Robotyka w szkole kształci kompetencje STEM uczniów

Robotyka w szkole łączy ze sobą kilka dziedzin. Są to programowanie, konstruowanie, informatyka, automatyka i mechanika. Co ważne, zajęcia z elementami robotyki zachęcają uczniów do pracy zespołowej i rozwijają kompetencje STEM, poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Poprzez zabawę kształcą umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania rzeczywistych problemów.

Zestawy do nauki programowania LEGO®

LEGO® Learning System poprzez zabawę rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.

Od łatwych lekcji dla początkujących po nieograniczone możliwości projektowania — zestawy LEGO Education SPIKE rozwijają pewność siebie i kreatywność u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Zajęcia z elementami robotyki zachęcają uczniów do pracy zespołowej i kształcą poszukiwane umiejętności na zmieniającym się rynku pracy.

Nauka przez zabawę? Laboratorium Robotyki Nowej Ery z wykorzystaniem LEGO Education oferuje znacznie więcej - pokazuje sens nauki programowania i pozwala osiągać konkretne cele.

Zachęcamy do nauczania przedmiotów STEAM z LEGO® Learning System

Zestawy LEGO® Learning System to idealne narzędzie do kształcenia umiejętności z obszaru STEAM, edukacji społecznej, emocjonalnej oraz językowej dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.

LEGO® Education SPIKE™ to kolorowe klocki, programowalny element HUB z kilkoma portami i intuicyjne programowanie metodą „przeciągnij i upuść” w języku opartym na Scratch. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników istnieje także możliwość programowania w języku tekstowym MicroPython. System ten poprzez zabawę rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.

Innowacyjne umysły jutra rozwijają się w zabawie!

W skład Laboratorium robotyki Nowej Ery wchodzą dwa rodzaje zestawów. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential przeznaczony dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime skierowany do klas 4-8. Zestawy poprzez zabawę pomagają zdobywać niezbędne w XXI w. umiejętności STEM.

 • Łatwe projekty dla początkujących z serii LEGO Education SPIKE Prime można w całości wykonać w czasie 45-minutowej lekcji, łącznie z budowaniem i programowaniem. 
 • Szkolenia dla nauczycieli, przewodniki dla początkujących i podręczniki z gotowymi scenariuszami lekcji pomagają kadrze rozwijać kompetencje informatyczne.
 • Aplikacja LEGO® Education SPIKE™ zawiera wprowadzenie oraz 4 moduły z ćwiczeniami obejmującymi przedmioty STEAM w zakresie zgodnym  z podstawą nauczania.
 • W serii serii LEGO Education SPIKE Prime szczególny nacisk położono na inżynierię i informatykę. Ćwiczenia zostały opracowane pod kątem 45-minutowych lekcji

 

Lego EDUCATION SpikeTM Essential

Z zestawem SPIKE Essential nauka przedmiotów STEAM  w klasach 1-3 jest interaktywna. Uczniowie współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowują je metodą prób i błędów.

 • Prawdziwie międzyprzedmiotowe rozwiązanie STEAM
 • Wciągające zadania, które pozwalają ćwiczyć rozwiązywanie problemów oraz minifigurki, z którymi można się utożsamiać
 • Postępy w nauce z roku na rok
 • Nieograniczone możliwości nauki

 

 

LEGO® Education SPIKE™ Prime

Zestaw LEGO Education SPIKE Prime rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u uczniów klas 4-8.

 • Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów
 • Rozwijanie zdolności krytycznego myślenia poprzez złożone, wciągające i dostosowane do indywidualnych zainteresowań wyzwania STEAM.
 • Ćwiczenia, stworzone z myślą o uczniach klas 4–8 SP i zoptymalizowane pod kątem 45-minutowych lekcji.

LEGO Spike Prime rozszerzenie

LEGO® Education SPIKE™ Prime  to zestaw rozszerzający z płytką łączącą z Raspberry PI. Zwiększa możliwości ukierunkowanego uczenia przedmiotów STEAM w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej. Pozwala tworzyć zaawansowane modele i daje możliwość rozszerzania swoich budowli poza możliwości samych zestawów LEGO® Education SPIKE™ Prime.

 • 604 elementy, zawierają płytkę łączącą z Raspburry PI
 • Pomaga stworzyć funkcjonalne roboty .
 • Zawiera wyjątkowe duże koła i zębatki łukowe.
 • Rozszerza możliwości elektroniki - zawiera dodatkowy czujnik koloru i silnik. .

Dowiedz się więcej o edukacji STEM

Doświadczenia chemiczne

Czemu tak rzadko robi się je w szkole?

Druk 3D w edukacji szkolnej

W ostatnich latach technologia szturmem przejmuje kolejne dziedziny naszego życia. Z dużym entuzjazmem przyjmowana jest także w edukacji. Druk 3D stanowi jedną z nowinek cieszących się rosnącą popularnością. Na całym świecie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich stawiają swoje pierwsze kroki we włączaniu tej technologii w zajęcia. Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D jest niemal nieograniczona, zwłaszcza na zajęciach z nauk ścisłych, matematyki, ale i nauk społecznych. Projekty druku mogą być tworzone w zespołach, jak również indywidualnie, a ich poziom trudności bez problemu dostosujemy do grupy wiekowej, zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, a kończąc na skomplikowanych systemach angażujących dodatkowe programy informatyczne.

Czy wirtualna rzeczywistość zastąpi nauczyciela?

Żyjemy w czasach, w których dynamicznie rozwijające się nowoczesne technologie skłaniają do zadania tytułowego pytania. Wpływ na to miała trwająca pandemia COVID-19, która skłoniła nauczycieli, specjalistów i w ogóle edukatorów z całego świata do sięgnięcia po różne narzędzia technologiczne niezbędne w edukacji zdalnej

Skontaktuj się z nami

Wypełnij poniższy formularz, aby poznać więcej szczegółów o pełnej ofercie Nowej Ery w programie "Laboratoria Przyszłości". Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i pomożemy wybrać optymalny pakiet dla szkoły!

 

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form

Zobacz także