Towarzyszymy szkołom w realizacji programu Laboratoria Przyszłości

Technologia to nie wszystko. Wiemy, jak ważne dla nauczycieli są wsparcie metodyczne i szkolenia. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy materiały pomocne w pracy ze sprzętem zakupionym w Nowej Erze w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Jest to baza materiałów instruktażowych: wideo-prezentacji i webinariów, a także filmowa strefa inspiracji, w której znajdą Państwo pomysły na wykorzystanie w szkole podstawowej druku 3D, wirtualnej rzeczywistości, robotyki, elektroniki i audio-wideo. Gotowe scenariusze zajęć i karty pracy dla uczniów pomogą w przygotowaniu angażujących lekcji z wykorzystaniem Laboratoriów Nowej Ery.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami. Są one podzielone tematycznie. Wystarczy kliknąć w poniższe kafle, aby zapoznać się z materiałami z danej dziedziny.

Gotowe materiały dydaktyczne oraz warunki gwarancji

Sprawozdanie z realizacji programu w 2022 r.

Szkoły, które wzięły udział w programie Laboratoria Przyszłości powinny złożyć sprawozdanie z realizacji programu w 2022 roku. Sprawozdanie należy złożyć do 23 stycznia 2023 roku.

Sprawozdania składa organ prowadzący osobno dla każdej ze szkół. Jedno sprawozdanie przypada na jedną szkołę. 
Aby złożyć sprawozdanie należy wejść na www.gov.pl/web/laboratoria/sprawozdanie-2022 i wypełnić znajdujący się tam formularz on-line.

Formularz składa się z 19 stron.  

  • Dwie pierwsze strony zawierają informacje wstępne, a także pytania na temat organu prowadzącego, szkoły i kwot, jakie zostały przyznane i wykorzystane w ramach programu.  
  • Kolejne strony dotyczą zakupionego wyposażenia. Każda pozycja rozdzielona jest na dwa pytania: ilość zakupionego wyposażenia oraz nazwa modelu. 
  • Na ostatniej stronie znajdują się informacje na temat danych osoby składającej sprawozdanie. 

Więcej informacji oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdą Państwo na www.gov.pl/web/laboratoria/sprawozdanie-2022

 

Szkoły, które zakupiły Empiriusza w ramach programu Laboratoria Przyszłości wypełniają punkty 285 i 285 w Dziale Robotyka.

Praktyczne porady

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które mogą być dla Państwa inspiracją w codziennej pracy z uczniami.  Poruszają one tematykę wykorzystania sprzętów zakupionych do szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Doświadczenia chemiczne

Czemu tak rzadko robi się je w szkole?

Wejdź do wirtualnego laboratorium

Sprawdź, jak to działa!

VR w szkole

W ostatnich latach mogliśmy obserwować intensywny rozwój nowoczesnych technologii, w tym także wirtualnej rzeczywistości. Początkowo kojarzona jedynie z sektorem rozrywki i gier (niekoniecznie edukacyjnych) w końcu zaczyna pewnym krokiem wkraczać do szkół.

Czy wirtualna rzeczywistość zastąpi nauczyciela?

Żyjemy w czasach, w których dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie skłaniają do zadania tytułowego pytania. Wpływ na to miała trwająca pandemia COVID-19, która skłoniła nauczycieli, specjalistów i w ogóle edukatorów z całego świata do sięgnięcia po różne narzędzia technologiczne niezbędne w edukacji zdalnej