Niech zaangażowanie zmieni się w pasję

Świat nauki jest zgodny: spontaniczna zabawa to wielka wartość. Rozwija dziecko we wszystkich sferach: emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i społecznej. Formy zabawy oczywiście różnią się w zależności od wieku dziecka, ale jej rola pozostaje niezmienna. Ideałem byłoby zatem tak zorganizować proces edukacji, aby jak najbardziej przypominał zabawę. W Nowej Erze mamy na to pomysł. Proponujemy dzieciom i ich rodzicom szereg rozwiązań, które angażują dzieci i młodzież w edukacyjną zabawę dostosowaną do ich aktualnych potrzeb. Nierzadko takie zaangażowanie zmienia się w prawdziwą pasję. Ta z kolei przekłada się na szkolny i życiowy sukces. Bawcie się zatem z dziećmi, a nasze materiały Wam w tym pomogą. Na mądrą zabawę nigdy nie jest za wcześnie… ani za późno!

Świerszczyk

Nowoczesne pismo z tradycją przeznaczone dla dzieci w wieku 5-9 lat.

czytaj więcej

Balon Blum

Bezpieczne gry dla dzieci 3-4-letnich oraz 5-6-letnich. Rozwijają kompetencje językowe, matematyczne, komunikacyjne, technologiczne.

czytaj więcej

Książki dla dzieci

Nowe serie książek, które sprawią, że dziecko pokocha czytanie.

czytaj więcej

Rozwój dziecka

Od noworodka do nastolatka. Wsparcie dziecka na każdym etapie rozwoju.

czytaj więcej

Wspieraj i inspiruj

Dowiedz się, jak wspierać i rozwijać zainteresowania Twojego dziecka.

czytaj więcej

Nauka i rozwój

Nauka i rozwój

Człowiek uczy się przez całe życie, ale najbardziej intensywnie – w pierwszych latach po narodzeniu. W tej nauce przewodnikami są rodzice i inne bliskie osoby.

czytaj więcej

Przedszkolne laboratorium

Widowiskowe i bezpieczne eksperymenty do przeprowadzenia z dziećmi.

czytaj więcej

Jak uczyć przez zabawę

  • Nie zdradzaj dziecku, że zabawa, którą mu zaproponujesz, ma charakter edukacyjny. Niech to będzie Twój „fortel” – dziecko będzie zdobywać nową wiedzę i umiejętności nieświadome, że właśnie się uczy.
  • Pamiętaj o doborze zabaw odpowiednich do wieku i umiejętności dziecka – zbyt trudne zabawy mogą okazać się zniechęcające, lecz największym błędem jest wybór zbyt niskiego poziomu trudności – zadania mają być dla dziecka wyzwaniem! Poza tym dzieci nie lubią zbyt łatwych aktywności – nie czują się wtedy traktowane poważnie.
  • Bądź w gotowości, by pomóc dziecku, kiedy będzie tego potrzebować – nie ingeruj jednak zbyt szybko. Najlepiej poczekaj, aż samo poprosi Cię o pomoc.
  • Pamiętaj, że dzieci nie znoszą monotonii. Aby pozostały aktywne i zaangażowane, proponuj różnego rodzaju aktywności – od zabaw ruchowych przez gry multimedialne i eksperymenty fizyczne po kalambury, czytanie historyjek obrazkowych i dwujęzycznych artykułów. Zróżnicowanie zabaw jest gwarancją na uniknięcie nudy.
  • Pozwól dziecku działać kreatywnie i szukać nowych, nieoczywistych rozwiązań. Pamiętaj też, że w przyswajaniu wiedzy ogromną rolę grają emocje – aby lepiej je zrozumieć, warto sięgnąć po publikacje dotyczące rozwoju emocjonalnego.

Zobacz także