Javascript is required

Nauka zdalna: razem stawiamy czoła wyzwaniom

14.12.2023

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowaWychowanie przedszkolneNauka zdalna
Podziel się
Chłopiec uczący się przy swoim biurku w domu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Nauczycieli, Uczniów, Dyrektorów i Rodziców, uruchomiliśmy na naszym portalu specjalną sekcję „Nauka zdalna”. Znajdziecie tam materiały i rozwiązania, które ułatwią Wam ciekawą i angażującą edukację oraz organizację czasu w okresie kształcenia zdalnego i hybrydowego.

Jesteśmy z Wami na co dzień
Obecny czas jest trudny dla wszystkich stron procesu dydaktycznego – zarówno dla Nauczycieli i Dyrektorów, jak i dla Uczniów i ich Rodziców. Wszyscy musimy wypracować nowy model pracy, wzajemnej komunikacji i radzenia sobie z wyzwaniami – i tymi wynikającymi z konieczności pogodzenia nauki zdalnej bądź hybrydowej dzieci i pracy rodziców, i tymi natury psychologicznej. Nauczyciele stoją wobec konieczności „przeniesienia” swego warsztatu pracy w rzeczywistość cyfrową, co nie zawsze jest łatwe. Wielu Uczniów doświadcza z kolei poczucia osamotnienia z powodu rozłąki z rówieśnikami i relacji z nauczycielami. Tak wyjątkowa sytuacja na taką skalę zdarza się po raz pierwszy. Dlatego postanowiliśmy stworzyć na stronie internetowej Nowej Ery specjalną sekcję pod nazwą „Nauka zdalna”. Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami na co dzień, uważnie słuchamy Waszych uwag i stale pracujemy nad rozwiązaniami odpowiednimi do zgłaszanych potrzeb i pojawiających się problemów.
Będziemy wspierać Was nie tylko w sferze dydaktycznej, lecz także organizacyjnej i psychologicznej – tak abyście mogli przekuć obecne trudności w wartościowy czas nauki, rozwijania umiejętności, zbierania inspiracji i dzielenia się małymi i dużymi sukcesami. Razem damy radę!

Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy
W nowo powstałej sekcji Nauka zdalna zgromadziliśmy – i wciąż gromadzimy – bardzo szeroki wachlarz różnorodnych materiałów.
Znajdziecie tam między innymi:

1. Materiały on-line dla Ucznia:

2. Materiały ułatwiające nauczycielowi pracę zdalną:

3. Materiały dla nauczycieli wychowania przedszkolnego:

4. Dodatkowe materiały wspomagające dla Nauczyciela, Ucznia i Rodzica, m.in.:

  • E-konferencje z możliwością zdalnego zapisania się.
  • Baza webinariów – szkoleń wspierających prowadzenie nauki zdalnej, rozwój kompetencji cyfrowych oraz komunikację z uczniami i rodzicami.
  • E-rozwiązania, w tym m.in. multibooki, multiteki, Wirtualne Laboratorium, SPE.
  • Strefa Dla Rodzica, czyli materiały dla tych, którzy chcą towarzyszyć swoim dzieciom w procesie poznawania świata.
  • Strefa Inspiracji, czyli zbiór filmów, dzięki którym Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice udoskonalą kompetencje miękkie i poszerzą swoje horyzonty.
  • Nauka i relacje, czyli artykuły i webinaria o tym jak budować relacje, które uczynią naukę zdlaną bardziej efektywną

5. Materiały i wytyczne MEN.

Bądźmy w kontakcie bez względu na okoliczności
Zależy nam, aby nasze rozwiązania jak najcelniej trafiały w aktualne potrzeby. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Im więcej wiemy, tym lepiej możemy na to reagować. Dlatego prosimy – bądźcie z nami w kontakcie. Piszcie, komentujcie, zgłaszajcie spostrzeżenia, refleksje, uwagi. Obserwujcie nasz profil na FB, koniecznie dołączcie też do prężnie działającej tam grupy „Projektanci edukacji”. To miejsce wielu pasjonujących dyskusji, wymian myśli, spotkań. Dzielcie się też Waszymi doświadczeniami z pracy zdalnej – jak sobie z nią radzicie, jakie ciekawe narzędzia znaleźliście, jakie sposoby komunikacji wypracowaliście. To może być inspirujący czas dla nas wszystkich!

Wejdź na www.nowaera.pl/naukazdalna.

Szkoła podstawowaSzkoła ponadpodstawowaWychowanie przedszkolneNauka zdalna
Podziel się