Javascript is required
Przejdź do treści głównej
header image

Laboratorium Elektroniki - materiały

Edukacja coraz silniej dostrzega konieczność zajęcia się nowymi technologiami. W podstawie programowej informatyki silniejszy nacisk położono na algorytmikę oraz programowanie. Szkoły  w ramach programu Laboratoria Przyszłości wyposażają swoje pracownie w mikrokontrolery. 

Dzięki zestawom do programowania mikrokontrolerów każdy uczeń może rozpocząć swoją przygodę z elektroniką i programowaniem – od poznania niezbędnej teorii aż po praktyczne eksperymenty

Nauczyciel może korzystać z Laboratoriów elektroniki na lekcjach – wprowadzając uczniów w świat omów, woltów i amperów, jak i na kołach zainteresowań –  realizując z młodymi ludźmi projekty STEM. Elektronika może być dla uczniów hobby, ale mogą też wiązać z nią swoją przyszłość zawodową.  

W zakupionych przez Państwa zestawach znajdują się dwa "kurferki" z płytką Arduino UNO (tworzące zestaw Mistrz Arduino) i pozwalają na naukę nie tylko elektroniki ale również programowania.

Zapraszamy do zapoznania się z kursami elektroniki i programowania, które są kompatybilne z mikrokontrolerami oferowanymi przez Nową Erę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Kursy znajdą Państwo tutaj: 

Kurs elektroniki dla początkujących

Kurs Arduino - programowanie od podstaw

Kurs Arduino, poziom II - praktyczne projekty

Jedną z najważniejszych umiejętności każdego pasjonata elektroniki jest lutowanie. Jak montować poszczególne elementy i układy? Jak uniknąć zniszczonych płytek drukowanych i przegrzanych elementów elektronicznych? Praktyka czyni mistrza!

Zapraszamy do zapoznania się z kursem lutowania: Kurs lutowania dla początkujących

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi materiałami przygotowanymi dla Państwa przez Nową Erę. Znajdują się one tutaj https://ck.vulcan.pl/logowanie

Materiały dostępne po zalogowaniu. Dane do logowania otrzymają Państwo mailem.

Warunki gwarancjiW sprawie reklamacji, gwarancji prosimy o kontakt z:

Nowa Era Sp. z o. o.
Al. Jerozolimskie 146d
02-305 Warszawa

telefonicznie: 58 721 48 00

mailowo: nowaera@nowaera.pl