Programy eduSensus nagrodzone w konkursie Świat Przyjazny Dziecku!

Multimedialne pomoce dla nauczycieli pracujących z uczniami ze SPE, otrzymały w tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną aż w dwóch kategoriach.

Programy eduSensus od lat służą specjalistom w szkołach, przedszkolach, poradniach i specjalistycznych placówkach w całej Polsce. W tym roku nasze programy zostały dodatkowo docenione przez kapitułę konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

- Z roku na rok przybywa dzieci wymagających dodatkowego wsparcia na swojej drodze edukacyjnej i  rozwojowej – zauważa Joanna Elmanowska, kierownik redakcji SPE w Nowej Erze. – Od ponad 20 lat nasz zespół stara się im pomóc. Dlatego ogromnie się cieszę, że programy eduSensus, przeznaczone do wsparcia diagnozy i terapii dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, zostały nagrodzone w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

 

Nagrody dla programów eduSensus

Nagroda główna w kategorii NASTOLATKI W TRUDNYCH CZASACH dla programu MOC EMOCJI PRO

Program MOC EMOCJI PRO. Kompetencje emocjonalno-społeczne. Poziom 2 to nowość w ofercie eduSensus. Dzięki szerokiej tematyce pomoże przeprowadzić różnego rodzaju zajęcia wychowawcze dotyczące m.in. relacji rówieśniczych i rodzinnych, emocji, wyzwań typowych dla okresu dojrzewania czy zagrożeń, takich jak cyberprzemoc czy fake newsy. Materiały zawarte w programie pozwalają wprowadzić uczniów w świat wartości, wzmacniać godności własnej i innych, ukazywać wartość wiedzy i motywować do jej zdobywania. Podkreślają znaczenie relacji społecznych i dobrej komunikacji w rozwoju. Pokazują strategie zachowań w obliczu trudnych sytuacji – strachu, stresu, presji społecznej. Uczą rozwiązywania konfliktów, reagowania na przemoc, rozważnego korzystania z z mediów społecznościowych.

eduSensus_Moc_Emocji_2.jpg
Program MOC EMOCJI PRO. Poziom 2

Nagroda główna w kategorii EDUKACJA dla serii specjalistycznych programów eduSensus

W ofercie eduSensus wiele programów multimedialnych – w tym te służące terapii dysleksji, dyskalkulii, diagnozie i terapii logopedycznej czy spektrum autyzmu – spełniło wysokie wymagania i uzyskało status wyrobi medycznego. To właśnie ta seria, z dopiskiem PRO, została doceniona przez kapitułę konkursową.

- Wydawcą programów eduSensus  jest Nowa Era, dostawca czołowych rozwiązań edukacyjnych, dlatego tym bardziej cieszy nas nagroda w kategorii Edukacja – komentuje Joanna Elmanowska, kierownik redakcji SPE w Nowej Erze. - Nasze rozwiązania posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że ich skuteczność terapeutyczna została udowodniona w ocenie klinicznej. Dodatkowo wdrożony przez nas system ISO 9001 gwarantuje najwyższą jakość tworzonych przez nas produktów. Nagroda kapituły jest dla nas kolejnym potwierdzeniem jakości naszych programów.

Grafiki produktowe dysleksja 2.jpg

Wybrane ćwiczenia z programu DYSLEKSJA PRO. Poziom 2 

 

Konkurs, który służy dzieciom

 

Kopia KOPD_kolor full.jpg

Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to jedna z najstarszych inicjatyw Komitetu Ochrony Praw Dziecka – organizacji pozarządowej, która za cel stawia sobie ochronę praw i interesów dziecka. KOPD podejmuje działania by wspierać dzieci i chronić je przed krzywdą, zarówno instytucjonalną jak i doświadczaną w rodzinie lub innym środowisku. Komitet działa też aktywnie na rzecz ochrony praw dzieci niepełnosprawnych.

Konkurs Świat Przyjazny Dziecku w roku 2023 miał swoją 21. edycję. Od 2002 r. regularnie nagradza i wyróżnia najbardziej wartościowe na rynku produkty i miejsca służące dzieciom do 14 r. życia. Kapituła konkursu docenia takie rozwiązania, które pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny, kształtują wrażliwość estetyczną dziecka. Nagroda główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku jest jednocześnie potwierdzeniem, że wybrani wydawcy i producenci spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.