Javascript is required
header image

System biblioteczny MOL NET+

Szkoła podstawowa

System biblioteczny MOL NET+MOL NET+ jest systemem dostępnym w przeglądarce internetowej na dowolnym komputerze i w całości został zamieszczony w chmurze. Opiekę informatyczną zapewnia dostawca systemu, a przetwarzanie i ochrona danych są realizowane w ramach umowy z firmą VULCAN, która gwarantuje wysoki standard bezpieczeństwa. To niezwykle ważne, ponieważ w systemie zgromadzone są dane osobowe uczniów i nauczycieli, podlegające ochronie zgodnie z przepisami RODO.

Korzyści z pracy na systemie bibliotecznym Mol Net+:

  • Wszystkie dane biblioteki są gromadzone na przystosowanym do tego celu serwerze, co zapewnia im bezpieczeństwo.
  • Dane są przechowywane zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych.
  • Administrowanie programem odbywa się po stronie dostawcy oprogramowania – nie jest potrzebne wsparcie informatyczne po stronie szkoły.
  • Szkoła posiada zawsze aktualną wersję programu – aktualizacje są przeprowadzane automatycznie, bez przerywania pracy biblioteki.
  • Kopie zapasowe baz danych są tworzone automatycznie, bez wpływu na pracę biblioteki.

Pracuj z MOL NET+ i oszczędzaj czasJeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 w systemie MOL NET+ udostępniono nową funkcjonalność programu, która pozwala bibliotekarzom na szybką ewidencję podręczników zamówionych przez szkołę w wydawnictwie Nowa Era.Wystarczą numer faktury z Nowej Ery oraz kwota zamówieniaaby jednym kliknięciem wprowadzić na stan biblioteki szkolnej podręczniki zakupione w ramach dotacji.


Instrukcja użytkownika „Integracja zamówień złożonych u wydawcy Nowa Era z MOL NET+”

Funkcjonalności systemuDostępne w systemie rozwiązania pozwalają dyrektorom szkół i bibliotekarzom na szybki wgląd w funkcjonowanie biblioteki szkolnej oraz łatwe sprawdzenie dziennika szkolnego wypożyczalni czy postępu we wprowadzaniu nowych książek i podręczników. Program w znaczącym stopniu ułatwia katalogowanie, udostępnianie oraz finansowe rozliczenie podręczników w ramach dotacji rządowych MEiN.

Optymalizacja pracy bibliotekarzaCyfrowe rozwiązania w bibliotece szkolnej wiążą się z udogodnieniami dla wszystkich jej użytkowników. Nowe funkcjonalności pozwolą zwłaszcza usprawnić pracę nauczycieli bibliotekarzy. Dzięki temu zaoszczędzą oni czas, który będą mogli przeznaczyć na wdrażanie inicjatyw zwiększających czytelnictwo.