Serie wydawnicze

Spotkania z fizyką

Seria „Spotkania z fizyką” umożliwia łagodne wprowadzenie uczniów w zagadnienia fizyki – od świata materii – bez konieczności stosowania aparatu matematycznego na początku nauki.

więcej o serii

To jest fizyka

Seria „To jest fizyka” umożliwia skuteczne wprowadzanie zagadnień fizycznych z wykorzystaniem elementarnego aparatu matematycznego – od mechaniki przedstawionej w przyjazny sposób.

więcej o serii

Publikacje rekomendowane

Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum

Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum

Autorzy: Marcin Braun, Grażyna Fracuz-Ornat, Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Elżbieta Kuźniak, Maria Nowotny-Różańska

Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum pozwala utrwalić i poszerzyć wiedzę ze wszystkich zagadnień realizowanych w gimnazjum, a także niektórych dodatkowych, oraz pogłębić umiejętności  zdobyte w trakcie pracy z podręcznikami i zeszytami ćwiczeń.

  • Rozwija umiejętności praktyczne dzięki zadaniom o różnym stopniu trudności oraz opatrzonym wskazówkami 45 propozycjom doświadczeń.
  • Ułatwia pełniejsze zrozumienie zagadnień dzięki Przykładom z rozwiązanymi zadaniami, często różnymi sposobami.
  • Zachęca do samodzielnej pracy i pogłębiania wiedzy na dany temat dzięki propozycjom projektów.
  • Pozwala na wygodną pracę dzięki czytelnemu układowi treści z odwołaniami do szczegółowych wymagań podstawy programowej oraz odpowiedziom do wszystkich zadań.
  • Zapewnia skuteczne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego dzięki zadaniom egzaminacyjnym różnego typu, a także przypomnieniom najważniejszych wiadomości z zakresu gimnazjum.
przejdź do sklepu

E-rozwiązania

Nauki fizyczne

Portal zawierający materiały i interaktywne narzędzia dydaktyczne umożliwiający prowadzenie Internetowych Klas Fizycznych.

Czytaj więcej

Zobacz także