Strefa narzędzi

SERIA

Żyję i działam bezpiecznie

Ceniona przez nauczycieli seria stanowiąca kompendium wiedzy z dziedziny bezpieczeństwa. Uczy, czym jest bezpieczeństwo, jak radzić sobie
w sytuacjach zagrożenia oraz jak udzielić pomocy innym.

Żyję i działam bezpiecznie

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 846/2017
Autorzy: Jarosław Słoma

NOWA EDYCJA 2021-2023

Podręcznik dla szkoły podstawowej „Żyję i działam bezpiecznie” przedstawia treści z nowej podstawy programowej w układzie zgodnym z zawartym w rozporządzeniu dotyczącym podstawy programowej.

 • Ułatwia przyswojenie nowych i trudnych zagadnień dzięki przejrzystemu układowi treści, przystępnym tekstom i atrakcyjnej dla ucznia szacie graficznej.
 • Pomaga zapamiętać najważniejsze treści oraz opanować umiejętności praktyczne poprzez wykorzystanie infografik, poglądowych zdjęć, schematów i tabel.
 • Pozwala utrwalić materiał z ostatniej lekcji dzięki ćwiczeniom oraz zadaniom sprawdzającym zamieszczonym na końcu każdego tematu.
przejdź do sklepu

Pierwsza pomoc. Praktyczny przewodnik.

Materiały edukacyjne do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

Autorzy: Piotr Leszczyński

Materiały edukacyjne do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej „Pierwsza pomoc. Praktyczny przewodnik” omawiają zagadnienia z pierwszej pomocy z uwzględnieniem najnowszych wytycznych RKO wydanych przez Europejską Radę Resuscytacji w 2021 roku.

 • Stawiają na aspekt praktyczny i pomagają przyswoić wiedzę, zwłaszcza młodszym uczniom, dzięki przejrzystemu ujęciu treści i czytelnym schematom postępowania, przedstawionym w formie krótkich i czytelnych komunikatów, bogato ilustrowanym poglądowymi rysunkami.
 • Sprawdzają się jako pomoc dydaktyczna podczas ćwiczenia umiejętności praktycznych dzięki wygodnemu większemu formatowi publikacji i oprawie zeszytowej.
 • Pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę dzięki ćwiczeniom i pytaniom zamieszczonym na końcu publikacji.
przejdź do sklepu

Generator

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów. Pozwala skrócić czas potrzebny do przygotowania materiałów sprawdzających wiedzę.

Czytaj więcej

E-booki

Cyfrowe podręczniki przygotowane dla uczniów szkoły podstawowej (klasy 1-8). Z e-booków można korzystać na komputerze i tablecie, w domu i klasie – są dostępne wszędzie tam, gdzie jest internet.

Czytaj więcej

Dla Nauczyciela

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.

Czytaj więcej

Multiteka

Biblioteki zasobów multimedialnych pomocne w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć. Ułatwiają wizualizowanie ważnych zagadnień i sprzyjają zainteresowaniu uczniów tematem.

Czytaj więcej

Flipbook

Elektroniczna wersja podręcznika z dodatkowymi, przydatnymi dla nauczyciela funkcjonalnościami.

Czytaj więcej

Dlaczego warto wybrać serię Żyję i działam bezpiecznie?

Nowe wydanie serii Żyję i działam bezpiecznie wzbogaciliśmy o atrakcyjne materiały prezentacyjne zebrane w Multitece oraz karty pracy przydatne podczas prowadzenia zajmujących lekcji edukacji dla bezpieczeństwa.

Niezastąpione wsparcie

(nie tylko) dla ucznia

Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, na którym wymaga się opanowania wielu procedur postępowania, a wiedza często jest ujęta w formie trudnych do przyswojenia wyliczeń. Podręcznik porządkuje zagadnienia, przedstawiając je w sposób ułatwiający ich naukę.

Czytaj więcej

Pomagamy uczyć

w każdych warunkach

Świadomi wyzwań, takich jak nauka zdalna czy dostosowanie sposobu przekazu wiedzy do potrzeb percepcyjnych ósmoklasistów, rozbudowujemy portal dlanauczyciela.pl o liczne materiały prezentacyjne. Proponujemy także sprawdzone w innych przedmiotach metody pracy na lekcji, takie jak karty pracy oraz podręcznik elektroniczny.

Czytaj więcej

Trzymamy rękę na pulsie

Nasze otoczenie podlega ciągłym i często dość nieoczekiwanym zmianom. W serii Żyję i działam bezpiecznie staramy się za nimi nadążać. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej dostarczać nauczycielom najświeższą wiedzę i narzędzia wspierające jej przekazanie uczniom.

Czytaj więcej

Multiteka

biblioteka materiałów dydaktycznych

Zebranie wszystkich zasobów przydatnych podczas lekcji w jednym miejscu z możliwością doboru materiałów zgodnie z przebiegiem lekcji to duże ułatwienie dla nauczyciela.

Czytaj więcej

Strefa wiedzy

Webinaria

Pierwsza pomoc w edukacji dla bezpieczeństwa – co nowego?

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa prowadzone przez dr Piotra Leszczyńskiego

Pierwsza pomoc – część praktyczna

Retransmisja szkolenia on-line dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa prowadzone przez dr Piotra Leszczyńskiego

Pierwsza pomoc i resuscytacja

Okres wakacyjny często, niestety, sprzyja różnego rodzaju wypadkom i urazom. Aby móc właściwie zareagować w takich sytuacjach, warto mieć podstawową wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Bezpieczeństwo na rowerze

Wakacje sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu, w tym na wycieczkach rowerowych.

Wytyczne resuscytacji 2021

 

Zapoznaj się z prezentacją omawiającą nowe wytyczne RKO Europejskiej Rady Resuscytacji 2021 oraz wytyczne COVID-19, w której przybliżymy dwa dokumenty wydane ostatnio przez Europejską Radę Resuscytacji:

 • Wytyczne resuscytacji 2021 – ukazały się 25.03.2021 r., prezentują aktualne zalecenia dotyczące resuscytacji i pierwszej pomocy.
 • Wytyczne COVID-19 – opublikowane 24.04.2020 r., informują o sposobie udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia podczas pandemii SARS-CoV-2.
pobierz prezentację
Strefa rozwoju

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Uczeń

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

 

 

 

 

Edukacja na czasie. Nauczyciel

Cykl szkoleń eksperckich i artykułów przygotowanych we współpracy z Uniwersytetem SWPS.

dowiedz się więcej

 

 

 

Przygotowane pomoce i materiały dydaktyczne umożliwią sprawną realizację podstawy programowej z serią Żyję i działam bezpiecznie w trybie nauki zdalnej:

 • E-book – wersja elektroniczna podręcznika, z której można korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej. 
  PRZEJDŹ › 
 • Dlanauczyciela.pl – niemal 120 materiałów dydaktycznych, w tym flipbook, filmy edukacyjne oraz quizy interaktywne, które sprawdzają się zarówno w nauczaniu stacjonarnym, jak i podczas kształcenia zdalnego.
  PRZEJDŹ › 
 • Generator.dlanauczyciela.pl – baza zadań i testów, która ułatwi ocenianie w czasie nauki zdalnej
  PRZEJDŹ › 

Zobacz także