Pierwsze wirtualne muzeum poświęcone polskiemu bohaterowi!

Symbol wolności, niezłomności, patriotyzmu. Ma pewne miejsce w panteonie bohaterów narodowych. Świadek narodzin Stanów Zjednoczonych i upadku I Rzeczypospolitej. Zanim Jan Paweł II wyszedł na balkon bazyliki św. Piotra, a Lech Wałęsa przeskoczył przez mur, to on był najbardziej znanym Polakiem na świecie. Przed Państwem Tadeusz Kościuszko. 

Rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki

Rok 2017 został ogłoszony przez UNESCO rokiem Tadeusza Kościuszki – to forma uczczenia dwusetnej rocznicy jego śmierci. W listopadzie rozpoczęło działalność wirtualne muzeum poświęcone polskiemu inżynierowi, dowódcy wojskowemu i reformatorowi. Projekt realizowany jest przez Fundację „Pamięć i Tożsamość” przy udziale Narodowego Centrum Kultury i dzięki finansowaniu ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Fundacji PZU. Od samego początku z muzeum współpracuje wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Jak mówić by zaszczepić w uczniach pasję poznawania?

Celem naszego wydawnictwa oraz Wirtualnego Muzeum Tadeusza Kościuszki jest odnalezienie wyjątkowej, nowoczesnej formuły prezentowania historii – zarówno na kartach podręczników, jak i w przestrzeni internetu. Chcemy mówić o Tadeuszu Kościuszce w sposób zrozumiały, interesujący i atrakcyjny dla uczniów.

Wiemy od nauczycieli, jak ciężko zaszczepić w uczniach ciekawość i rozwijać ich zainteresowania, jak wiele starań trzeba włożyć w to, by uczniowie wyszli z lekcji naładowani energią niezbędną do poznawania i zdobywania świata. W codziennej pracy trudno jest – wobec nadmiaru obowiązków – znaleźć, dobrać i zaprezentować wartościowe merytorycznie materiały najwyższej jakości.

Dla wydawnictwa Nowa Era ważnym celem pozostaje poszukiwanie nowoczesnych i skutecznych form przekazu informacji – inspirujących, angażujących, rozwijających zainteresowania. Poznawanie i rozumienie wymagań edukacyjnych stawianych przez współczesny świat i polską szkołę oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli to wyzwania, które każdego dnia podejmuje nasz zespół. Dzięki wiedzy, pasji oraz bogatemu doświadczeniu powstają publikacje atrakcyjne, innowacyjne i aktywizujące uczniów, takie jak multibooki i multiteki. Wierzymy, że oferta przygotowana wspólnie przez Nową Erę, Wirtualne Muzeum Tadeusza Kościuszki oraz zespół doświadczonych nauczycieli sprawi, że lekcje historii staną się dla uczniów przygodą, podczas której z pasją będą zgłębiać tajemnice przeszłości.

Polak, który tworzył własną historię

 

Muzeum w liczbach

1. wirtualne muzeum Tadeusza Kościuszki

107 obiektów muzealnych

94 strony dokumentów i rękopisów

30 minut filmów i animacji

Zobacz także