Javascript is required

Historia

EDYCJA 2024

Poznać przeszłość
dla zakresu podstawowego i Zrozumieć przeszłość dla zakresu rozszerzonego powstały w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli i uczniów, a także w odpowiedzi na zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. Zakres rozszerzony został dostosowany do nowej matury. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych dopasowanych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook.

Podręczniki dla klas 1–4, oznaczone EDYCJA 2024, zostały dostosowane do zmian w podstawie programowej.

 

 
 

Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–412 lutego 2024 r. MEN opublikowało zmiany w obowiązującej podstawie programowej i udostępniło je do prekonsultacji. Zmiany te polegają m.in. na wykreśleniu niektórych treści nauczania i będą obowiązywać od września 2024 r. 

Pobierz aktualny projekt zmian do podstawy w 2022 r.
Pobierz aktualny projekt zmian do podstawy w 2018 r.

Pobierz uzasadnienie zmian w Twoim przedmiocie.


W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (1–4) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.

Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 

Zakres podstawowy
Zakres rozszerzony

UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

Nowa oferta 2024Seria Poznać przeszłość/Zrozumieć przeszłość

Poznać przeszłość. Zakres podstawowyPoznać przeszłość cz. 3. Edycja 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. Zawiera rozwiązania, które ułatwiają naukę uczniom z pokolenia obrazkowego. Szczególny nacisk położono w nim na przystępność i wizualizację treści.

  • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania historii do najnowszych wytycznych MEN.
  • Schematy Związki przyczynowo-skutkowe – w wizualny sposób pozwalają uporządkować i powiązać ze sobą wydarzenia, procesy historyczne i zjawiska szerzej opisane w lekcji.
  • Wypunktowania w tekście, tabele i schematyułatwiają zrozumienie treści wykładu.
  • Element Ważne na tej lekcji – uczeń wie, co musi umieć.
  • Atrakcyjne infografiki – dzięki odpowiedniemu zestawieniu informacji w postaci tekstów, zdjęć oraz danych statystycznych uczeń łatwiej zrozumie omawiane zagadnienia.
Podręcznik w trakcie procedury dopuszczania do użytku szkolnego w MEN.
Dlaczego warto wybrać „Poznać przeszłość” do zakresu podstawowego?

Zrozumieć przeszłość. Zakres rozszerzonyZrozumieć przeszłość cz. 3. Edycja 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. i jest dostosowany do   nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i klarowny.

  • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania historii do najnowszych wytycznych MEN.
  • Schematy Związki przyczynowo-skutkowe – w wizualny sposób pozwalają uporządkować i powiązać ze sobą wydarzenia, procesy historyczne i zjawiska szerzej opisane w lekcji.
  • Więcej infografik obrazujących procesy.
  • Zadania ze wskazówkami, zadania do samodzielnego rozwiązania oraz przykładowe tematy wypracowań szczególnie pomocne w ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.
Podręcznik w trakcie procedury dopuszczania do użytku szkolnego w MEN.

Dlaczego warto wybrać „Zrozumieć przeszłość” do zakresu rozszerzonego?

E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Przygotowana dla klas 2-4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz Matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.