Nauka zdalna z Nową Erą

Niezależnie od tego, czy w nowym roku szkolnym uczysz stacjonarnie, zdalnie czy hybrydowo – na nas zawsze możesz liczyć. Zadbaliśmy, by niezależnie od sytuacji edukacja z rozwiązaniami Nowej Ery była skuteczna, ciekawa, praktyczna i dostosowana do wyzwań – po prostu zawsze aktualna, zawsze na czasie.

Z myślą o wyzwaniach, które stoją przed nauczycielami, uczniami i rodzicami, przygotowaliśmy szereg nowości oraz ułatwień, które pomogą w codziennej pracy i nauce. 

Materiały ułatwiające nauczycielowi pracę zdalną

Aby ułatwić nauczycielom prowadzenie zajęć – także w formie zdalnej – udostępniamy szereg materiałów dydaktycznych, platform i narzędzi, które pozwalają uczyć skutecznie i ciekawie. To między innymi portal dlanauczyciela.pl z materiałami dydaktycznymi i pomocami edukacyjnymi do wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania, a także multibookami i multitekami oraz generator testów i sprawdzianów.

Ważne! Przed rozpoczęciem korzystania z materiałów prosimy zapoznać się Informacjami o zasadach używania materiałów dydaktycznych Nowej Ery do nauki zdalnej.

 

 

1. E-booki dla nauczycieli

 • Wersje elektroniczne podręczników do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. 
 • Można z nich korzystać na komputerze i tablecie, również w trakcie nauki zdalnej.
 • Dostępne na platformie ebooki.nowaera.pl z każdego miejsca, w którym jest internet.
zobacz

 

 

2. Nowe dlanauczyciela.pl 

 • Łatwiej i szybciej przygotowujesz się do zajęć, bo masz wszystko w jednym miejscu i zawsze pod ręką.
 • Jesteś na bieżąco z aktualnościami dzięki rozbudowanej, spersonalizowanej strefie informacyjnej.
 • Intuicyjnie odnajdujesz potrzebne materiały dzięki ulepszonym narzędziom do wyszukiwania i filtrowania.
 • Bez problemu prowadzisz lekcje – także online, ponieważ elektroniczne zasoby są dostosowane do zdalnych form pracy.
wejdź na dlanauczyciela.pl

 

 

3. Nowa sekcja ZADANIA DO WYSŁANIA

W portalu dlanauczyciela.pl, na stronach poszczególnych serii, przygotowaliśmy specjalną sekcję ZADANIA DO WYSŁANIA, w której sukcesywnie zamieszczamy dodatkowe materiały dla szkoły podstawowej, które nauczyciel może przesłać swoim uczniom np. za pośrednictwem dziennika elektronicznego, maila lub wybranego komunikatora w mediach społecznościowych.

przejdź do portalu

 

 

4. Generator testów, sprawdzianów i kart pracy

 • Serwis w prosty i łatwy sposób pozwala na przygotowanie materiałów sprawdzająco-ćwiczeniowych z danego rozdziału czy lekcji.
 • Jest dostępny dla klas 4-8 szkoły podstawowej i klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych.
 • Wygenerowane pliki można przesyłać do uczniów za pomocą dzienników elektronicznych.
 • Wszystkie materiały można pobrać bezpłatnie po zalogowaniu się do serwisu poprzez Konto Nowej Ery.
przejdź do generatora

 

 

5. Multibooki, multiteki i onebook

 • Multibooki – elektroniczne wersje podręczników (w edukacji wczesnoszkolnej również ćwiczeń) dla klas 1–7, wzbogacone materiałami multimedialnymi.
 • Multiteki – biblioteki multimedialnych zasobów dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych, które można pogrupować zgodnie z konspektem lekcji.
 • Wykorzystanie multimediów, szczególnie podczas zajęć zdalnych, znacząco ułatwi tłumaczenie złożonych zagadnień, pobudzi wyobraźnię uczniów i uatrakcyjni lekcje, a także wspomoże proces zapamiętywania nowych treści.
 • ONEBOOK – dostosowane do pracy w trybie nauki zdalnej najnowsze oprogramowanie multimedialne dla nowych serii z języka angielskiego i niemieckiego.
zobacz więcej

 

 

6. Webinaria Nowej Ery

 • Szkolenia wspierające prowadzenie nauki zdalnej, rozwój kompetencji cyfrowych oraz komunikację z uczniami i rodzicami.
 • Lekcje pokazowe.
 • Pomoc w rozwoju kompetencji miękkich i w pełnieniu funkcji wychowawczych.
 • Praktyczne porady i tutoriale tworzone z ekspertami.
 • Dostęp do materiałów psychologicznych i wychowawczych.
zobacz

 

7. Terapia i nauka na odległość

 • Materiały do pracy zdalnej z uczniami, ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych potrzeb edukacyjnych
 • Gry, kolorowanki, wierszyki logopedyczne i inne ćwiczenia wspierające wszechstronny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
 • Materiały multimedialne do zajęć indywidualnych i grupowych
 • Webinaria i porady praktyków – nauczycieli, pedagogów i terapeutów – pokazujące jak lepiej pracować zdalnie z uczniami ze SPE.
zobacz

Materiały do poszczególnych przedmiotów

Na stronach serii zamieściliśmy szczegółowe informacje na temat dostępnych do nich materiałów do nauczania zdalnego. Wybierz swój poziom i przedmiot, i sprawdź, co przygotowaliśmy.

Materiały on-line dla ucznia

 

 

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery

 • Odzwierciedlenia podręczników dla klas 1-8 szkoły podstawowej oraz klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych.
 • Można z nich korzystać na platformie ebooki.nowaera.pl. Sprawdź, jak uzyskać dostęp do e-booków.
 • Dostępne na komputerach i tabletach.
 • Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników z każdego miejsca, w którym jest internet.
zobacz

 

 

2. Portal Dlaucznia.pl

 • Portal dla uczniów klasy 1 szkół ponadpodstawowych.
 • Zawiera kompleksowe opracowania każdego tematu: lekcje, podsumowania, infografiki, filmy i materiały wspomagające.
 • Uczniowie mają dostęp do fiszkek i quizów, dzięki którym szybko sprawdzą swoją wiedzę.
 • Z portalu można skorzystać na smartfonie, komputerze i tablecie.
przejdź do portalu

 

 

3. Strefa Ucznia w portalu terazmatura.pl

Maturzyści mogą korzystać ze wszystkich zasobów portalu – arkuszy, fiszek, kalendarza przygotowań maturalnych i wielu, wielu innych materiałów edukacyjnych.

wejdź na terazmatura.pl

 

4. Dodatkowe materiały multimedialne do nauki zdalnej dla klas 1-3 do edukacji wczesnoszkolnej

 • Znajdują się tu różnorodne materiały multimedialne takie jak: multibooki, ćwiczenia multimedialne dla klasy 1, ćwiczenia do informatyki.
 • Można z nich korzystać bezpłatnie do 31 stycznia 2021.
 • Aby skorzystać z proponowanych aplikacji, wystarczy zarejestrować się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia).
pobierz aplikacje

 

Edukacja zdalna z VULCANEM

Codziennie blisko 2 miliony nauczycieli, uczniów i rodziców korzysta z dziennika elektronicznego UONET+. To właśnie e-dziennik jest naturalnym środowiskiem do komunikacji i wsparcia pracy zdalnej szkół. Zobacz, jakie udogodnienia związane z nauczaniem zdalnym przygotował dla użytkowników VULCAN!

zobacz więcej

Dodatkowe materiały

E-konferencje

Sprawdź kalendarium i zapisz się na wybrane spotkania on-line.

Czytaj więcej

E-rozwiązania

Sprawdź rozwiązania do wszystkich poziomów nauczania, umożliwiające naukę w szkole i po szkole.

Czytaj więcej

Dla rodzica

Zapoznaj się z materiałami dla rodziców, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom w tym fascynującym procesie poznawania świata.

Czytaj więcej

Strefa inspiracji

Zobacz zbiór filmów, dzięki którym udoskonalisz kompetencje i poszerzysz horyzonty. Dla nauczycieli, uczniów i rodziców!

Czytaj więcej

Materiały i wytyczne MEN

Specjalnie dla Państwa zebraliśmy wytyczne MEN, dzięki którym jeszcze lepiej zorganizujecie pracę i uzyskacie odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od 19 października 2020!

Od dnia 26 października 2020 - na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 października - uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz słuchacze placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady obowiązują do niedzieli 8 listopada 2020, po którym to terminie mogą one zostać przedłużone lub zniesione. Bez zmian funkcjonują przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych.

Przygotowanie do nowego roku szkolnego: nowości na stronie MEN

W uzupełnieniu do naszego artykułu omawiającego regulacje MEN dotyczące funkcjonowania publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r., zamieszczamy poniżej najnowsze dostępne na stronie Ministerstwa informacje.

Czy 1 września wrócimy do szkół? Jest decyzja MEN

W dniu 5 sierpnia 2020 (środa) Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, przedstawił wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek regulujące ich funkcjonowanie od 1 września 2020 r. Najważniejsza informacja, na którą czekali uczniowie i nauczyciele, to ta: nowy rok szkolny powitamy w szkolnych progach!

O czym powinni pamiętać dyrektorzy przedszkoli: MEN udostępnia wytyczne GIS

Jak zorganizować pracę przedszkola w nowym roku przedszkolnym w warunkach pandemii? O czym pamiętać, czego unikać? Streszczamy szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego opublikowane na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 26 sierpnia 2020.

Co trzeba wiedzieć o koronawirusie

Wszyscy jesteśmy obecnie bombardowani setkami doniesień medialnych na temat koronawirusa. W panującym szumie informacyjnym niestety łatwo się pogubić, co potęguje tylko lęk związany z nową, trudną sytuacją. Z myślą o nauczycielach, uczniach i rodzicach przygotowaliśmy rzetelny zestaw najważniejszych informacji na temat bezpieczeństwa i profilaktyki.

Kształcenie na odległość: MEN publikuje poradnik dla szkół

W środę, 25 marca Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało liczący 52 strony poradnik dla szkół dotyczący organizacji kształcenia na odległość. Stanowi on praktyczne uzupełnienie do rozporządzenia z dnia 20 marca wprowadzającego obowiązek realizacji takiego kształcenia przez placówki oświatowe.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Ze wszelkimi pytaniami możecie się Państwo zwrócić do naszego Centrum Kontaktu:
pod numerem 801 88 10 10
lub przez Formularz Kontaktu.

Zobacz także