Jak uczyć mądrze

Jak obudzić ciekawość uczniów, rozwijać ich kreatywność i inspirować? Jak współpracować z uczniami, by chcieli nas słuchać? Jak motywować do działania i budować swój autorytet? Między innymi na te pytania odpowiadają Joanna Szulc, dziennikarka i specjalistka od rozwoju dzieci, Magdalena Niemczuk-Kobosko, coach i nauczycielka z 20-letnim doswiadczeniem, oraz Anna Resler, psycholog i terapeuta. Materiały zostały przygotowane z myślą o nauczycielach i o wszystkich zainteresowanych wparciem dzieci i młodzieży w nauce. Zapraszamy do oglądania!

Sztuka komunikacji

Jak świadomie kształtować proces komunikacji? Skąd się biorą nieporozumienia? Jak mówić, by być zrozumianym, i jak słuchać, by zrozumieć? Zachęcamy do obejrzenia wykładu naszej ekspertki!

O motywacji, czyli co zrobić, aby chciało się chcieć

Co zrobić, by odpowiednio zmotywować siebie i innych? Skąd czerpać energię i inspirację? Dlaczego nauczyciel musi pamiętać, że brak nagany nie jest pochwałą? Tego – i wiele więcej – dowiesz się z wystąpienia naszej ekspertki.

Jak budować autorytet

Kto jest autorytetem dla współczesnych dzieci i młodzieży? Jakie elementy składają się na wizerunek nauczyciela? Skąd czerpać wiedzę, co myślą o nas uczniowie? Te kwestie dogłębnie wyjaśnia nasza ekspertka.

Jak się uczyć, żeby zapamiętać?

W jaki sposób wspierać swoją pamięć? Jak nauczyć swoich uczniów dobrego zapamiętywania? Zapraszamy do oglądania!

Jak obudzić ciekawość uczniów?

Jak wspierać dzieci w edukacji i rozbudzać ich ciekawość świata? Czy w ogóle trzeba to robić? Zapraszamy do oglądania!

Jak inspirować uczniów i rozwijać kreatywność?

W jaki sposób pobudzać swoją kreatywność i zarażać nią uczniów? Czy kreatywności da się nauczyć? Zapraszamy do oglądania!

Współpraca w szkole – czy to możliwe?

Jaki wpływ na proces nauczania ma współpraca – z uczniami, ale także z innymi nauczycielami? W jaki sposób, dzięki współpracy, poprawić relacje w klasie, a także nauczać efektywniej? Zapraszamy do oglądania!

Poznaj inne cykle filmów

Tajemnice mózgu dziecka

Maciej Błaszak odsłania tajemnice, które mogą pomóc zrozumieć dzieci.

Przedszkolne laboratorium

Widowiskowe i bezpieczne eksperymenty do przeprowadzenia z dziećmi.

Nieoczywiste kompetencje XXI wieku

O kompetencjach przyszłości, sekretach motywacji, odporności psychicznej, uważności i kreatywności.