logotypy-Edusensusedusensus-learning.png
 
W ramach programu eduSensus Learning zapraszamy na certyfikowane szkolenia z audiopsychofonologii kształcące terapeutów metody prof. Alfreda Tomatisa. To jedyny cykl szkoleniowy, podczas którego można skorzystać z wiedzy i doświadczeń światowego eksperta i wykładowcy, ucznia prof. Tomatisa – Jozefa Vervoorta! 
Teraz nasze szkolenia odbywają się w nowej, poszerzonej formie pod nazwą:
Akademia Terapeutów Uwagi Słuchowej PRO
To wyłączny program szkoleń, których absolwenci zyskują uprawnienia do prowadzania terapii z użyciem Uwagi Słuchowej PRO. 

Akademia Terapeutów Uwagi Słuchowej PRO to wyjątkowy 3-stopniowy program szkoleniowy, w ramach którego pedagodzy, nauczyciele, terapeuci, psychologowie, logopedzi i inni specjaliści mogą poznać metodę prof. A. Tomatisa, zdobyć wiedzę niezbędną do samodzeilnego prowadzenia terapii uwagi słuchowej oraz uzyskać certyfikaty poświadczające zdobywane kompetencje.  
Proponujemy specjalistyczne szkolenia pod kierunkiem światowej sławy wykładowcy  i eksperta w dziedzinie audiopsychofonologii – Jozefa Vervoorta, konsultacje eksperckie, dostęp do bazy wiedzy fachowej, konferencje stacjonarne i online, możliwość stałego rozwoju zawodowego, a także wiele, wiele więcej.

Czas trwania: 5 dni (szkolenie stacjonarne)
Rodzaje szkoleń: I stopień, II stopień, III stopień
Dla kogo: I stopień – terapeuci, pedagodzy, nauczyciele, psycholodzy, logopedzi, lektorzy języków obcych, trenerzy wokalni, lekarze różnych specjalności; II i III stopień – praktycy metody prof. Alfreda Tomatisa
Cel: uzyskanie uprawnień certyfikowanego terapeuty metody prof. Tomatisa, koniecznych do prowadzenia terapii uwagi słuchowej

Szkolenia w otoczeniu przyrody 
Warsztaty odbywają się w miejscu zakwaterowania uczestników: w hotelu 4 Pory Roku w Straszynie, w woj. pomorskim, 12 km od Gdańska. Komfortowy ośrodek szkoleniowy i jego piękne położenie stwarzają warunki sprzyjające skupieniu i pracy.

Bezpieczeństwo szkoleń
Organizacja naszych szkoleń odbywa się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dot. COVID-19. Z pieczołowitością dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Szkolenia z audio-psycho-fonologii - zobacz co nas wyróżnia

Akademia Terapeutów Uwagi Słuchowej

TERAPEUTA 

(I STOPIEŃ)

PRAKTYK

(II STOPIEŃ)

ZAAWANSOWANY PRAKTYK

(III STOPIEŃ)

Tytuł po ukończeniu szkolenia: Terapeuta uwagi słuchowej wg metody prof. A. Tomatisa (I stopień)  Tytuł po ukończeniu szkolenia: Terapeuta uwagi słuchowej wg metody prof. A. Tomatisa (II stopień)  Tytuł po ukończeniu kursu: Terapeuta uwagi słuchowej wg metody prof. A. Tomatisa (III stopień) 
Szkolenie uprawnia do prowadzenia terapii z zastosowaniem sprzętu Uwaga Słuchowa PRO, korzystając z pakietu 344 gotowych programów terapeutycznych.  Szkolenie uprawnia do prowadzenia terapii z zastosowaniem sprzętu Uwaga Słuchowa PRO, indywidualnie dobierając terapię do pacjenta. Szkolenie uprawnia do prowadzenia terapii z zastosowaniem sprzętu Uwaga Słuchowa PRO, indywidualnie dobierając terapię do pacjenta.

Ceny od 1 stycznia 2024r.

Cena w pakiecie STANDARD: 7199 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni)

Cena w pakiecie PREMIUM: 7499 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni;
2 dodatkowe konsultacje po szkoleniu,
rabat 5% na szkolenie II stopnia w pakiecie Premium)

Ceny od 1 stycznia 2024r.

Cena w pakiecie STANDARD: 7199 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni)

Cena w pakiecie PREMIUM: 7499 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni;
6 dodatkowych konsultacji po szkoleniu,
rabat 5% na szkolenie III stopnia w pakiecie Premium)

Ceny od 1 stycznia 2024r.

Cena w pakiecie STANDARD: 7299 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni)

Cena w pakiecie PREMIUM: 7899 zł
(w cenie transport Gdańsk Dworzec Główny PKP - Hotel 4 Pory Roku w Bąkowie - Gdańsk, udział w szkoleniu i niezbędne materiały szkoleniowe, zakwaterowanie i wyżywienie na czas szkolenia - 5 dni;
8 dodatkowych konsultacji po szkoleniu,
rabat 5% na kongresy i warsztaty prowadzone przez Mozart-Brain-Lab, Atlantis-VZW lub Stowarzyszenie Mamy Głos)

Terminy szkoleń

Terminy 2024
26.02 - 1.03.2024 I stopień    
22.04 - 26.04.2024 I stopień    
20.05 - 24.05.2024   II stopień  
03.06 - 07.06.2024  I stopień    
01.07 - 05.07.2024     III stopień
23.09 - 27.09.2024 I stopień    
07.10 - 11.10.2024   II stopień  
18.11 - 22.11.2024 I stopień    

Powyższe ceny obowiązują dla szkoleń realizowanych w 2024 r.  Prosimy o przesyłanie zgłoszeń nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem wybranej daty szkolenia. Przy zgłoszeniach w późniejszym terminie, nie gwarantujemy dostępności miejsc. 
Szkolenie odbywa się w grupie minimum 10-osobowej. W przypadku gdy nie zbierze się minimalna liczba Uczestników na konkretny termin, szkolenie zostanie odwołane a Uczestnikom zaproponowany kolejny, najbliższy termin szkolenia. 

Co wyróżnia szkolenia z metody prof. A. Tomatisa organizowane przez wydawnictwo Nowa Era?

Wiedza z samego źródła

Poznaj ekspertów, z którymi mamy zaszczyt współpracować:

Nasze szkolenia prowadzi osobiście Jozef Vervoort, największy autorytet w zakresie treningu uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa. To również uczeń i kontynuator pracy badawczej francuskiego uczonego, od blisko 40 lat pomagający osobom z różnego rodzaju trudnościami i zaburzeniami osiągnąć pełnię swoich możliwości.

Jozef Vervoort – belgijski pedagog, wieloletni współpracownik i spadkobierca dorobku naukowego prof. Alfreda Tomatisa, założyciel i dyrektor znanego na całym świecie ośrodka Atlantis-VZW zajmującego się terapią zaburzeń uwagi słuchowej oraz instytutu naukowego Mozart-Brain-Lab w Sint-Truiden w Belgii. Przez ostatnie trzy dekady zdiagnozował i przeprowadził terapię ponad 30 tysięcy dzieci i ponad 12 tysięcy dorosłych. Więcej o osobie Jozefa Vervoorta.

Magdalena Raciniewska – trener i konsultant audiopsychofonologii, terapeuta w centrum Atlantis i współpracownik Mozart Brain Lab, prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Metody prof. Alfreda Tomatisa „Mamy Głos”. W Akademii jest jednym z wykładowców i dzieli się ze słuchaczami swoim wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym.

Szkolenia z zastosowaniem bezpiecznego, innowacyjnego sprzętu UWAGA SŁUCHOWA PRO

UWAGA SŁUCHOWA PRO to rozwiązanie oparte na metodzie prof. Alfreda Tomatisa, stworzone we współpracy z Mozart-Brain-Lab i Instytutem Atlantis w Sint-Truiden w Belgii. Ma status wyrobu medycznego, w związku z czym może być stosowane wyłącznie przez uprawnione do tego, odpowiednio przeszkolone osoby. 
Nowa Era posiada wydaną przez Jozefa Vervoorta autoryzację merytoryczną i technologiczną UWAGI SŁUCHOWEJ PRO. Belgijski ekspert i jego współpracownicy są zarazem jedynymi rekomendowanymi wykładowcami prowadzącym szkolenia przygotowujące do pracy terapeutycznej z zastosowaniem tego sprzętu.
Gwarantuje to uczestnikom szkoleń zdobycie wiedzy i umiejętności rzetelnie opartych na założeniach prof. Alfreda Tomatisa.

Przygotowanie do samodzielnej praktyki terapeutycznej

Adepci szkoleń otrzymują wgląd w założenia prof. Alfreda Tomatisa oraz precyzyjną metodologię i trening umiejętności terapeutycznych ułatwiający samodzielną praktykę. W trakcie szkoleń jest czas na weryfikację przyswojonej wiedzy w praktyce – przeprowadzenie testów uwagi słuchowej z udziałem zaproszonych osób oraz interpretację wyników wykonanych diagnoz.

WAŻNE! Ukończenie certyfikowanego szkolenia jest niezbędne do prowadzenia terapii uwagi słuchowej. Od razu po ukończeniu szkolenia I stopnia można prowadzić sesje z zastosowaniem 300 gotowych ścieżek terapeutycznych.

Certyfikacja – gwarancja najwyższego poziomu merytorycznego oraz profesjonalnych standardów kształcenia

Akademia Terapeutów uwagi Słuchowej PRO jest certyfikowana przez Atlantis-VZW, największy na świecie ośrodek terapeutyczny stosujący The Auditory Brain Stimulation (Tomatis therapy), oraz przez instytut Mozart Brain Lab, zlokalizowane w Sint-Truiden w Belgii. Ponadto, rodzimą organizacją certyfikującą nasz program jest Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Metody prof. Alfreda Tomatisa „Mamy Głos”. 

Twój prestiżowy certyfikat absolwenta

graf_certyfikat_770x630.jpgCertyfikaty ukończenia szkoleń w naszej Akademii to potwierdzenie wysokich kwalifikacji, ale też prestiż wynikający z dołączenia do międzynarodowego grona terapeutów szkolonych przez Jozefa Vervoorta. To również jedyne dopuszczalne dokumenty uprawniające do prowadzenia terapii z użyciem sprzętu Uwaga Słuchowa PRO. Szkolenia w jakiejkolwiek innej formule nie dają takich uprawnień. 

Po ukończeniu każdego stopnia szkolenia w Akademii jego absolwent otrzymuje CERTYFIKAT potwierdzający zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia profesjonalnej terapii dzieci i dorosłych w oparciu o metodę Tomatisa.

Certyfikat I stopniauprawnia do stosowania sprzętu UWAGA SŁUCHOWA PRO oraz potwierdza kwalifikacje terapeuty metodą prof. Tomatisa z wykorzystaniem standardowych, gotowych programów terapeutycznych.
Certyfikaty II i III stopnia – potwierdzają kwalifikacje do prowadzenia terapii w pełnym zakresie: upoważniają do samodzielnego układania programów terapii dobranych indywidualnie do pacjenta.

Każdy certyfikat jest sygnowany przez Jozefa Vervoorta (Atlantis-VZW /Mozart Brain Lab) oraz przez Magdalenę Raciniewską (Polskiego Stowarzyszenie Terapeutów Metody prof. Alfreda Tomatisa „Mamy Głos ").

Kogo zapraszamy do udziału w programie?

 1. Początkujących adeptów metody prof. A. Tomatisa, którzy chcą zyskać gruntowne, warsztatowe przygotowanie do prowadzenia terapii audiopsycholingwistycznej oraz zdobyć uprawnienia do stosowania sprzętu UWAGA SŁUCHOWA PRO.
 2. Doświadczonych terapeutów tej metody szukających spójnej metodologii, dostępu do najnowszej wiedzy i możliwości rozwoju umiejętności, jak też prestiżowej certyfikacji swoich kwalifikacji.
 3. Terapeutów i trenerów, którzy poszukują nowych możliwości rozwoju zawodowego i chcieliby stosować terapię uwagi słuchowej jako uzupełnienie metod wsparcia dla osób z różnorodnymi problemami. W przypadku dorosłych mogą to być: zaburzenia koncentracji czy też pamięci, zaburzenia artykulacji, stres, depresja, nerwica, bezsenność. W przypadku dzieci–zaburzenia umiejętności szkolnych, zaburzenia mowy (jąkanie, opóźniony rozwój mowy, wady wymowy).
 4. Pedagogów, nauczycieli i psychologów, którzy pomagają dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, takimi jak: dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyspraksja, wady słuchu i mowy, ADHD, autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa. Warto pamiętać, że sprzęt UWAGA SŁUCHOWA PRO pozwala na opracowanie indywidualnego, dostosowanego do potrzeb każdego dziecka programu terapii. Jak wykazują badania, zastosowanie metody A. Tomatisa stanowi skuteczne wsparcie zarówno w przypadkach specyficznych trudności szkolnych, jak też całościowych zaburzeń rozwojowych.
 5. Logopedów, którzy poszukują terapii wspomagającej dla stosowanych programów korekcyjno-kompensacyjnych. Trening uwagi słuchowej przy pomocy sprzętu UWAGA SŁUCHOWA PRO jest przeznaczony m.in. dla dzieci z zaburzeniami artykulacji, jąkających się, z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami emisji głosu, z zaburzoną komunikacją na tle autyzmu. Diagnoza uwagi słuchowej metodą Tomatisa jest polecana szczególnie wtedy, gdy dotychczasowa terapia przestaje przynosić wyraźne postępy.
 6. Nauczycieli języków obcych – po treningu uwagi słuchowej mózg jest w stanie lepiej rozróżniać odtwarzać intonację, rytm i dźwięki specyficzne dla danego języka. Osobom, które pragną nauczyć się języka obcego, Uwaga słuchowa Pro daje możliwość szybszego przyswojenia 7 języków obcych: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, arabskiego, chińskiego.

  Korzyści ze stosowania terapii uwagi słuchowej w nauce języków obcych:

  • udokumentowane skrócenie czasu potrzebnego na naukę języka obcego
  • czas osiągnięcia płynności w mówieniu krótszy o 26%
  • znaczna poprawa wymowy

  wg badań EUROCOPTER „INTEGRATION DES LANGUES ET DE LA COMMUNICATION”

 7. Trenerów wokalnych – prof. Alfredowi Tomatisowi problematyka głosu i słuchu śpiewaków była szczególnie bliska, ponieważ dorastał w rodzinie śpiewaków operowych, a jako otolaryngolog, neurolog i foniatra zajmował się ich leczeniem. Ustalił, że problemy z emisją głosu są związane z zaburzeniami uwagi słuchowej, a jej trening umożliwia uporanie się z takimi problemami jak: utrata kontroli nad natężeniem głosu, brak precyzji, brak barwy lub ekspresji głosu, kłopoty z krtanią, złe ustawienie głosu.
 8. Psychologów – metoda profesora Alfreda Tomatisa działa regulująco w przypadku zaburzeń emocjonalnych związanych z depresją i stanami lękowymi. Przynosi efekty m.in. w przypadkach wypalenia zawodowego, kłopotów w radzeniu sobie ze stresem i kontrolą emocji, traumatycznych przeżyć, zaburzeń snu, niskiej motywacji. Nie odnosi się do przyczyn zaburzeń afektywnych, lecz umożliwia integrację efektów terapii. Z tego właśnie powodu wielu psychologów stosuje tę metodę jako uzupełnienie prowadzonej terapii.
 9. Lekarzy – metoda może mieć zastosowanie w niektórych dziedzinach medycyny: narzędzie wspierające znajdą w niej psychiatrzy, którzy poszukują rozwiązań alternatywnych wobec leków psychoaktywnych; podobnie lekarze ogólni szukający nieinwazyjnej metody zapewniającej pacjentom lepsze samopoczucie. Zwrócić mogą się ku niej pediatrzy, zajmujący się zaburzeniami rozwojowymi dzieci, a również neurolodzy – najnowsze badania w dziedzinie plastyczności mózgu korespondują z założeniami metody prof. A. Tomatisa.

Posłuchaj co o cyklu szkoleń mówią absolwenci

To może być początek Twojej nowej, fascynującej ścieżki rozwoju zawodowego

900x500_poczatek drogi.jpg

Kontakt

1140x145.png