Idea programu

Szkoła już dawno przestała być nudna! Nauczyciele coraz częściej i chętniej wykorzystują w swojej pracy elementy kultury i świata, który fascynuje uczniów. I słusznie, bo w popkulturze drzemie niebywały potencjał. Program „Edukacja filmowa” pomaga odkrywać ten potencjał i wykorzystywać go w codziennej pracy z uczniami.

Ideą programu „Edukacja filmowa” jest umożliwienie nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przeprowadzenia atrakcyjnych, niebanalnych zajęć, które zainteresują młodzież i zachęcą ją do wymiany poglądów. Film jest atrakcyjnym źródłem informacji, który w ciekawy sposób może zilustrować zachodzące wokół zjawiska, dzięki temu staje się doskonałym punktem wyjścia do ciekawej dyskusji.

Równie ważnym celem programu jest pomoc w doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela i pełnieniu funkcji wychowawcy. Za każdym razem łączymy rzeczywistość filmową z wiedzą psychologiczną i sprawdzonymi w praktyce sposobami rozwiązywania omawianych problemów. Staramy się, aby przygotowane przez nas materiały i scenariusze lekcji były cennymi wskazówkami, które w skuteczny i atrakcyjny sposób pomogą radzić sobie z wyzwaniami wychowawczymi, z którymi styka się współczesna szkoła.

Lekcje z filmem

„Kurier”

Program edukacyjny dla nauczycieli z okazji premiery filmu Kurier

„Cudowny chłopak”

Nowa Era partnerem edukacyjnym filmu. Zapraszamy do wzięcia udziału w programie edukacyjnym przygotowanym z okazji premiery.

„Księga Dżungli”

Opowieść o dojrzewaniu chłopca próbującego odnaleźć miejsce w świecie

„Gwiezdne wojny”

Projekt edukacyjny Nowej Ery oparty na filmie „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” to pomysł na edukację pełną mocy!

„Powidoki”

Co to znaczy żyć w zgodzie ze sobą?

„Carte Blanche”

Jak poznać swoje mocne strony i obszary do doskonalenia?

„Rzeź”

Kiedy mamy do czynienia z konfliktem?

„Sala Samobójców”

Jak wykorzystać edukacyjny potencjał Internetu?

„Pan od muzyki”

Jak zbudować autorytet?

Zobacz także