Javascript is required

DYSLEKSJA PRO Poziom 2Kontynuacja programu DYSLEKSJA PRO dla uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej

NOWOŚĆ – już w sprzedaży 

Przedstawiamy nowość w rodzinie eduSensus – program multimedialny przeznaczony do terapii dysleksji uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Będzie doskonałym wsparciem nauczycieli i terapeutów pedagogicznych w pracy z dziećmi z zaburzeniami procesów uczenia się. Przyda się w pracy indywidualnej, jak również w małych grupach podczas zajęć dodatkowych, takich jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze czy zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się.

Aktywna tablica – środki na SPE dla szkół podstawowychProgram multimedialny DYSLEKSJA PRO Poziom 2 spełnia wymogi programu "Aktywna tablica 2021-2024" dla szkół podstawowych i może być kupiony w ramach otrzymanego wsparcia finansowego.

Pomoc dydaktyczna dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej – doskonali m.in. koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, grafomotorykę, logiczne myślenie, spostrzegawczość. Wspiera rozwój kompetencji kluczowych, z których najważniejszą jest sprawne porozumiewanie się w mowie i w piśmie. Program pozwala na prowadzenie kompleksowej terapii zgodnej z najlepszymi wzorcami pracy korekcyjno--kompensacyjnej, w związku z czym może być stosowany jako pomoc dydaktyczna do terapii dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się (dysleksja) oraz dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną (nauczanie liter i czytania).

Program wspomoże profilaktykę i terapię trudności w czytaniu i pisaniu, będzie pomocny w kształtowaniu świadomości ortograficznej, poprawnej pisowni oraz czytania ze zrozumieniem­. Jest spójny z podstawą nauczania języka polskiego w klasach 4–8 szkoły podstawowej i zawiera ćwiczenia w tworzeniu form takich jak list (e-mail), opis postaci, rozprawka czy post w serwisie Facebook, dlatego wesprze również trening tworzenia wypowiedzi pisemnych.

DYSLEKSJA PRO poziom 2 jest kontynuacją programu DYSLEKSJA PRO, który od lat cieszy się zaufaniem specjalistów pracujących z dziećmi w wieku 6–10 lat. Przy tworzeniu poziomu przeznaczonego dla starszych uczniów zadbaliśmy, by zachował czytelną, przyjazną i dobrze znaną strukturę swojego poprzednika.

Więcej niż tradycyjne dyktando – skuteczność dzięki rozwiązaniom multimedialnym

Zawarty w programie innowacyjny moduł dyktand z automatyczną kontrolą pisowni pozwala dziecku pracować nad poprawnością językową i ortograficzną w sposób, który nie jest możliwy w przypadku zwykłej kartki papieru i zwykłego długopisu.

Za każdym razem, gdy uczeń popełni błąd w pisowni, niepoprawnie zapisane słowo od razu zniknie z ekranu urządzenia. Dzięki temu program nie pozwoli, by nieprawidłowy zapis wyrazu utrwalił się w mózgu dziecka. To niezwykle istotne, bowiem nawet patrzenie na pisownię poprawioną przez nauczyciela doprowadza do zapamiętywania niepoprawnego zapisu.

Poznaj mocne strony programuZobacz, z czego składa się zestawProgram multimedialny

Tworzy go ponad 400 ćwiczeń i gier multimedialnych w postaci materiałów tekstowych, dźwiękowych i graficznych. Treści podzielone są na 3 poziomy zróżnicowane pod względem materiału językowego dopasowanego do możliwości uczniów:

 • klas 4–5 (poziom STARTER),
 • klas 6–7 (poziom OPTIMUS),
 • klas 7–8 (poziom PRO).

W skład ćwiczeń, oprócz innowacyjnych dyktand z automatyczną kontrolą pisowni, wchodzą także zadania rozwijające umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnych omawianych na lekcjach języka polskiego, a także zadania rozwijające percepcję wzrokową i słuchową, doskonalące pamięć i uwagę.

W programie nie zabrakło również generatora gotowych do druku dyktand graficznych, będących nieocenioną pomocą w treningu grafomotoryki i koordynacji wzrokowej. DYSLEKSJA PRO Poziom 2 zawiera także ćwiczenia skupione na poprawie umiejętności czytania, jego tempa i techniki. Możliwość nagrywania próbek czytania pozwala uczniom łatwiej wychwycić swoje błędy.

Program instalowany jest poprzez pendrive na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Jego działanie nie wymaga stałego dostępu do internetu. DYSLEKSJA PRO Poziom 2 współpracuje z tablicą interaktywną, monitorem dotykowym oraz rzutnikiem. Warunkiem korzystania z licencji mobilnej jest pobranie aplikacji.

Aplikacja terapeuty z generatorem kart pracy

Znajdująca się w programie aplikacja terapeuty to wielofunkcyjne narzędzie, które ułatwi pracę specjalisty na wielu polach: pozwoli na tworzenie indywidualnych planów terapeutycznych oraz konstruowanie z gotowych materiałów autorskich kart pracy dopasowanych do potrzeb danego ucznia. Funkcja prowadzenia kartoteki umożliwi ponadto śledzenie postępów każdego dziecka oraz generowanie raportów.

Program DYSLEKSJA PRO Poziom 2 obejmuje 5 bezterminowych licencji – w tym 1 stanowisko terapeuty i 4 stanowiska treningowe na komputer lub tablet. Stanowiska treningowe są przeznaczone dla uczniów, a w ich ramach nie ma dostępu do danych na temat innych dzieci. 

Drukowane publikacje

Do zestawu dołączone są drukowane publikacje przydatne w codziennej praktyce terapeutycznej: przewodnik metodyczny i scenariusze zajęć z gotowymi kartami pracy.

Pełna indywidualizacja pracySprawdź, komu polecamy programDYSLEKSJA PRO Poziom 2 będzie świetną pomocą w pracy nauczycieli, pedagogów i terapeutów. Przyda się:

Nagroda główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 

Seria specjalistycznych, multimedialnych programów eduSensus z dopiskiem PRO otrzymała główną nagrodę w XXI edycji konkursu ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU w kategorii EDUKACJA.

Konkurs to jedna z najstarszych inicjatyw Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Kapituła konkursowa docenia najbardziej wartościowe na rynku produkty, miejsca i rozwiązania służące dzieciom i ich bezpieczeństwu, a także pozytywnie stymulujące ich rozwój. 

Wymagania techniczneDESKTOP:

 • Windows 10 wersje 32-bit i 64-bit, Windows 11
 • procesor: 2,4 GHz
 • pamięć RAM: 4 GB
 • karta graficzna pracująca z rozdzielczością 1024x768 px
 • karta dźwiękowa z podłączonymi głośnikami/słuchawkami i mikrofonem
 • mysz lub inne urządzenie wskazujące
 • Kamera komputerowa
 • 1 GB miejsca na dysku twardym dla aplikacji terapeuty
 • 1 GB miejsca na dysku twardym dla aplikacji treningowej
 • port USB 2.0/3.0

MOBILE:

 • system operacyjny: Android wersja min. 9
 • procesor: 2 GHz
 • pamięć RAM: 4 GB
 • wyświetlacz o minimalnej przekątnej 10 cali
 • mikrofon
 • 1 GB miejsca w pamięci na instalację aplikacji

Zawartość zestawuElementy zestawu (liczba sztuk):

 • Pendrive z instalatorem (2)
 • Publikacja Scenariusze zajęć (1)
 • Publikacja Poradnik metodyczny (1)
 • Instrukcja instalacji  (1)
 • Umowa licencyjna z dokumentem gwarancyjnym (1)

Do pobraniaDEKLARACJA ZGODNOŚCI UE DLA WYROBÓW MEDYCZNYCH