Technologia VR w Twojej szkole

Wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowitą możliwość doświadczania złożoności świata. W wielu dziedzinach nauki dzięki VR możliwe jest bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów, symulacji. 

Niewątpliwą zaletą wykorzystania technologii VR jest wygoda w korzystaniu z niedostępnych przyrządów, substancji czy lokalizacji oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana w edukacji jest w pełni monitorowana przez nauczyciela. Ponadto jej wykorzystywanie może pomóc uczniom na wiele sposobów. Uczniowie uczą się najlepiej poprzez doświadczenie, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod czytania i pisania. Dzięki możliwości zobaczenia przedmiotu lekcji i wejścia z nim w interakcję zainspirowani uczniowie z większym entuzjazmem przystąpią do dalszego poszerzania wiedzy. Teraz, razem z Empiriuszem, nowoczesne metody edukowania wchodzą także do szkół!

Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz pracownia chemiczna zostanie wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia angażujących zajęć, a lekcje geometrii przeniosą się w inny wymiar. Empiriusz to: 

  • Mobilne, samodzielne urządzenie

  • Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR 

  • Profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami

  • Wbudowany komputer o wysokich parametrach

  • Ekran dotykowy do obsługi urządzenia

  • Karty pracy do każdego doświadczenia

  • Przykładowe scenariusze lekcji

Jak działa Wirtualne Laboratorium Empiriusz?

Wykorzystując technologię VR Wirtualne Laboratorium Empiriusz wprowadza uczniów w świat geometrii przestrzennej oraz chemii. Uczeń, wkładając gogle widzi trójwymiarowe modele figur przestrzennych. Przy użyciu kontrolerów może poznać ich budowę, czy rozłożyć na siatki, dzięki czemu łatwo przyswaja wiedzę. Na lekcji chemii przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie: porusza się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięga po probówki i odczynniki, obserwuje reakcje, wyciąga z nich wnioski i efektywnie uczy się poprzez wirtualne doświadczenie. Pozostali uczniowie oglądają jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej.

Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafiki pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

Poznaj dostępne formy finansowania

Szkoły podstawowe mogą nabyć Wirtualne Laboratorium Empiriusz w ramach programu Laborotoria Przyszłości. Zakupu można dokonać w ramach wyposażenia dodatkowego w katergorii robotyka. Co ważne jest to zakup nie wymagający wkładu własnego.

Szkoły ponadpodstawowe mogą nabyć Empiriusza w ramach programu Aktywna Tablica.

Doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości

Obejrzyj tutoriale

Wprowadzenie

Opis urządzenia

Otwieranie szuflady z goglami

Zawartość szuflady

Ustawienie urządzenia w klasie

Włączanie urządzenia i konta

Ustawienia i aplikacje

Aplikacja Vive Console

Włączanie kontrolerów

Konfiguracja pomieszczenia

Poruszanie się po wirtualnym laboratorium

Przeprowadzenie doświadczenia

Kończenie pracy

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form

Zobacz także