Javascript is required

Historia

EDYCJA 2024

Poznać przeszłość
dla zakresu podstawowego i Zrozumieć przeszłość dla zakresu rozszerzonego powstały w odpowiedzi na potrzeby nauczycieli i uczniów, a także w odpowiedzi na zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. Zakres rozszerzony został dostosowany do nowej matury. Seria jest przyjazna dla ucznia, a nauczycielowi zapewnia komfort pracy oraz dostęp do materiałów cyfrowych dopasowanych do poszczególnych tematów – NOWOŚĆ Multibook.

Podręczniki dla klas 1–4, oznaczone EDYCJA 2024, zostały dostosowane do zmian w podstawie programowej.

 

 
 

Nowa oferta 2024Seria Poznać przeszłość/Zrozumieć przeszłość

WebinariumData: 22.05.2024 r. | godz.18:00

Jak dostosować nauczanie do zmieniającej się szkoły? Pakiet praktycznych pomysłów dydaktycznych na wrzesień 2024
Program spotkania:
Za nami wyczerpujący czas matur. I trudne początki zmian w edukacji. Przed nami – nowi uczniowie w klasach pierwszych. I dostosowanie nauczania do odchudzonej podstawy programowej. Jak sobie radzić w tym trudnym czasie?

Zapraszamy na webinarium, na którym dowiesz się:
• Jakie są kluczowe zmiany w podstawie programowej od września 2024?
• Jak dostosować swój warsztat pracy do zmieniającej się rzeczywistości szkolnej?
• Jakie rozwiązania dydaktyczne mogą się sprawdzić w pracy z uczniami?

Webinarium poprowadzi:
Katarzyna Panimasz – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, egzaminator historii i wiedzy o społeczeństwie, autorka i współautorka wielu publikacji dla uczniów i nauczycieli, m.in. serii Teraz matura 2015. Historia. Zadania i arkusze maturalne. Szkoła ponadgimnazjalna (Nowa Era 2014) czy też Poznać przeszłość. Karty pracy 1, 2 i 3 liceum i technikum zakres podstawowy.

Poznać przeszłość. Zakres podstawowyPoznać przeszłość cz. 3. Edycja 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. Zawiera rozwiązania, które ułatwiają naukę uczniom z pokolenia obrazkowego. Szczególny nacisk położono w nim na przystępność i wizualizację treści.

  • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania historii do najnowszych wytycznych MEN.
  • Schematy Związki przyczynowo-skutkowe – w wizualny sposób pozwalają uporządkować i powiązać ze sobą wydarzenia, procesy historyczne i zjawiska szerzej opisane w lekcji.
  • Wypunktowania w tekście, tabele i schematyułatwiają zrozumienie treści wykładu.
  • Element Ważne na tej lekcji – uczeń wie, co musi umieć.
  • Atrakcyjne infografiki – dzięki odpowiedniemu zestawieniu informacji w postaci tekstów, zdjęć oraz danych statystycznych uczeń łatwiej zrozumie omawiane zagadnienia.
Podręcznik w trakcie procedury dopuszczania do użytku szkolnego w MEN.
Dlaczego warto wybrać „Poznać przeszłość” do zakresu podstawowego?

Zrozumieć przeszłość. Zakres rozszerzonyZrozumieć przeszłość cz. 3. Edycja 2024. NOWOŚĆ
Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 i 2024 r. i jest dostosowany do   nowej matury. Efektywnie kształci umiejętności egzaminacyjne. Przekazuje wymaganą wiedzę w sposób czytelny i klarowny.

  • Czytelne oznaczenie treści wykreślonych z podstawy programowej – umożliwia dostosowanie nauczania historii do najnowszych wytycznych MEN.
  • Schematy Związki przyczynowo-skutkowe – w wizualny sposób pozwalają uporządkować i powiązać ze sobą wydarzenia, procesy historyczne i zjawiska szerzej opisane w lekcji.
  • Więcej infografik obrazujących procesy.
  • Zadania ze wskazówkami, zadania do samodzielnego rozwiązania oraz przykładowe tematy wypracowań szczególnie pomocne w ćwiczeniu umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.
Podręcznik w trakcie procedury dopuszczania do użytku szkolnego w MEN.

Dlaczego warto wybrać „Zrozumieć przeszłość” do zakresu rozszerzonego?

Zmiany w podstawach programowych. Nasza odpowiedź dla klas 1–423 kwietnia br. MEN opublikowało projekty rozporządzeń zmieniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Zmiany polegają m.in. na usunięciu niektórych treści nauczania. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji publicznych. Ostateczna wersja dokumentu ma zostać opublikowana w czerwcu i zacznie obowiązywać od 1 września 2024 r.


Pobierz aktualny projekt zmian w Twoim przedmiocie.
Pobierz aktualny projekt zmian do podstawy w 2018 r.

W odpowiedzi na tę sytuację na rok szkolny 2024/2025 Nowa Era przygotuje podręczniki do wszystkich klas (1–4) zawierające precyzyjne oznaczenia treści wykreślonych z podstawy programowej – zgodne z rozporządzeniem, które MEN opublikuje w czerwcu 2024.

Zobacz przykładowe strony z wersji demonstracyjnej podręcznika: 

Zakres podstawowy
Zakres rozszerzony

UWAGA!
Oznaczenia w podręczniku demonstracyjnym odnoszą się

do propozycji zmian w podstawie programowej opublikowanych przez MEN 12.02.2024.

E-rozwiązania dla nauczycielaDowiedz się więcej

Dlanauczyciela.pl

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne, podzielone na kategorie: dokumentacja nauczyciela, prowadzenie lekcji, sprawdzanie wiedzy, materiały prezentacyjne i rozwojowe.
Dowiedz się więcej

Generator testów i sprawdzianów

Baza zadań i testów stanowiąca niezbędne narzędzie w pracy nauczyciela. Ułatwia systematyczną kontrolę postępów uczniów.
Dowiedz się więcej

Ondorio

Ondorio to nowoczesna aplikacja umożliwiająca automatyczne sprawdzanie kartkówek i testów przygotowanych w Generatorze testów i sprawdzianów.
Dowiedz się więcej

Multiteka

Biblioteka multimedialnych zasobów pomocna w organizacji urozmaiconych i efektywnych dydaktycznie zajęć w szkole ponadpodstawowej. Przygotowana dla klas 2-4.

Dodatkowe wsparcie w nauce dla uczniaDowiedz się więcej

NOWA Teraz Matura

Serwis informacyjny dla maturzystów „NOWA Teraz matura” zawiera informacje i materiały, które zapewnią Ci pomoc na wszystkich etapach nauki do egzaminu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy z nowymi publikacjami?Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.