Javascript is required
header image

Microsoft Surface do zadań specjalnych

Przełomowa technologia na zajęcia

Microsoft Surface to nowoczesna technologia, która już wkrótce zrewolucjonizuje naukę w polskich szkołach. Umożliwi efektywne zarządzanie uwagą wszystkich uczniów, również tych o różnorodnych trudnościach edukacyjnych. Pozwoli zaangażować uczniów w trudne materiały lekcyjne. Udowodni, że naukę przez zabawę, pobudzenie ciekawości i faktycznego zainteresowanie jest jeszcze bardziej skuteczna, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym.

Skorzystaj z Microsoft Surface, by:

 • w łatwy sposób wykorzystywać narzędzia multimedialne w trakcie lekcji stacjonarnej i zdalnej,
 • wykorzystywać materiały angażujące uczniów, takie jak programy eduSensus dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
 • korzystać z możliwości, które daje Ci ekran dotykowy,
 • w bezpieczny, stabilny sposób prowadzić lekcje w trybie zdalnym,
 • przekazać uczniom dostęp do dodatkowych materiałów multimedialnych, które pomogą im samodzielnie utrwalać umiejętności.

Dlaczego warto skorzystać z Microsoft Surface już teraz?Microsoft Surface to kompaktowy laptop i tablet 2w1. Zaprojektowany dla ucznia, nauczyciela, specjalisty. Intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze umożliwia wydajną i angażującą pracę w trybie stacjonarnym, zdalnym i hybrydowym.

Co decyduje o jego skuteczności?

 • Osłona odporna na wstrząsy i przygody podczas zajęć dziecka.
 • Wyróżniająca wydajność: Microsoft Surface działa szybko, sprawnie i długo, służąc nauczycielowi przez cały dzień.
 • Intuicyjność w obsłudze – zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i logopedy, który często podczas zajęć wykorzystuje wiele różnorodnych materiałów.
 • Praktyczna elastyczność: gdy trzeba, Twoje narzędzie Microsoft Surface zamieni się w wygodny komputer obsługujący wszystkie aplikacje Microsoft.

Dotykowy ekran – wejście do świata pełnego przygód i radościPozwól dzieciom odmienić sposób uczenia się. Wykorzystaj przewagę, jaką daje Ci dotykowy ekran nad kartką papieru w pracy z uczniami, zwłaszcza tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki ćwiczeniom, które można wykonywać przy pomocy dotyku, uczniowie w każdym wieku zaangażują się w naukę i terapię.

 • Wykorzystaj możliwości ekranu dotykowego: pozwól dzieciom rozwiązywać ćwiczenia, odbierać nagrody za poprawną wymowę, a nawet odpoczywać podczas... rysowania po ekranie.
 • Zapobiegaj nudzie – korzystaj z angażujących materiałów, które będą przeciwdziałać zmęczeniu i znużeniu podczas wielokrotnych powtórzeń. To szczególnie ważne podczas zajęć z uczniem o trudnościach edukacyjnych.
 • Oddaj dzieciom naukę w ich ręce – pozwól im decydować o odsłuchiwaniu nagrań (także swoich!), robić własnoręczne notatki, zaznaczać i zakreślać elementy lekcji.

Zaangażowanie ucznia, wsparcie dla nauczyciela i specjalistySkorzystaj z możliwości robienia odręcznych i cyfrowych notatek, by zaangażować podopiecznych i ułatwić sobie pracę.

Potraktuj materiał jako punkt wyjścia. Pozwól dzieciom rysować, pisać, zaznaczać, oswoić poszczególne zadania czy zagadki. Pokaż im, że mogą mieć wpływ na zawartość ekranu, przyciągnij ich uwagę i wykorzystaj to do celów terapeutycznych.

Nie wahaj się angażować dzieci w robienie cyfrowych notatek i wykonuj je sam, by zyskać dodatkowy materiał do pracy i powtarzania materiału. Wykorzystaj w pełni możliwości Microsoft Surface, personalizuj materiał terapeutyczny, dostosuj go do własnego doświadczenia i aktualnych potrzeb.

Terapia zawsze może być ciekawa!Microsoft Surface pozwoli Ci prowadzić ciekawe , angażujące zajęcia i terapię w każdych warunkach:

Stacjonarnie – wykorzystaj Microsoft Surface jako angażujące narzędzie, z którego będziecie korzystać wspólnie. Poprowadź terapię, przekazując tablet w ręce podopiecznych. Pozwól im zaznaczać, rysować – samodzielnie lub wraz z innymi uczestnikami – podejmować wyzwania. Wprowadź do terapii indywidualnej i grupowej elementy zabawy, zaciekawienia, gry. Przeciwdziałaj nudzie i jednocześnie wygraj… skupienie najmłodszych i szybsze osiągnięcie przez nich określonych celów.

Hybrydowo – prowadzisz lekcję lub zajęcia terapeutyczne, ale niektórzy z uczestników musieli zostać w domu? Pozwól im wziąć udział w zajęciach, ćwiczyć i bawić się z innymi dziećmi. Dzięki łatwości połączenia z MS Teams bez problemu spotkacie się we wspólnym wirtualnym pokoju i spędzicie czas na wspólnej pracy. Microsoft Surface pozwoli Ci bez przeszkód dzielić zawartość ekranu z współuczestnikami zajęć i obserwować ich reakcje. Wszyscy uczestnicy zajęć zyskają takie same możliwości.

Zdalnie – skorzystaj z intuicyjnego i prostego w obsłudze połączenia z MS Teams. Wysokiej jakości kamera i mikrofonem wbudowane w Microsoft Surface to elementy charakterystyczne dla tego narzędzia. Dzięki nim będziesz mógł obserwować reakcje dzieci, ułożenie ust podczas artykulacji poszczególnych dźwięków i na bieżąco przekazywać informację zwrotną. Dodatkowo wysoka wydajność Microsoft Surface ochroni Cię przed zawieszaniem obrazu, słabą jakością połączenia i dźwięku.

Microsoft Surface zmienia sposób nauczania i uczenia sięDzięki innowatorskiemu połączniu 2 w 1 laptopa z tabletem, MS Surface daje wszechstronne rozwiązania odpowiadające na zróżnicowane potrzeby użytkowników – uczniów i nauczycieli. Można się było o tym przekonać 30 marca 2022 podczas "Kongresu SPE. Nowe technologie wobec zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych". Partnerem merytorycznym kongresu był Microsoft dla Edukacji.