Lider z misją

Marzymy o edukacji, która dodaje skrzydeł. Rozwija talenty, wyrównuje szanse edukacyjne, uczy współpracy i empatii oraz wspiera uczniów na drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu. Chętnie angażujemy się w akcje oraz wspieramy instytucje, które dzielą z nami te marzenia. I krok po kroku zmieniamy je w rzeczywistość!  

Wspieramy czytelnictwo

Aktywnie wspieramy akcje promujące czytelnictwo dzieci i młodzieży: Supermoc książek oraz Ratownicy czytelnictwa.

Czytaj więcej

Karta Dużej Rodziny

Systemowo wspieramy rodziny wielodzietne, oferując posiadaczom Karty 5% zniżki na publikacje w naszej Księgarni Internetowej.

Czytaj więcej

IBBY Książka Roku

Dobre książki dla dzieci zasługują na wsparcie. Konkurs „IBBY Książka Roku” pomaga wyłonić te najbardziej wartościowe.

Czytaj więcej

Fundacja Integracja: świat bez barier

Tam, gdzie inni dostrzegają bariery, my widzimy potencjał do działania. Wspólnym wysiłkiem można wiele zmienić!

Czytaj więcej

Światowy Dzień Godności

Nowa Era jest partnerem edukacyjnym programu Światowy Dzień Godności w Polsce. Od lat włączamy się aktywnie w działania propagujące tematykę poszczególnych edycji programu.

Czytaj więcej

Tornister pełen uśmiechów

Pomagamy dzieciom z ubogich rodzin skompletować szkolne wyprawki, ofiarowując nasze publikacje w ramach akcji organizowanej przez „Caritas”.

Czytaj więcej

Wsparcie idei wolontariatu

Aktywnie promujemy ideę wolontariatu, tworząc i udostępniając nauczycielom bezpłatne materiały oraz wspierając działania mającą na celu zaangażowanie uczniów.

Czytaj więcej

Wiarygodny partner

Jedną z kluczowych wartości, jakie wyznajemy w Nowej Erze, jest uczciwość. To dla nas wyraz szacunku wobec innych, ale także ważny komunikat: zależy nam na budowaniu trwałych, opartych na zaufaniu relacji z naszymi współpracownikami i partnerami biznesowymi. Działamy zgodnie z prawem i etyką.

Kodeks Dobrych Praktyk SWE PIK

Wraz z innymi wydawcami z Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki wypracowaliśmy i wdrożyliśmy zbiór zasad i regulacji branży dotyczących etycznej współpracy ze szkołami.

Czytaj więcej

Standardy działania Przedstawicieli

Przykładamy ogromną wagę do zachowania etycznych kontaktów ze szkołami. Naszych przedstawicieli obowiązuje zbiór norm, które regulują ich pracę i pozwalają zachować jej najwyższą jakość.

Polityka ładu korporacyjnego

Nasze działania w kluczowych obszarach jak m.in: etyka biznesu, zarządzanie zasobami ludzkimi, respektowanie praw człowieka są zgodne z międzynarodowym kodeksem zasad Grupy Sanoma.

Polityka Bezpieczeństwa Informacji

Chronimy dane naszych klientów i przechowujemy je w sposób bezpieczny. Zarządzamy nimi odpowiedzialnie, w oparciu o przepisy prawa i zaufaną relację, jaką zbudowaliśmy z naszymi klientami.

Przyjazny pracodawca

Tylko wyjątkowi ludzie są w stanie osiągać wyjątkowe efekty. Dlatego umożliwiamy naszym pracownikom rozwój zawodowy, proponujemy udział w szkoleniach i programach społecznych, a także wspieramy wolontariat pracowniczy. Efekt? Dzięki odpowiedzialnej polityce zatrudnienia większość osób zostaje z nami na długie lata.

Wolontariat pracowniczy

Zawsze chętnie działamy na rzecz potrzebujących. To świadectwo naszej wrażliwości, otwartości i gotowości do niesienia pomocy. To także wartość, która czyni Nową Erę wyjątkową.

Czytaj więcej

Kredki dla Domów Dziecka

Czasami najprostsze rzeczy sprawiają największą radość. Na przykład kolorowe kredki. W Domach Dziecka to artykuł pierwszej potrzeby.

Czytaj więcej

Poland Business Run

Dobro można czynić na wiele sposobów. Jednym z nich jest bieganie!

Czytaj więcej

Dwie godziny dla rodziny

W ramach kampanii społecznej „Dwie godziny dla rodziny” zachęcamy pracowników do pogłębiania więzi międzypokoleniowych i relacji rodzinnych poprzez wspólne, wartościowe spędzanie czasu.

Czytaj więcej

Działamy z pasją

Raport 2019 „Razem dla innych: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2019 roku”

„Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw” to fraza, która kojarzy się z językiem wielkiego biznesu. Dla nas w Nowej Erze ma ona bardzo osobisty wydźwięk. Przywołuje na myśl akcje i inicjatywy, w które zaangażowaliśmy się całym sercem, działając bezinteresownie dla dobra innych. To całe mnóstwo wzruszających wspomnień, spotkań, rozmów. Z radością prezentujemy raport, który podsumowuje to, co zrobiliśmy dla innych w roku 2019.

Jesteśmy członkiem Koalicji Prezesi-wolontariusze

Koalicja ma na celu szerzenie idei wolontariatu i propagowanie społecznej odpowiedzialności wśród liderów biznesu poprzez przekazywanie wiedzy i doświadczenia.

Nowa Era nagrodzona prestiżową nagrodą "Dobroczyńca Roku"

Innowacyjne podejście do edukacji, troska o wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z małych miejscowości, a także ogromne zaangażowanie pracowników wydawnictwa Nowa Era zostały docenione przez kapitułę prestiżowego konkursu Akademii Rozwoju Filantropii – Dobroczyńca Roku. Wydawnictwo otrzymało statuetkę i tytuł Dobroczyńcy Roku 2014 w kategorii „Projekt społeczny – duże firmy“.

Wolontariat? Jesteśmy na tak!

Naszym celem od zawsze było angażowanie firmy oraz jej pracowników w inicjatywy o charakterze społeczno-edukacyjnym; działania znoszące bariery edukacyjne, rozbudzające talenty, motywujące do nauki i wychowujące poprzez świadome kształtowanie postaw.     

Więcej akcji

Raport 2021 „Dobrze wykorzystany czas: odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2021 roku”

Początek roku to idealny moment na podsumowanie wszystkiego, co udało nam się w Nowej Erze zrobić dla innych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Publikujemy zatem nasz raport CSR za rok 2021. To 24 strony, które warto przeczytać, bo zawierają w sobie solidną dawkę dobrej energii i inspiracji do działania na rzecz tych, którzy tego potrzebują! 

W Święta dzielimy się dobrem

Okołoświąteczny czas jest wyjątkowy. Sprawia, że wszyscy zwalniamy tempa, jesteśmy bliżej siebie. To czas uważności i refleksji. Warto w tych dniach z serdecznością przyjrzeć się potrzebom ludzi wokół nas – nie tylko tych najbliższych.

Wsparcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

W mijającym właśnie roku – z powodu pandemii – Nowa Era postanowiła nie wysyłać tradycyjnych kartek świątecznych ani upominków. Życzenia świąteczno-noworoczne dla naszych współpracowników, kontrahentów i autorów przesyłaliśmy drogą elektroniczną…  razem z informacją-niespodzianką o przekazaniu środków finansowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Raport 2020 „Całym Sercem Robione, czyli odpowiedzialność społeczna Nowej Ery w 2020 roku”

Angielski skrót CSR oznacza Corporate Social Responsibility – można to przetłumaczyć jako odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. My jednak wolimy inne rozwinięcie tego skrótu: Całym Sercem Robione. W podejmowaniu takich działań nie przeszkodzi nam nic – nawet pandemia. Udowadnia to raport, w którym podsumowaliśmy nasze działania CSR za rok 2020.

„Wielka księga marzeń” w szpitalach na Dzień Dziecka

Dzięki akcji „Klinika Złotego Smoka” 200 egzemplarzy „Wielkiej księgi marzeń” – owocu konkursu literackiego „Popisz się talentem” i najbardziej rozmarzonej książki minionego roku – trafiło do dzieci przebywających na odizolowanych z powodu pandemii oddziałach szpitalnych.

Poland Business Run 2019: pobiegliśmy, pomogliśmy!

Udział w charytatywnym biegu Poland Business Run to już w Nowej Erze tradycja. W tym roku nasze drużyny pobiegły w Gdańsku i Warszawie. I choć pogoda nas nie oszczędzała, daliśmy radę!

Wspieramy polskojęzyczne szkoły na Ukrainie

W roku szkolnym 2019/2020 Nowa Era po raz kolejny wsparła polskojęzyczne placówki dydaktyczne na Ukrainie. Tym razem zestawy naszych podręczników i dodatkowych materiałów edukacyjnych trafiły nie tylko do Lwowa, lecz także do mniejszych miejscowości – w sumie do aż czterech placówek.

Dzień dziecka w fotelu prezesa

25 maja w naszej warszawskiej siedzibie wystąpiły sympatyczne utrudnienia. Odwiedzili nas podopieczni „Akademii przyszłości”. Dzieci zobaczyły, jak powstają podręczniki, uściskały redakcję „Świerszczyka”… i podsiadły panią prezes w jej gabinecie! 

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Rodziny

W tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzimy 15 maja. Jak? Biorąc udział w akcji społecznej fundacji Humanites „Dwie godziny dla rodziny”… podobnie jak 499 firm i 700 000 pracowników z 10 krajów. Bo dobre idee warto propagować!

Książka z misją, czyli… „Ukryte światy” idą w świat

Przypomnijmy: „Ukryte światy” to owoc pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2017”. Publikacja zawiera 25 zwycięskich opowiadań i jest już z nami prawie rok. W tym czasie zdołała zdziałać wiele dobrego, bo to naprawdę książka z misją!

Jubileuszowa sztafeta pobiegła, by pomóc dzieciom odkrywać talenty!

Do dobroczynnej sztafety zorganizowanej z okazji 25-lecia Nowej Ery zgłosiło się ponad 60 pracowników. Biegaliśmy solo i w grupach, od gór po plaże Bałtyku, nie przeszkodził nam nawet szalejący nad Polską orkan Grzegorz! W końcu najważniejszy był cel: indeksy Akademii Przyszłości dla dzieci potrzebujących wsparcia w nauce.

Wspieramy wolontariuszy, którzy mają pomysł, jak zmienić świat!

Aleksandra Snuzik, 17-letnia pasjonatka biologii, w ramach stażu naukowo-wolontariackiego nie tylko prowadzi badania nad lekiem na malarię, ale też uczy dzieci w Afryce o polskiej historii, tradycji i zwyczajach.

Zobacz także