Europejski Dzień Logopedy obchodzimy 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wszystkim logopedom życzymy wytrwałości i pasji do pracy z pacjentami przez cały rok!

Logopeda – co sprawia, że ten zawód jest wyjątkowy?

Każda praca ma w sobie coś specjalnego, każda kryje za sobą zarówno blaski jak i cienie, każda może wzbudzać w nas poczucie satysfakcji i dumy. Czy istnieją powody, dla których my, logopedzi, możemy śmiało stwierdzić, że nasza praca jest wyjątkowa i daje niezwykłe poczucie radości? Zdecydowanie tak!

 

czytaj więcej

Karty pracy w prezencie

Pobierz karty pracy pochodzące z programów multimedialnych LOGOPEDIA PRO. 

Dlaczego warto korzystać z kart w pracy logopedy?

  1. urozmaicają terapię,
  2. pozwalają ćwiczyć motorykę małą i stymulować wszechstronny rozwój dziecka,  
  3. stanowią doskonaly materiał do pracy rodziców z dzieckiem w domu. 

Praktycy o programach LOGOPEDIA PRO

Zasób obrazków pozwala na solidne zdiagnozowanie mowy dziecka. (...) Doskonałym uzupełnieniem terapii są karty pracy do druku: dzieci mogą wycinać, przyklejać i kolorować obrazki, jednocześnie doskonaląc wymowę, a – jak wie każdy logopeda – ćwiczenia manualne powinny zawsze iść w parze z ćwiczeniami artykulatorów.
Anna Grzegory, logopedka, terapeutka dysleksji, nauczycielka wczesnoszkolna, dyrektor PPP, Łódź

Odkąd poznałam LOGOPEDIĘ PRO, nie wyobrażam sobie pracy z innym programem. Porządkuje on moją pracę, jest wykonany profesjonalnie pod względem merytorycznym, ma ciekawą grafikę, która pobudza wyobraźnię dzieci.
Monika Antosik, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, logopedka, członek grupy nauczycielskiej SuperbelfrzyMini oraz współtwórca bloga Zamiast kserówki.

Obejrzyj webinarium logopedyczne

dr Anna Walencik-Topiłko

dr Anna Walencik-TopiłkoDoktor nauk humanistycznych, uniwersytecki pracownik naukowo-dydaktyczny

Metody terapii logopedycznej - od teorii do praktyki

Przypominamy popularne webinarium eduSensus! W logopedii funkcjonuje duży zakres metod wykorzystywanych w terapii – część z nich pełni rolę podstawową, część wspomagającą w działaniu specjalistycznym. O ich doborze i proporcjach decyduje rodzaj i stopień zaburzenia komunikacji językowej, jego etiologia, wiek pacjenta, ale też i wiedza oraz możliwości samego logopedy. Specjalista musi wykazać się biegłą znajomością metod, aby zaproponować optymalny plan terapii. Powinien również w sposób klarowny i przejrzysty metody te tłumaczyć i stosować – tak, by sam pacjent i jego bliscy współuczestniczyli efektywnie w procesie terapeutycznym.

Logopedia PRO - dlaczego warto?

Ikony_USPs-04.png