Javascript is required

Programy eduSensus nagrodzone w konkursie Świat Przyjazny Dziecku!

16.04.2024

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się

Multimedialne pomoce dla nauczycieli pracujących z uczniami ze SPE, otrzymały w tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną aż w dwóch kategoriach.

Programy eduSensus od lat służą specjalistom w szkołach, przedszkolach, poradniach i specjalistycznych placówkach w całej Polsce. W tym roku nasze programy zostały dodatkowo docenione przez kapitułę konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

- Z roku na rok przybywa dzieci wymagających dodatkowego wsparcia na swojej drodze edukacyjnej i  rozwojowej – zauważa Joanna Elmanowska, kierownik redakcji SPE w Nowej Erze. – Od ponad 20 lat nasz zespół stara się im pomóc. Dlatego ogromnie się cieszę, że programy eduSensus, przeznaczone do wsparcia diagnozy i terapii dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, zostały nagrodzone w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Nagrody dla programów eduSensusNagroda główna w kategorii NASTOLATKI W TRUDNYCH CZASACH dla programu MOC EMOCJI PRO

Program MOC EMOCJI PRO. Kompetencje emocjonalno-społeczne. Poziom 2 to nowość w ofercie eduSensus. Dzięki szerokiej tematyce pomoże przeprowadzić różnego rodzaju zajęcia wychowawcze dotyczące m.in. relacji rówieśniczych i rodzinnych, emocji, wyzwań typowych dla okresu dojrzewania czy zagrożeń, takich jak cyberprzemoc czy fake newsy. Materiały zawarte w programie pozwalają wprowadzić uczniów w świat wartości, wzmacniać godności własnej i innych, ukazywać wartość wiedzy i motywować do jej zdobywania. Podkreślają znaczenie relacji społecznych i dobrej komunikacji w rozwoju. Pokazują strategie zachowań w obliczu trudnych sytuacji – strachu, stresu, presji społecznej. Uczą rozwiązywania konfliktów, reagowania na przemoc, rozważnego korzystania z z mediów społecznościowych.

Program MOC EMOCJI PRO. Poziom 2

Nagroda główna w kategorii EDUKACJA dla serii specjalistycznych programów eduSensus

W ofercie eduSensus wiele programów multimedialnych – w tym te służące terapii dysleksji, dyskalkulii, diagnozie i terapii logopedycznej czy spektrum autyzmu – spełniło wysokie wymagania i uzyskało status wyrobi medycznego. To właśnie ta seria, z dopiskiem PRO, została doceniona przez kapitułę konkursową.

- Wydawcą programów eduSensus  jest Nowa Era, dostawca czołowych rozwiązań edukacyjnych, dlatego tym bardziej cieszy nas nagroda w kategorii Edukacja – komentuje Joanna Elmanowska, kierownik redakcji SPE w Nowej Erze. - Nasze rozwiązania posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że ich skuteczność terapeutyczna została udowodniona w ocenie klinicznej. Dodatkowo wdrożony przez nas system ISO 9001 gwarantuje najwyższą jakość tworzonych przez nas produktów. Nagroda kapituły jest dla nas kolejnym potwierdzeniem jakości naszych programów.

Wybrane ćwiczenia z programu DYSLEKSJA PRO. Poziom 2 

Konkurs, który służy dzieciomKonkurs Świat Przyjazny Dziecku to jedna z najstarszych inicjatyw Komitetu Ochrony Praw Dziecka – organizacji pozarządowej, która za cel stawia sobie ochronę praw i interesów dziecka. KOPD podejmuje działania by wspierać dzieci i chronić je przed krzywdą, zarówno instytucjonalną jak i doświadczaną w rodzinie lub innym środowisku. Komitet działa też aktywnie na rzecz ochrony praw dzieci niepełnosprawnych.

Konkurs Świat Przyjazny Dziecku w roku 2023 miał swoją 21. edycję. Od 2002 r. regularnie nagradza i wyróżnia najbardziej wartościowe na rynku produkty i miejsca służące dzieciom do 14 r. życia. Kapituła konkursu docenia takie rozwiązania, które pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny, kształtują wrażliwość estetyczną dziecka. Nagroda główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku jest jednocześnie potwierdzeniem, że wybrani wydawcy i producenci spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Specjalne potrzeby edukacyjne
Podziel się