SERIA

Lubię to!

  • Pomaga w zrozumieniu zagadnień informatycznych dzięki dokładnym opisom czynności wykonywanych przez uczniów oraz filmom instruktażowym zamieszczonym w publikacjach w wersji elektronicznej oraz na dlanauczyciela.pl.
  • Kształci praktyczne umiejętności dzięki ćwiczeniom skorelowanym z innymi przedmiotami nauczania i nawiązującym do życia codziennego.
  • Ułatwia pracę z uczniami o różnych potrzebach edukacyjnych, m.in. dzięki zrzutom ekranowym i zadaniom na ocenę celującą.
  • Wspiera rozwój i kreatywność uczniów poprzez liczne ciekawostki, ćwiczenia pobudzające wyobraźnię oraz projekty wymagające współdziałania w grupie.

Dla ucznia

Lubię to!

Lubię to!

Podręcznik do zajęć komputerowych dla klasy szóstej szkoły podstawowej

Nr dopuszczenia: 729/3/2017
Autorzy: Michał Kęska
Seria: Lubię to!

Podręcznik „Lubię to!” dla klasy szóstej szkoły podstawowej zawiera wiedzę dotyczącą programów Pivot Animator, Scratch, Excel oraz GIMP.

  • Ułatwia naukę nowych pojęć i umiejętności dzięki licznym zrzutom ekranowym oraz podpowiedziom i komentarzom sympatycznego robota.
  • Zachęca do poszerzania wiedzy, czemu służą ciekawostki zamieszczone pod koniec każdego tematu i zadania na ocenę celującą.
  • Rozwija umiejętność pracy w grupie poprzez propozycje projektów na końcu działów poświęconych programom Pivot Animator i Gimp.
przejdź do sklepu

Dla nauczyciela

Portal dlanauczyciela.pl

Dla nauczycieli korzystających z serii Lubię to! przygotowaliśmy:

  • 29 filmów,
  • scenariusze lekcji, karty pracy i testy,
  • interaktywne plansze

oraz wiele dodatkowych materiałów dydaktycznych i metodycznych.

 

Rekomendowane dla Ciebie

Filmy

Filmy

Tutoriale dla uczniów i nie tylko

Materiały prezentacyjne wyjaśniające w ciekawy i przystępny sposób zagadnienia opisane w podręczniku. Pomagają uatrakcyjnić lekcje informatyki. Zawierają opisy praktycznych rozwiązań i ułatwiają zrozumienie omawianych treści.

pobierz

Scenariusze lekcji z kartami pracy

Scenariusze lekcji z kartami pracy

Praktyczne przewodniki z konspektem lekcji

Pomagają zaplanować prowadzenie zajęć w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. Omawiają przebieg i metody prowadzenia lekcji oraz niezbędne pomoce, zawierają propozycje zadań i ćwiczeń dostosowanych do możliwości uczniów.

pobierz

Testy

Testy

Praktyczne sprawdzanie wiedzy

Użyteczne narzędzie dla nauczyciela, pozwalające sprawdzić wiedzę uczniów. Przygotowane w atrakcyjnej graficznie formie, są uzupełnieniem treści przekazywanych na lekcjach.

pobierz

E-rozwiązania

E-booki

Innowacyjne elektroniczne podręczniki przeznaczone na urządzenia mobilne oraz komputery stacjonarne.

Czytaj więcej

Zobacz także