Mikrokontrolery niezbędne w każdej szkole

Edukacja coraz silniej dostrzega konieczność zajęcia się nowymi technologiami. W podstawie programowej informatyki silniejszy nacisk położono na algorytmikę oraz programowanie. Nowoczesne szkoły coraz częściej wyposażają swoje pracownie w roboty oraz mikrokontrolery. 

Mikrokontrolery w szkole – jak to ugryźć?

Laboratorium elektroniki to propozycja Nowej Ery wychodząca naprzeciw zainteresowaniom informatycznym uczniów: zamiast pisać kolejny program działający na ekranie komputera, mogą oni ożywić urządzenie elektroniczne, stworzyć program, który porusza silnikami, miga diodami, korzysta z zewnętrznych czujników!

Laboratoria elektroniki Nowej Ery wychodzą naprzeciw zainteresowaniom informatycznym uczniów

Dzięki zestawom do programowania mikrokontrolerów każdy uczeń może rozpocząć swoją przygodę z elektroniką – od poznania niezbędnej teorii aż po praktyczne eksperymenty

Nauczyciel może korzystać z Laboratoriów elektroniki na lekcjach – wprowadzając uczniów w świat omów, woltów i amperów, jak i na kołach zainteresowań –  realizując z młodymi ludźmi projekty STEM. Elektronika może być dla uczniów hobby, ale mogą też wiązać z nią swoją przyszłość zawodową.  

Co znajduje się w Laborotorium elektroniki Nowej Ery?

Pakiet złożony jest z zestawu STEM dla ucznia oraz zestawu Mistrz Arduino.

 

Zestaw STEM dla ucznia obejmuje:

Kurs elektroniki w formie książki (ponad 130 stron w kolorze + dostęp do kursu online)

 • Kuferek z kompletem elementów elektronicznych (wraz z niezbędną baterią)
 • 15 podręcznych ściąg omawiających podstawy elektroniki
 • Uniwersalny miernik cyfrowy z baterią i przewodami pomiarowymi 
 • Komplet zapasowych bezpieczników do miernika
 • Unikalny kod do rejestracji zestawu

 

W skład pakietu „Mistrz Arduino” wchodzi:

 • Zestaw do kursu Arduino, poziom I (wersja w plastikowym kuferku z oryginalnym sterownikiem Arduino UNO) + gadżety
 • Zestaw do kursu Arduino, poziom II (wersja w plastikowym kuferku) + gadżety
 • Komplet podręcznych tablic elektronicznych do kursu Arduino, poziom I
 • Komplet podręcznych tablic elektronicznych do kursu Arduino, poziom II
 • Podkładka pod mysz

Laboratorium elektroniki zawiera również zestaw do lutowania

Jedną z najważniejszych umiejętności każdego pasjonata elektroniki jest lutowanie. Jak montować poszczególne elementy i układy? Jak uniknąć zniszczonych płytek drukowanych i przegrzanych elementów elektronicznych? Praktyka czyni mistrza!

Zestaw zapewnia młodym elektronikom bezpieczną naukę lutowania w praktyce. Sprzęt może być wykorzystywany na lekcjach fizyki, na kołach zainteresowań czy w ramach projektów i konkursów z obszaru STEAM. Dzięki praktycznym ćwiczeniom młodzi ludzie będą rozwijać swoje zainteresowania techniczne nie tylko w teorii!

Laboratorium elektroniki to pakiet, w skład którego wchodzą elementy pozwalające na wykonanie konkretnych ćwiczeń z kursu lutowania – sposób montażu poszczególnych układów został dokładnie opisany i pokazany na zdjęcia, ilustracjach oraz w filmach.

 

 

Zestaw zawiera:

 • Niezbędne, podstawowe narzędzia warsztatowe,
 • Stację lutowniczą z kolbą grotową i hotair,
 • Elementy elektroniczne,
 • Komplet płytek drukowanych do nauki lutowania.

Dowiedz się więcej o edukacji STEM

Doświadczenia chemiczne

Czemu tak rzadko robi się je w szkole?

Druk 3D w edukacji szkolnej

W ostatnich latach technologia szturmem przejmuje kolejne dziedziny naszego życia. Z dużym entuzjazmem przyjmowana jest także w edukacji. Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona, zwłaszcza na zajęciach z nauk ścisłych, matematyki, ale i nauk społecznych. Projekty druku mogą być tworzone w zespołach, jak również indywidualnie, a ich poziom trudności bez problemu dostosujemy do grupy wiekowej, zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, a kończąc na skomplikowanych systemach angażujących dodatkowe programy informatyczne.

Czy wirtualna rzeczywistość zastąpi nauczyciela?

Żyjemy w czasach, w których dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie skłaniają do zadania tytułowego pytania. Wpływ na to miała trwająca pandemia COVID-19, która skłoniła nauczycieli, specjalistów i w ogóle edukatorów z całego świata do sięgnięcia po różne narzędzia technologiczne niezbędne w edukacji zdalnej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij poniższy formularz, aby poznać więcej szczegółów o pełnej ofercie Nowej Ery w programie "Laboratoria Przyszłości". Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i pomożemy wybrać optymalny pakiet dla szkoły!

 

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form

Zobacz także