Program „Edukacja na czasie” zapewnia nauczycielom i dyrektorom nie tylko narzędzia i materiały ułatwiające zdalne nauczanie, lecz także wsparcie psychologiczne oraz rozwój kompetencji technologicznych umożliwiających skuteczne radzenie sobie z wyzwaniami okresu pandemii.
Niezależnie od tego, czy w nowym roku szkolnym uczysz stacjonarnie, zdalnie czy hybrydowo – na nas zawsze możesz liczyć. Zadbaliśmy, by niezależnie od sytuacji edukacja z rozwiązaniami Nowej Ery była skuteczna, ciekawa, praktyczna i dostosowana do wyzwań – po prostu zawsze aktualna, zawsze na czasie.
Z myślą o wyzwaniach, które stoją przed nauczycielami, uczniami i rodzicami, przygotowaliśmy szereg nowości oraz ułatwień, które pomogą w codziennej pracy i nauce.
Aby ułatwić nauczycielom prowadzenie zajęć – także w formie zdalnej – udostępniamy szereg materiałów dydaktycznych, platform i narzędzi, które pozwalają uczyć skutecznie i ciekawie. To między innymi portal dlanauczyciela.pl z materiałami dydaktycznymi i pomocami edukacyjnymi do wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania, a także multibookami i multitekami oraz generator testów i sprawdzianów.
Ważne! Przed rozpoczęciem korzystania z materiałów prosimy zapoznać się Informacjami o zasadach używania materiałów dydaktycznych Nowej Ery do nauki zdalnej.
W portalu dlanauczyciela.pl, na stronach poszczególnych serii, przygotowaliśmy specjalną sekcję ZADANIA DO WYSŁANIA, w której sukcesywnie zamieszczamy dodatkowe materiały dla szkoły podstawowej, które nauczyciel może przesłać swoim uczniom np. za pośrednictwem dziennika elektronicznego, maila lub wybranego komunikatora w mediach społecznościowych.
przejdź do portaluNa stronach serii zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat dostępnych do nich materiałów do nauczania zdalnego. Wybierz swój poziom i przedmiot, i sprawdź, co przygotowaliśmy.
Codziennie blisko 2 miliony nauczycieli, uczniów i rodziców korzysta z dziennika elektronicznego UONET+. To właśnie e-dziennik jest naturalnym środowiskiem do komunikacji i wsparcia pracy zdalnej szkół. Zobacz, jakie udogodnienia związane z nauczaniem zdalnym przygotował dla użytkowników VULCAN!
zobacz więcejSprawdź rozwiązania do wszystkich poziomów nauczania, umożliwiające naukę w szkole i po szkole.
Zapoznaj się z materiałami dla rodziców, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom w tym fascynującym procesie poznawania świata.
Zobacz zbiór filmów, dzięki którym udoskonalisz kompetencje i poszerzysz horyzonty. Dla nauczycieli, uczniów i rodziców!
Specjalnie dla Państwa zebraliśmy wytyczne MEN, dzięki którym jeszcze lepiej zorganizujecie pracę i uzyskacie odpowiedzi na najważniejsze pytania.
W dniu 16 grudnia 2020 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie zmieniające zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty i maturalnego w roku 2021. Zmiany mają charakter jednorazowy, a ich celem jest uproszczenie formuły wymienionych egzaminów z uwagi na długi okres nauki zdalnej, jaki mają za sobą uczniowie w bieżącym roku szkolnym. W rozporządzeniu szczegółowo opisano modyfikacje, jakie zostaną wprowadzone – zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i na poziomie wymagań z poszczególnych przedmiotów.
W czasie sobotniej (21 XI 2020) konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów poinformował o istotnych zmianach w organizacji roku szkolnego 2020/2021, a także przedłużył okres nauki zdalnej.
W dniu 4 listopada 2020 Prezes Rady Ministrów poinformował o kolejnych postanowieniach i obostrzeniach mających na celu zahamowanie rozwoju pandemii. Część z nich wpływa także na organizację pracy szkół i placówek edukacyjnych.
Od dnia 26 października 2020 - na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 października - uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady obowiązują do niedzieli 8 listopada 2020, po którym to terminie mogą one zostać przedłużone lub zniesione. Bez zmian funkcjonują przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych.
W uzupełnieniu do naszego artykułu omawiającego regulacje MEN dotyczące funkcjonowania publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r., zamieszczamy poniżej najnowsze dostępne na stronie Ministerstwa informacje.
Jak zorganizować pracę przedszkola w nowym roku przedszkolnym w warunkach pandemii? O czym pamiętać, czego unikać? Streszczamy szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego opublikowane na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 26 sierpnia 2020.
Szkolenia przygotowane we współpracy z ekspertami z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS
Szkolenia opracowane wspólnie z firmą Vulcan, specjalizującą się w zarządzaniu oświatą
Webinaria, artykuły poświęcone praktycznym umiejętnościom związanym z pracą w czasie pandemii