Marcin Sołodki

Marcin SołodkiPedagog zdolności, certyfikowany trener, ekspert edtech

Najnowsze trendy w edtech, czyli edukacji technologicznej

Jako dorośli mamy świadomość, że nowe technologie są magnesem. Wiemy również, że jesteśmy odpowiedzialni za pokazanie młodym ludziom w jaki sposób mądrze i bezpiecznie wykorzystywać technologie. Jak są najnowsze trendy edtech? Jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii? Jaki są korzyści dla uczniów, nauczycieli i szkoły? Zapraszamy do obejrzenia webinarium!

 

Anna Dąbrowska

Anna DąbrowskaPopularyzator nauki, specjalistka w obszarze edukacji online

Wykorzystanie technologii VR na lekcji chemii

Czym jest VR (wirtualna rzeczywistość)? Jak wprowadzać elementy VR, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał podczas lekcji? W jaki sposób wpleść nowoczesną technologię w codzienną pracę nauczyciela? Rola nauczyciela podczas lekcji z wykorzystaniem VR. Motywowanie uczniów poprzez zaproszenie do świata nowoczesnych technologii. Podczas spotkania prezentujemy doświadczenie przeprowadzone w wirtualnym laboratorium.

Marcin Sołodki

Marcin SołodkiPedagog zdolności, certyfikowany trener, ekspert edtech

Nowe technologie w edukacji. Must have!

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji nt. wykorzystania technologii VR w edukacji. Prelekcję prowadzi Marcin Sołodki: pedagog zdolności, certyfikowany trener, ekspert edtech. Autor znanych w Polsce projektów e-learningowych dla dzieci, m.in. Sieciaki.pl oraz platform do zdalnej edukacji. 

Czy nowa technologia nam zagraża? Jakie są najnowsze trendy edtech? Jakie korzyści dla nauczycieli i uczniów niesie wykorzystanie technologii VR w szkole? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym wideo.

Patrycja Ściślewska

Patrycja ŚciślewskaRedaktor chemii

Uczenie przez doświadczenie: wirtualna rzeczywistość w nauczaniu chemii

Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. Nic dziwnego, że te nowoczesne metody edukowania wchodzą do szkół – także do pracowni chemicznej! Sprawdź, jak działa Wirtualne Laboratorium Empiriusz