Technologia VR w Twojej pracowni chemicznej

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii VR Wirtualne laboratorium Empiriusz to doskonałe, cyfrowe odwzorowanie laboratorium chemicznego.

Jest ono w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów.

doswiadczenia chemiczne_1140x577.jpg

Uczeń – gdy założy gogle VR i weźmie w dłonie dwa kontrolery – może poruszać się po wiernie odwzorowanym laboratorium i przeprowadzać doświadczenia, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania w sali lekcyjnej. Sięga po probówki i odczynniki, których wygląd realistycznie odwzorowuje te używane w prawdziwej pracowni chemicznej, obserwuje reakcje, wyciąga z nich wnioski.

Immersja, czyli pełne „zanurzenie” w wirtualnej rzeczywistości, ułatwia szybsze zrozumienie i zapamiętanie zagadnień, reakcji chemicznych i zjawisk.

Twoje lekcje z wykorzystaniem VR będą znacznie ciekawsze, a zwiększone zaangażowanie uczniów podniesie wyniki nauczania.

opinia.jpg

Główne korzyści dla nauczyciela i ucznia

Teraz przeprowadzisz doświadczenia chemiczne rzadko wykonywane w szkole z powodu braku sprzętu i potrzebnych odczynników chemicznych lub ze względu na bezpieczeństwo uczniów.

Jak przeprowadzić lekcję w Wirtualnym laboratorium Empiriusz?

Uczeń, korzystając z gogli oraz kontrolerów, przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie. Pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie lub tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wnioski w kartach laboratoryjnych. Urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, a wysoka jakość grafik pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium. W przygotowaniu atrakcyjnych zajęć z wykorzystaniem VR pomagają scenariusze lekcji.

Nauczycieli pracujących z Empiriuszem zapraszamy na ciekawe szkolenia online!

Listy doświadczeń dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Wirtualne laboratorium Empiriusz pozwala na przeprowadzenie zalecanych w podstawie programowej 26 doświadczeń do realizacji w klasach 7. i 8. oraz 56 doświadczeń do realizacji w szkole ponadpodstawowej.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

lista doswiadczen SP.jpg

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

lista doswiadczen PP_1.jpg

Zobacz dostępne formy finansowania

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nowa Era Sp. z o.o. z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000031950, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 527-13-74-376, REGON 012186107, kapitał zakładowy w wysokości 627 900 PLN, kontakt: e-mail nowaera@nowaera.pl, tel. 801 88 10 10 lub 58 721 48 00.

Szczegółowa informacja na temat przetwarzania danych osobowych dostępna jest pod adresem: https://www.nowaera.pl/kontakt#contact-form

Zobacz także