Zalacznik3.pngnowa-era-sp-z-o-o-logo-vector.png

Microsoft Surface to nowoczesna technologia, która już wkrótce zrewolucjonizuje naukę w polskich szkołach. Umożliwi efektywne zarządzanie uwagą wszystkich uczniów, również tych o różnorodnych trudnościach edukacyjnych. Pozwoli zaangażować uczniów w trudne materiały lekcyjne. Udowodni, że naukę przez zabawę, pobudzenie ciekawości i faktycznego zainteresowanie jest jeszcze bardziej skuteczna, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym.

Skorzystaj z Microsoft Surface, by:

 • w łatwy sposób wykorzystywać narzędzia multimedialne w trakcie lekcji stacjonarnej i zdalnej,
 • wykorzystywać materiały angażujące uczniów, takie jak programy eduSensus dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
 • korzystać z możliwości, które daje Ci ekran dotykowy,
 • w bezpieczny, stabilny sposób prowadzić lekcje w trybie zdalnym,
 • przekazać uczniom dostęp do dodatkowych materiałów multimedialnych, które pomogą im samodzielnie utrwalać umiejętności.

Nauczyciel Roku 2021 o urządzeniach Microsoft

Zobacz recenzję Dariusza Martynowicza, Nauczyciela Roku 2021!

Dlaczego warto skorzystać z Microsoft Surface już teraz?

Microsoft Surface to kompaktowy laptop i tablet 2w1. Zaprojektowany dla ucznia, nauczyciela, specjalisty. Intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze umożliwia wydajną i angażującą pracę w trybie stacjonarnym, zdalnym i hybrydowym.

Co decyduje o jego skuteczności?

 • Osłona odporna na wstrząsy i przygody podczas zajęć dziecka.
 • Wyróżniająca wydajność: Microsoft Surface działa szybko, sprawnie i długo, służąc nauczycielowi przez cały dzień.
 • Intuicyjność w obsłudze – zarówno dla dziecka, jego rodziców, jak i logopedy, który często podczas zajęć wykorzystuje wiele różnorodnych materiałów.
 • Praktyczna elastyczność: gdy trzeba, Twoje narzędzie Microsoft Surface zamieni się w wygodny komputer obsługujący wszystkie aplikacje Microsoft.

770x630-5.png

Dotykowy ekran – wejście do świata pełnego przygód i radości

Pozwól dzieciom odmienić sposób uczenia się. Wykorzystaj przewagę, jaką daje Ci dotykowy ekran nad kartką papieru w pracy z uczniami, zwłaszcza tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki ćwiczeniom, które można wykonywać przy pomocy dotyku, uczniowie w każdym wieku zaangażują się w naukę i terapię.

 • Wykorzystaj możliwości ekranu dotykowego: pozwól dzieciom rozwiązywać ćwiczenia, odbierać nagrody za poprawną wymowę, a nawet odpoczywać podczas... rysowania po ekranie.
 • Zapobiegaj nudzie – korzystaj z angażujących materiałów, które będą przeciwdziałać zmęczeniu i znużeniu podczas wielokrotnych powtórzeń. To szczególnie ważne podczas zajęć z uczniem o trudnościach edukacyjnych.
 • Oddaj dzieciom naukę w ich ręce – pozwól im decydować o odsłuchiwaniu nagrań (także swoich!), robić własnoręczne notatki, zaznaczać i zakreślać elementy lekcji.

770x630.jpg

Odręczne, cyfrowe notatki – zaangażowanie ucznia, wsparcie dla nauczyciela i specjalisty

Skorzystaj z możliwości robienia odręcznych i cyfrowych notatek, by zaangażować podopiecznych i ułatwić sobie pracę.

Potraktuj materiał jako punkt wyjścia. Pozwól dzieciom rysować, pisać, zaznaczać, oswoić poszczególne zadania czy zagadki. Pokaż im, że mogą mieć wpływ na zawartość ekranu, przyciągnij ich uwagę i wykorzystaj to do celów terapeutycznych.

Nie wahaj się angażować dzieci w robienie cyfrowych notatek i wykonuj je sam, by zyskać dodatkowy materiał do pracy i powtarzania materiału. Wykorzystaj w pełni możliwości Microsoft Surface, personalizuj materiał terapeutyczny, dostosuj go do własnego doświadczenia i aktualnych potrzeb.

770x630-2.png

Stacjonarnie, zdalnie, hybrydowo – terapia zawsze może być ciekawa!

Microsoft Surface pozwoli Ci prowadzić ciekawe , angażujące zajęcia i terapię w każdych warunkach:

Stacjonarnie – wykorzystaj Microsoft Surface jako angażujące narzędzie, z którego będziecie korzystać wspólnie. Poprowadź terapię, przekazując tablet w ręce podopiecznych. Pozwól im zaznaczać, rysować – samodzielnie lub wraz z innymi uczestnikami – podejmować wyzwania. Wprowadź do terapii indywidualnej i grupowej elementy zabawy, zaciekawienia, gry. Przeciwdziałaj nudzie i jednocześnie wygraj… skupienie najmłodszych i szybsze osiągnięcie przez nich określonych celów.

Hybrydowo – prowadzisz lekcję lub zajęcia terapeutyczne, ale niektórzy z uczestników musieli zostać w domu? Pozwól im wziąć udział w zajęciach, ćwiczyć i bawić się z innymi dziećmi. Dzięki łatwości połączenia z MS Teams bez problemu spotkacie się we wspólnym wirtualnym pokoju i spędzicie czas na wspólnej pracy. Microsoft Surface pozwoli Ci bez przeszkód dzielić zawartość ekranu z współuczestnikami zajęć i obserwować ich reakcje. Wszyscy uczestnicy zajęć zyskają takie same możliwości.

Zdalnie – skorzystaj z intuicyjnego i prostego w obsłudze połączenia z MS Teams. Wysokiej jakości kamera i mikrofonem wbudowane w Microsoft Surface to elementy charakterystyczne dla tego narzędzia. Dzięki nim będziesz mógł obserwować reakcje dzieci, ułożenie ust podczas artykulacji poszczególnych dźwięków i na bieżąco przekazywać informację zwrotną. Dodatkowo wysoka wydajność Microsoft Surface ochroni Cię przed zawieszaniem obrazu, słabą jakością połączenia i dźwięku.

Aktywna tablica 2023 dla szkół podstawowych. Czas na potrzeby specjalne!

Zamów Microsoft Surface do Twojej placówki razem z najczęściej wybieranym przez logopedów programem multimedialnym na rynku! Pakiet LOGOPEDIA PRO Multimedialny gabinet obejmujący 23 multimedialne moduły logopedyczne, mikrofon i rewolucyjne urządzenie Microsoft Surface, teraz dostępny w ramach wsparcia finansowego programu "Aktywna tablica".

Pakiet LOGOPEDIA PRO Multimedialny gabinet spełnia 100% wymogów rozporządzenia o "Aktywnej tablicy". Program bedzie wsparciem w prowadzeniu zajęć dla dzieci wymagających terapii logopedycznej. To doskonałe narzędzie do terapii procesów komunikacji, w tym zaburzeń przetwarzania słuchowego – dla uczniów z centralnymi zaburzeniami słuchu, słabo słyszących, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, w tym ADHD i ADD, oraz dla uczniów ze spektrum autyzmu.

dowiedz się więcej

Microsoft Surface zmienia sposób nauczania i uczenia się

Dzięki innowatorskiemu połączniu 2 w 1 laptopa z tabletem, MS Surface daje wszechstronne rozwiązania odpowiadające na zróżnicowane potrzeby użytkowników – uczniów i nauczycieli. Można się było o tym przekonać 30 marca 2022 podczas "Kongresu SPE. Nowe technologie wobec zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych". Partnerem merytorycznym kongresu był Microsoft dla Edukacji.

Praktyczne porady

Możliwości i zastosowanie MS Surface w edukacji

Coraz więcej ekranów wprowadzanych jest do sal szkolnych. Wraz z nimi, nauka staje się coraz bardziej interaktywna. Za niedługo w szkołach może zagościć nowa linia produktów firmy Microsoft, która w ramach swojego asortymentu rozszerza pole zastosowań tabletów i laptopów w edukacji. Dzięki między innymi innowatorskiemu połączniu 2 w 1 laptopa z tabletem, MS Surface daje wszechstronne rozwiązania odpowiadające na zróżnicowane potrzeby użytkowników – uczniów i nauczycieli.