SERIA

Żyję i działam bezpiecznie

Edukacja na czasie.
Zaktualizuj swoją serię
z edukacji dla bezpieczeństwa


Nowe wydanie serii Żyję i działam bezpiecznie wzbogaciliśmy o atrakcyjne materiały prezentacyjne zebrane
w Multitece oraz karty pracy przydatne podczas prowadzenia zajmujących lekcji edukacji dla bezpieczeństwa.

Podręcznik – niezastąpione wsparcie (nie tylko) dla ucznia


Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, na którym wymaga się opanowania wielu procedur postępowania,
a wiedza często jest ujęta w formie trudnych do przyswojenia wyliczeń. Podręcznik porządkuje zagadnienia, przedstawiając je w sposób ułatwiający ich naukę.

Pomagamy uczyć w każdych warunkach


Świadomi wyzwań, takich jak nauka zdalna czy dostosowanie sposobu przekazu wiedzy do potrzeb percepcyjnych ósmoklasistów, rozbudowujemy portal dlanauczyciela.pl o liczne materiały prezentacyjne. Proponujemy także sprawdzone w innych przedmiotach metody pracy na lekcji, takie jak karty pracy oraz podręcznik elektroniczny.

Trzymamy rękę na pulsie


Nasze otoczenie podlega ciągłym i często dość nieoczekiwanym zmianom. W serii Żyję i działam bezpiecznie staramy się za nimi nadążać. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej dostarczać nauczycielom najświeższą wiedzę i narzędzia wspierające jej przekazanie uczniom.

Multiteka – biblioteka materiałów dydaktycznych


Zebranie wszystkich zasobów przydatnych podczas lekcji w jednym miejscu z możliwością doboru materiałów zgodnie z przebiegiem lekcji to duże ułatwienie dla nauczyciela.

SERIA

Żyję i działam bezpiecznie

Ceniona przez nauczycieli seria stanowiąca kompendium wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa. Uczy, czym jest bezpieczeństwo, jak radzić sobie
w sytuacjach zagrożenia oraz jak udzielić pomocy innym.

Żyję i działam bezpiecznie

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 846/2017
Autorzy: Jarosław Słoma

NOWA EDYCJA 2021-2023

Podręcznik dla szkoły podstawowej „Żyję i działam bezpiecznie” przedstawia treści z nowej podstawy programowej w układzie zgodnym z zawartym w rozporządzeniu dotyczącym podstawy programowej.

 • Ułatwia przyswojenie nowych i trudnych zagadnień dzięki przejrzystemu układowi treści, przystępnym tekstom i atrakcyjnej dla ucznia szacie graficznej.
 • Pomaga zapamiętać najważniejsze treści oraz opanować umiejętności praktyczne poprzez wykorzystanie infografik, poglądowych zdjęć, schematów i tabel.
 • Pozwala utrwalić materiał z ostatniej lekcji dzięki ćwiczeniom oraz zadaniom sprawdzającym zamieszczonym na końcu każdego tematu.
przejdź do sklepu

Kształcenie zdalne

 

 

 

Przygotowane pomoce i materiały dydaktyczne umożliwią sprawną realizację podstawy programowej z serią Żyję i działam bezpiecznie w trybie nauki zdalnej:

 • E-book – wersja elektroniczna podręcznika, z której można korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej. 

  PRZEJDŹ › 

 • Dlanauczyciela.pl – niemal 120 materiałów dydaktycznych, w tym flipbook, filmy edukacyjne oraz quizy interaktywne, które sprawdzają się zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i podczas kształcenia zdalnego

  PRZEJDŹ › 

 • Generator.dlanauczyciela.pl – baza zadań i testów, która ułatwi ocenianie w czasie nauki zdalnej
  PRZEJDŹ › 

Najnowsze informacje

Tutaj znajdą się informacje o najnowszych zmianach istotnych z punktu widzenia realizacji podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa w szkole podstawowej.

E-rozwiązania


Nowoczesne multimedialne narzędzia dydaktyczne to idealna odpowiedź na potrzeby ucznia i niezastąpione wsparcie w codziennej pracy nauczyciela.

Dla Nauczyciela

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

Czytaj więcej

Zobacz także