Towarzyszymy szkołom w realizacji programu Laboratoria Przyszłości

Technologia to nie wszystko. Wiemy, jak ważne dla nauczycieli są wsparcie metodyczne i szkolenia. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy materiały pomocne w pracy ze sprzętem zakupionym w Nowej Erze w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Jest to baza materiałów instruktażowych: wideo-prezentacji i webinariów, a także filmowa strefa inspiracji, w której znajdą Państwo pomysły na wykorzystanie w szkole podstawowej druku 3D, wirtualnej rzeczywistości, robotyki, elektroniki i audio-wideo. Gotowe scenariusze zajęć i karty pracy dla uczniów pomogą w przygotowaniu angażujących lekcji z wykorzystaniem Laboratoriów Nowej Ery.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami. Są one podzielone tematycznie. Wystarczy kliknąć w poniższe kafle, aby zapoznać się z materiałami z danej dziedziny.

Gotowe materiały dydaktyczne

Praktyczne porady

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, które mogą być dla Państwa inspiracją w codziennej pracy z uczniami.  Poruszają one tematykę wykorzystania sprzętów zakupionych do szkół w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Doświadczenia chemiczne

Czemu tak rzadko robi się je w szkole?

Wejdź do wirtualnego laboratorium

Sprawdź, jak to działa!

VR w szkole

W ostatnich latach mogliśmy obserwować intensywny rozwój nowoczesnych technologii, w tym także wirtualnej rzeczywistości. Początkowo kojarzona jedynie z sektorem rozrywki i gier (niekoniecznie edukacyjnych) w końcu zaczyna pewnym krokiem wkraczać do szkół.

Czy wirtualna rzeczywistość zastąpi nauczyciela?

Żyjemy w czasach, w których dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie skłaniają do zadania tytułowego pytania. Wpływ na to miała trwająca pandemia COVID-19, która skłoniła nauczycieli, specjalistów i w ogóle edukatorów z całego świata do sięgnięcia po różne narzędzia technologiczne niezbędne w edukacji zdalnej