Javascript is required
header image

Laboratorium elektroniki

Laboratoria przyszłości

Mikrokontrolery niezbędne w każdej szkoleEdukacja coraz silniej dostrzega konieczność zajęcia się nowymi technologiami. W podstawie programowej informatyki silniejszy nacisk położono na algorytmikę oraz programowanie. Nowoczesne szkoły coraz częściej wyposażają swoje pracownie w roboty oraz mikrokontrolery. 

Mikrokontrolery w szkole – jak to ugryźć?Laboratorium elektroniki to propozycja Nowej Ery wychodząca naprzeciw zainteresowaniom informatycznym uczniów: zamiast pisać kolejny program działający na ekranie komputera, mogą oni ożywić urządzenie elektroniczne, stworzyć program, który porusza silnikami, miga diodami, korzysta z zewnętrznych czujników!

Wychodzimy naprzeciw zainteresowaniom informatycznym uczniówDzięki zestawom do programowania mikrokontrolerów każdy uczeń może rozpocząć swoją przygodę z elektroniką – od poznania niezbędnej teorii aż po praktyczne eksperymenty


Nauczyciel może korzystać z Laboratoriów elektroniki na lekcjach – wprowadzając uczniów w świat 
omów, woltów i amperów, jak i na kołach zainteresowań –  realizując z młodymi ludźmi projekty STEM. Elektronika może być dla uczniów hobby, ale mogą też wiązać z nią swoją przyszłość zawodową.  

Co znajduje się w Laborotorium elektroniki Nowej Ery?Pakiet złożony jest z zestawu STEM dla ucznia oraz zestawu Mistrz Arduino.


Zestaw STEM dla ucznia obejmuje:

Kurs elektroniki w formie książki (ponad 130 stron w kolorze + dostęp do kursu online)

 • Kuferek z kompletem elementów elektronicznych (wraz z niezbędną baterią)
 • 15 podręcznych ściąg omawiających podstawy elektroniki
 • Uniwersalny miernik cyfrowy z baterią i przewodami pomiarowymi 
 • Komplet zapasowych bezpieczników do miernika
 • Unikalny kod do rejestracji zestawu


W skład pakietu „Mistrz Arduino” wchodzi:

 • Zestaw do kursu Arduino, poziom I (wersja w plastikowym kuferku z oryginalnym sterownikiem Arduino UNO) + gadżety
 • Zestaw do kursu Arduino, poziom II (wersja w plastikowym kuferku) + gadżety
 • Komplet podręcznych tablic elektronicznych do kursu Arduino, poziom I
 • Komplet podręcznych tablic elektronicznych do kursu Arduino, poziom II
 • Podkładka pod mysz

Laboratorium elektroniki zawiera również zestaw do lutowaniaJedną z najważniejszych umiejętności każdego pasjonata elektroniki jest lutowanie. Jak montować poszczególne elementy i układy? Jak uniknąć zniszczonych płytek drukowanych i przegrzanych elementów elektronicznych? Praktyka czyni mistrza!

Zestaw zapewnia młodym elektronikom bezpieczną naukę lutowania w praktyce. Sprzęt może być wykorzystywany na lekcjach fizyki, na kołach zainteresowań czy w ramach projektów i konkursów z obszaru STEAM. Dzięki praktycznym ćwiczeniom młodzi ludzie będą rozwijać swoje zainteresowania techniczne nie tylko w teorii!


Laboratorium elektroniki to pakiet, w skład którego wchodzą elementy pozwalające na wykonanie konkretnych ćwiczeń z kursu lutowania – sposób montażu poszczególnych układów został dokładnie opisany i pokazany na zdjęcia, ilustracjach oraz w filmach.


Zestaw zawiera:

 • Niezbędne, podstawowe narzędzia warsztatowe,
 • Stację lutowniczą z kolbą grotową i hotair,
 • Elementy elektroniczne,
 • Komplet płytek drukowanych do nauki lutowania.

Skontaktuj się z namiWypełnij poniższy formularz, aby poznać więcej szczegółów o pełnej ofercie Nowej Ery w programie "Laboratoria Przyszłości". Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i pomożemy wybrać optymalny pakiet dla szkoły!