Niech zaangażowanie zmieni się w pasję

Świat nauki jest zgodny: spontaniczna zabawa to wielka wartość. Rozwija dziecko we wszystkich sferach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Formy zabawy oczywiście różnią się w zależności od wieku dziecka, ale jej rola pozostaje niezmienna. Ideałem byłoby zatem tak zorganizować proces edukacji, aby jak najbardziej przypominał zabawę. W Nowej Erze mamy na to pomysł. Proponujemy dzieciom i ich rodzicom szereg rozwiązań, które angażują dzieci i młodzież w edukacyjną zabawę dostosowaną do ich aktualnych potrzeb. Nierzadko takie zaangażowanie zmienia się w prawdziwą pasję. Ta z kolei przekłada się na szkolny i życiowy sukces. Bawcie się zatem z dziećmi, a nasze materiały Wam w tym pomogą. Na mądrą zabawę nigdy nie jest za wcześnie… ani za późno!

Świerszczyk

Nowoczesne pismo z tradycją przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat.

czytaj więcej

Balon Blum

Bezpieczne gry dla dzieci 3-4-letnich oraz 5-6-letnich. Rozwijają kompetencje językowe, matematyczne, komunikacyjne, technologiczne.

czytaj więcej

Książki dla dzieci

Nowe serie książek, które sprawią, że dziecko pokocha czytanie.

czytaj więcej

Wspieraj i inspiruj

Dowiedz się, jak wspierać i rozwijać zainteresowania Twojego dziecka.

czytaj więcej

Nauka i rozwój

Nauka i rozwój

Człowiek uczy się przez całe życie, ale najbardziej intensywnie – w pierwszych latach po narodzeniu. W tej nauce przewodnikami są rodzice i inne bliskie osoby.

czytaj więcej

Przedszkolne laboratorium

Widowiskowe i bezpieczne eksperymenty do przeprowadzenia z dziećmi.

czytaj więcej

Jak uczyć przez zabawę

  • Nie zdradzaj dziecku, że zabawa, którą mu zaproponujesz, ma charakter edukacyjny. Niech to będzie Twój „fortel” – dziecko będzie zdobywać nową wiedzę i umiejętności nieświadome, że właśnie się uczy.
  • Pamiętaj o doborze zabaw odpowiednich do wieku i umiejętności dziecka – zbyt trudne zabawy mogą okazać się zniechęcające, lecz największym błędem jest wybór zbyt niskiego poziomu trudności – zadania mają być dla dziecka wyzwaniem! Poza tym dzieci nie lubią zbyt łatwych aktywności – nie czują się wtedy traktowane poważnie.
  • Bądź w gotowości, by pomóc dziecku, kiedy będzie tego potrzebować – nie ingeruj jednak zbyt szybko. Najlepiej poczekaj, aż samo poprosi Cię o pomoc.
  • Pamiętaj, że dzieci nie znoszą monotonii. Aby pozostały aktywne i zaangażowane, proponuj różnego rodzaju aktywności – od zabaw ruchowych przez gry multimedialne i eksperymenty fizyczne po kalambury, czytanie historyjek obrazkowych i dwujęzycznych artykułów. Zróżnicowanie zabaw jest gwarancją na uniknięcie nudy.
  • Pozwól dziecku działać kreatywnie i szukać nowych, nieoczywistych rozwiązań. Pamiętaj też, że w przyswajaniu wiedzy ogromną rolę grają emocje – aby lepiej je zrozumieć, warto sięgnąć po publikacje dotyczące rozwoju emocjonalnego.

Zobacz także