Javascript is required
header image

Wirtualne Laboratorium Empiriusz

Czym jest Wirtualne Laboratorium

Technologia VR w Twojej pracowni chemicznejDzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VR Wirtualne laboratorium Empiriusz to doskonałe, cyfrowe odwzorowanie laboratorium chemicznego.
Jest ono w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.


Uczeń – gdy założy gogle VR i weźmie w dłonie dwa kontrolery – może poruszać się po wiernie odwzorowanym laboratorium i przeprowadzać doświadczenia, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w sali lekcyjnej. Sięga po probówki i odczynniki, których wygląd realistycznie odwzorowuje te używane w prawdziwej pracowni chemicznej, obserwuje reakcje, wyciąga z nich wnioski.

Immersja, czyli pełne „zanurzenie” w wirtualnej rzeczywistości, ułatwia szybsze zrozumienie i zapamiętanie zagadnień, reakcji chemicznych i zjawisk.

Twoje lekcje z wykorzystaniem VR będą znacznie ciekawsze, a zwiększone zaangażowanie uczniów podniesie wyniki nauczania.

Główne korzyści dla nauczyciela i uczniaTeraz przeprowadzisz doświadczenia chemiczne rzadko wykonywane w szkole z powodu braku sprzętu i potrzebnych odczynników chemicznych lub ze względu na bezpieczeństwo uczniów.

Jak przeprowadzić lekcję w Wirtualnym laboratorium Empiriusz?Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wnioski w kartach laboratoryjnych. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafik pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. W przygotowaniu atrakcyjnych zajęć z wykorzystaniem VR pomagają scenariusze lekcji.

Nauczycieli pracujących z Empiriuszem zapraszamy na ciekawe szkolenia online!

Listy doświadczeń dla szkół podstawowych i ponadpodstawowychWirtualne laboratorium Empiriusz pozwala na przeprowadzenie zalecanych w podstawie programowej 26 doświadczeń do realizacji w klasach 7. i 8. oraz 56 doświadczeń do realizacji w szkole ponadpodstawowej.

SZKOŁA PODSTAWOWA

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Zobacz dostępne formy finansowaniaDowiedz się więcejSkontaktuj się z nami