Przymierz Okulary Czasu 

Witamy w 7. edycji „Popisz się talentem” – największego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy do podjęcia pisarskiego wyzwania wszystkich – od pierwszaków do ósmoklasistów. W tym roku chcemy Was zachęcić do włożenia na nos Okularów Czasu. Co to takiego? To supergadżet, który mocno zmienia punkt widzenia, a co za tym idzie… prowokuje do wymyślania historii, gdybania, zastanawiania się i twórczego pisania! Wiemy, że używanie wyobraźni i tworzenie zabawnych, zaskakujących, ciekawych tekstów to dla Was pestka – robicie to na co dzień w rozmowach z rówieśnikami czy rodzicami. Dlaczego więc nie spróbować zrobić tego na piśmie?! Koniecznie przeczytajcie zadanie konkursowe poniżej i zdecydujcie, czy chcecie się z nim zmierzyć. 

UWAGA, SUPERNAGRODA!  
Jeśli Wasze opowiadanie znajdzie się wśród 30 zwycięskich tekstów, to zostanie opublikowane w prawdziwej książce!  
To szansa na ogólnopolski debiut literacki!

 


Pobierz ekstra inspiracje 
 

Gdybyście potrzebowali ekstra inspiracji… to pobierzcie plik z Okularami Czasu, wydrukujcie je na kartoniku lub tekturce, wytnijcie i załóżcie na nos. Od razu pisanie pójdzie lepiej! Do kompletu pobierzcie też plakat konkursowy, na którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje oraz oczywiście zadanie konkursowe. Dzięki temu na pewno napiszecie tekst na temat.

Przeczytaj zadanie konkursowe 

 Jak to często bywa w „Popisz się talentem”, zadanie konkursowe wymyślił jeden z naszych jurorów i bardzo mocno inspirował się przy tym tajemniczym zdarzeniem z własnego życia. Oto owo zadanie – mamy nadzieję, że będziecie się dobrze przy nim bawić! 

Porządkowałem ostatnio piwnicę i w jednej ze starych gazet znalazłem niezwykłe ogłoszenie. Brzmiało ono tak:  

„Gratka dla miłośników gadżetów! Koniecznie musicie poznać najnowszy produkt firmy „Chwilołapka & Synowie”. To Okulary Czasu. Jeśli założy je dziecko, widzi świat oczami dorosłych. Jeśli założy je dorosły, widzi świat oczami dzieci. Uwaga: okulary należy zdjąć przed upływem 5 minut. W przeciwnym razie mogą wystąpić efekty uboczne w postaci splątania czasoprzestrzennego i trwałej zmiany punktu widzenia!” 

Kiedy tylko przeczytałem to ogłoszenie, natychmiast postanowiłem kupić takie okulary. Niestety, okazało się, że wycofano je ze sprzedaży, ponieważ nie miały wymaganych atestów. Jak myślicie - co by się działo, gdyby Okulary Czasu wciąż były dostępne i trafiły na przykład do Was? Albo do Waszych rodziców? Dziadków? Pani od matematyki? Surowej sąsiadki z trzeciego piętra? No i co by było, gdybyście Wy lub Wasi bliscy zapomnieli zdjąć je po upływie 5 minut?! Chyba tylko Wasza wyobraźnia jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie! Dlatego szybko siadajcie i piszcie o tym opowiadanie!  

Poznaj szczegóły konkursu 

Kalendarium konkursu

  • 1 marca: start konkursu 
  • 1 - 31 marca: czas na nadsyłanie opowiadań  
  • 9 maja: obrady Jury 
  • 11 maja: ogłoszenie wyników 
  • Październik: publikacja książki ze zwycięskimi opowiadaniami 

Jury konkursu

  • Monika Hałucha 
  • Małgorzata Jankowska 
  • Barbara Kosmowska
  • Małgorzata Węgrzecka 
  • Rafał Witek

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania 

Na pytania dotyczące konkursu odpowiadamy pod adresem talent@nowaera.pl 

Możesz też zadzwonić do naszego Centrum Kontaktu. Ale zanim to zrobisz, pobierz i przeczytaj uważnie regulamin konkursu i informacje na stronie tegorocznej edycji oraz na stronie głównej wydarzenia. Wszystko, co ważne, na pewno tam jest. Możliwe więc, że uda Ci się uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, zanim w ogóle je zadasz!  

 

Pobierz regulamin konkursu oraz zgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie

Partnerzy konkursu

Patroni honorowi:


Patroni medialni:

Zobacz także