Książki dla dzieci

Czytanie książek to wspaniały nawyk, dający przepustkę do świata wiedzy, wyobraźni, piękna i wrażliwości. Nic dziwnego, że troskliwym rodzicom zależy na tym, by ich dzieci chętnie sięgały po książki. Ale by wzbudzić w maluchach i starszakach czytelniczą pasję, trzeba wybierać spośród najlepszych lektur: z dobrym literackim tekstem albo wciągającymi aktywnościami i pięknymi ilustracjami.

W sklepie Nowej ery proponujemy starannie wybrane tytuły, dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dzięki nim dziecko będzie mogło stopniowo nabywać umiejętności czytelnicze i rozsmakować się w literaturze. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy wartkiej akcji, jak i amatorzy poezji.

Mamy publikacje dla podróżników, marzycieli i zwolenników wyzwań logicznych. Są książki do czytania głośnego, wspólnego i samodzielnego. Łączy je jedno: wszystkie dają wiele radości.

Najlepsze książki dla twojego dziecka

Dlaczego warto po nie sięgnąć?

  • Starannie wyselekcjonowane publikacje najlepszych autorów dziecięcych
  • Tytuły dla dzieci w różnym wieku, uwzględniające poziom wiedzy i stopień opanowania umiejętności czytelniczych
  • Nauka czytania w praktyce, odbywająca się „przy okazji” pasjonującej lektury
  • Skarbnica inspiracji dla każdego dziecka, rodzica i nauczyciela
  • Porywające historie rozbudzające dziecięcą wyobraźnię
  • Opowiadania wyzwalające kreatywność i twórcze myślenie
  • Ćwiczenia rozwijające logikę, spostrzegawczość, myślenie analityczne i przyczynowo-skutkowe
  • Wciągające przygody, niebanalne historie i wiarygodni bohaterowie z głębokim rysem charakterologicznym
  • Uniwersalne, ponadczasowe wartości, takie jak miłość, przyjaźń, uczciwość, solidarność i tolerancja
Nowości

Nowości

Prawdziwi miłośnicy książek wiedzą, jakie to emocje, gdy czeka się na nowy tom ulubionego autora czy ilustratora. To niemal jak czekanie na gwiazdkę albo wakacje!

Czytaj więcej

Bajki dla przedszkolaka

Bajki dla przedszkolaka

Wiek przedszkolny to wspaniały czas w rozwoju dziecka. Przedszkolaki mają niespożytą energię, rozbudzoną ciekawość świata, pamięć chłonną niczym gąbka i niezwykłą wrażliwość.

Czytaj więcej

KsiążkoGry

KsiążkoGry

Opracowana przez redakcję magazynu „Świerszczyk” seria Książkogry to połączenie rozwijających aktywności oraz grania w grę planszową lub kartonikową.

Czytaj więcej

Książki z obrazkami

Książki z obrazkami

Dobra książka dla dziecka tylko z pozoru ma mało treści. Tekstu zwykle rzeczywiście nie jest dużo. Ale ile znaczeń, historii, żartów i komentarzy ukrywa się w ilustracjach!

Czytaj więcej

Łamigłówki dla dzieci

Łamigłówki dla dzieci

Dobrze opracowane książki z aktywnościami dla dzieci to idealne uzupełnienie edukacji przedszkolnej i szkolnej. W przyjaznej i zabawnej formie proponują wyzwania z zakresu logiki, matematyki, kompetencji językowych, porządkują wiedzę przyrodniczą, zachęcają do poszerzania słownictwa i inspirują do pogłębiania wiedzy.

Czytaj więcej

Seria ze Świerszczykiem Bajetanem

Seria ze Świerszczykiem Bajetanem

Świerszczyk Bajetan, tytułowy bohater kultowego magazynu dla dzieci, zaprasza dzieci do czytania tekstów literackich i rozwiązywania rozmaitych zagadek.

Czytaj więcej

Zobacz także