Javascript is required
header image

Popisz się talentem 2024

Ósma edycja konkursu literackiego!

Poczuj literackie emocjeTak, to już 8. edycja „Popisz się talentem” – największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku na uczestników czekają wyjątkowe literackie emocje. Zapraszamy wszystkich – od pierwszaków do ósmoklasistów – do wizyty w Emotilandzie. To kraina, w której mieszkają emotki. Temperatura uczuć jest tam wysoka, a wesołe i smutne buźki sąsiadują ze sobą. Trochę tak jak w życiu, prawda? Uważamy, że nikt nie odnajdzie się w Emotilandzie lepiej niż Ty – współczesny dzieciak / nastolatek. Emotki to przecież Twoi dobrzy znajomi, a kryjące się za nimi uczucia też nie są Ci obce… Chwyć więc za pióro lub klawiaturę i zagłęb się w ten świat. Czujemy, że efekty będą pasjonujące!

NAGRODA TO DEBIUT W PRAWDZIWEJ KSIĄŻCE 
30 zwycięskich tekstów opublikujemy 
w pięknie zilustrowanej i wydanej książce. 
Wyobraź sobie swój tekst i swoje nazwisko w druku – to robi wrażenie!  

Przeczytaj zadanie konkursoweWiesz, co to emotki? Na pewno! To te buźki, które dołączamy do wiadomości w komunikatorach internetowych i w SMS-ach. Otóż one nie pojawiły się znikąd! Przyszły do nas z krainy emocji – Emotilandu. Tak, emotki mają swój kraj, swoje przygody i zwyczaje! Ho ho, co tam się dzieje! Pan Uśmiechnięta Buźka wciąż wszystkich rozśmiesza. Zła Minka daje się innym we znaki. Płaczuś chlipie i biadoli. Całusek kocha cały świat, a Madame Skwaszona Mina jest zawsze nie w sosie. Kolejni słynni obywatele Emotilandu to na przykład Mister Wywalony Jęzor, Spryciarz (w nieodłącznych ciemnych okularach), Clown (uwaga na jego psikusy!) czy Trupia Czacha (brrrr!).  

Wyobraź sobie, że w trakcie pisania wiadomości do przyjaciela nacisnąłeś nieznaną kombinację klawiszy w telefonie i trafiłeś do Emotilandu. Napisz, co Cię tam spotkało. Jakie emotki poznałeś (możesz nadać im imiona), jaką przygodę razem przeżyliście,  co robiliście, o czym rozmawialiście… i jak się to wszystko skończyło? Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich przeżyć, refleksji i uczuć… W końcu nikt nie opowie o Emotilandzie lepiej, niż Ty – współczesny dzieciak!  

 

 

Poznaj kalendarium i weź udział  • 1 marca - 7 kwietnia - Czas na nadsyłanie opowiadań poprzez formularz na tej stronie  
  • 15 maja - Obrady Jury 
  • 17 maja - Ogłoszenie wyników na tej stronie 
  • Październik - Publikacja książki ze zwycięskimi opowiadaniami 

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania 

Na pytania dotyczące konkursu odpowiadamy pod adresem talent@nowaera.pl 

Możesz też zadzwonić do naszego Centrum Kontaktu. Ale zanim to zrobisz, pobierz i przeczytaj uważnie regulamin konkursu i informacje na stronie tegorocznej edycji oraz na stronie głównej wydarzenia. Wszystko, co ważne, na pewno tam jest. Możliwe więc, że uda Ci się uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, zanim w ogóle je zadasz!  

Pobierz regulamin konkursu, zgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie  oraz plakat informacyjny.

 

Partnerzy konkursuPatroni honorowi:
Patroni medialni: