudność i w jaki sposób możemy mu pomóc.

Dla szukających efektywnych sposobów na uzupełnienie luk w wiedzy proponujemy przyjazne Repetytoria i Arkusze Nowej Ery. Nowe wydanie zawiera wnioski z pierwszej edycji egzaminu!

Co po diagnozie?

Korzyści wynikające z przystąpienia do diagnozy nie kończą się na próbnym egzaminie. Po jego zakończeniu i ocenie nauczyciele i dyrektorzy mają możliwość wygenerowania specjalistycznych raportów, które stanowią nie tylko ważną część dokumentacji szkolnej, lecz przede wszystkim cenne źródło informacji o nauczaniu w placówce. Ponadto ukaże się zbiorczy raport z wyników próbnego egzaminu (zobacz informacje o zeszłorocznych wynikach).

Uwaga! Przyjmowanie zgłoszeń do diagnozy przed egzaminem ósmoklasisty już ruszyło! Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada 2019 r. Arkusze zamawia dyrektor na stronie www.zamowienie-diagnoza.nowaera.pl. Szczegółowy harmonogram diagnozy dostępny jest tutaj.

Pomoc egzaminacyjna – gdzie jej szukać?

Próbne egzaminy, Repetytoria i Arkusze to tylko część materiałów pomocnych w przygotowaniu do egzaminu. Na stronie Egzamin ósmoklasisty zamieściliśmy mnóstwo eksperckich materiałów merytorycznych, szczegółowe broszury i prezentacje dla rodziców, przyjazne plany powtórek, webinaria przedmiotowe i wiele, wiele więcej! Nasz program jest przemyślany i kompleksowy. Jeśli potrzebujecie zgormadzonego w jednym miejscu zbiorczego opracowania wszystkich zagadnień i dokumentacji związanej z egzaminem, koniecznie zajrzyjcie na stworzoną przez nas specjalną stronę internetową.

Podziel się