Specyficzne zaburzenia w uczeniu się. Zrozumienie i wsparcie ucznia z dysleksją

POBIERZ EBOOK

O dysleksji napisano i powiedziano już bardzo wiele. Tutaj postaramy się tę wiedzę zebrać w pigułce i przekazać w formie prostej instrukcji – od praktyków dla praktyków - pisze Marta Badowska, autorka, specjalistka terapii pedagogicznej, społeczna dyrektorka Poradni Diagnostyczno-Terapeutycznej PTD, honorowa członkini oraz wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Marka eduSensus, ekspert rozwiązań cyfrowych w pracy z uczniami ze SPE, prezentuje najnowszy ebook dla nauczycieli, specjalistów i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość uczniów z dysleksją, czy też - szerzej - z trudnościami w uczeniu się. Z publikacji czytelnicy dowiedzą się:

  • czym jest dysleksja rozwojowa,
  • w jaki sposób przejawiają się trudności ucznia z dysleksją na poszczególnych przedmiotach,
  • jak zdiagnozować dysleksję i kiedy jest to możliwe,
  • jak pracować i wspierać ucznia z dysleksją - wskazówki dla nauczycieli, specjalistów, rodziców,
  • jakie prawa ma uczeń z dysleksją, w tym dostosowania do egzaminów.

W publikacji również KARTY PRACY z programu eduSensus DYSLEKSJA PRO. Poziom 2 przeznaczonego do pracy z uczniami klas 4-8. 

Ebook znajdziesz na platformie DlaNauczyciela.pl

wejdź na dlanauczyciela.pl

Ebook w formacie PDF jest do pobrania bezpłatnie z portalu  www.DLANAUCZYCIELA.pl. Aby pobrać plik prosimy o zalogowanie się na konto Nowej Ery lub uprzednią rejestrację w serwisie. Rejestracja jest bezpłatna. 

Nie masz jeszcze konta w serwisie DlaNauczyciela.pl? Obejrzyj krótki poradnik jak je założyć i dlaczego warto to zrobić!

Nowość eduSensus