Nowoczesne szkoły dzięki drukarkom 3D

Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Drukarki 3D wkraczają na szeroką skalę do polskich szkół dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona, zwłaszcza na zajęciach z nauk ścisłych, matematyki, ale i nauk społecznych. Projekty druku mogą być tworzone w zespołach, jak również indywidualnie, a ich poziom trudności bez problemu dostosujemy do grupy wiekowej, zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, a kończąc na skomplikowanych systemach angażujących dodatkowe programy informatyczne.

Laboratorium druku 3D Nowej Ery

W ramach Laboratorium Druku 3D wspieramy nauczycieli różnych przedmiotów – biblioteka modeli 3D zawiera materiały dydaktyczne z kilku kategorii tematycznych. Mogą mieć one zastosowanie praktycznie na każdej lekcji czy kole zainteresowań, a ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Sprzęt zapewnia atrakcyjny, angażujący przekaz wiedzy, uczy projektowania 3D, przyczynia się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych. Wdraża uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania.

 

 

Gotowe modele do druku 3D

Edukacja i nowoczesne technologie razem

Nowa Era nawiązała współpracę z Polskim producentem drukarek 3D – Firmą Omni 3D. Drukarka Omni 3D 200 wspiera nauczycieli wszystkich przedmiotów – biblioteka modeli 3D zawiera materiały dydaktyczne z różnych kategorii tematycznych. Mogą mieć one zastosowanie na każdej lekcji czy kole zainteresowań. Sprzęt zapewnia atrakcyjny, angażujący przekaz wiedzy, uczy projektowania 3D, przyczynia się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych. Wdraża uczniów do obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania.

 

 

Drukarka Omni 3D 200 to:

 • Metalowa obudowa
 • Platforma robocza 200x200x200mm
 • Wbudowana kamera
 • Ekran dotykowy w języku polskim
 • Zdejmowana podkładka magnetyczna
 • Cicha elektronika sterująca
 • Automatyczne poziomowanie platformy
 • Wznawianie wydruku po utracie zasilania
 • Zabezpieczenie temperaturowe elementów grzejnych 

Drukarka 3D wraz z gotowym zestawem dydaktycznym

Drukarka – to mało powiedziane! OMni 3D z zestawem dydaktycznym to szeroka oferta, w skład której wchodzą:

 • Biblioteka modeli do druku 3D
 • Aplikacja mobilna do poglądu procesu druku
 • Akcesoria do druku i postprocessingu (szpachelka, cążki, zestaw narzędzi do usuwania podpór)
 • Biodegradowalny filament PLA-36 /5 kg
 • Dostęp do platformy szkoleniowej (filmy, prezentacje, presety do druku, itp.)
 • Szkolenie startowe dla nauczycieli (w formie webinarium)
 • Darmowe, dedykowane, intuicyjne oprogramowanie OmniSuperSlicer (nieograniczona ilość licencji)
 • Wbudowane profile druku i parametry filamentów dostosowane do drukarki OmniSTART/Omni200
 • Usługi serwisowe na terenie całej Polski i wsparcie telefoniczne

Pierwsze uruchomienie drukarki jest bardzo proste

Filamenty a drukarka 3D

 

Filamenty są dla drukarki 3D, tym co papier dla tradycyjnych drukarek. Jest to materiał termoplastyczny, który pod wpływem ciepła zmienia się w przestrzenne wydruk za pomocą metody osadzania topionego materiału. Nawinięte na szpulę tworzywo sztuczne przeciska się przez specjalną dyszę, która jest ogrzana do temperatury ułatwiającej jego topnienie. W efekcie czego, warstwa po warstwie powstaje wydruk 3D.

Dowiedz się więcej o edukacji STEM

Współpraca Omni3D z wydawnictwem Nowa Era

Nowe technologie stały się nieodłączną częścią naszego życia. Dotyczy to nie tylko dorosłych, lecz także dzieci i młodzieży. Posługiwanie się wyłącznie tradycyjnymi metodami nauczania i ignorowanie możliwości, jakie dają nam nowinki technologiczne, mogą sprawić, że nauka w szkołach będzie mniej efektywna. Odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoją dyrektorzy szkół, są inicjatywy i programy wspierające wdrażanie pozytywnych zmian. Tak było w przypadku programu „Aktywna tablica” i tak się dzieje w przypadku wdrażanego obecnie rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.  Jest on wielką szansą na wprowadzenie do szkół nie tylko pomocy naukowych, lecz także pełnych innowacyjnych procesów dydaktycznych.

Druk 3D w edukacji szkolnej

W ostatnich latach technologia szturmem przejmuje kolejne dziedziny naszego życia. Z dużym entuzjazmem przyjmowana jest także w edukacji. Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona, zwłaszcza na zajęciach z nauk ścisłych, matematyki, ale i nauk społecznych. Projekty druku mogą być tworzone w zespołach, jak również indywidualnie, a ich poziom trudności bez problemu dostosujemy do grupy wiekowej, zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, a kończąc na skomplikowanych systemach angażujących dodatkowe programy informatyczne.

Edukacja STEM a Laboratoria Przyszłości

Termin STREAM został utworzony od angielskich nazw dziedzin: nauki, technologii, robotyki/umiejętności czytania, inżynierii, sztuki i matematyki (science, technologies, robotics/reading, engineering, arts, mathematics). Koncepcja ta powstała w USA jako STEM (science, technologies, engineering, mathematics), a z czasem rozwinęła się o kolejne obszary: robotykę/umiejętność czytania oraz sztukę (robotics/reading, arts)[1].

Skontaktuj się z nami

Wypełnij poniższy formularz, aby poznać więcej szczegółów o pełnej ofercie Nowej Ery w programie "Laboratoria Przyszłości". Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i pomożemy wybrać optymalny pakiet dla szkoły!

 

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form

Zobacz także