Serie wydawnicze

Oblicza geografii

Seria „Oblicza geografii” jest przeznaczona do nauczania geografii w szkołach ponadgimnazjalnych, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Podręczniki z tej serii spełniają wymóg wieloletniości. 

więcej o serii

Czas na geografię

Seria „Czas na geografię” jest przeznaczona do nauczania geografii w szkołach ponadgimnazjalnych, na poziomie podstawowym.

więcej o serii

Tylko geografia

Seria „Tylko geografia” jest przeznaczona do nauczania geografii w szkołach ponadgimnazjalnych, na poziomie podstawowym.

więcej o serii

Geografia dla maturzysty

Seria „Geografia dla maturzysty” jest przeznaczona do nauczania geografii w szkołach ponadgimnazjalnych, na poziomie rozszerzonym. Podręczniki z tej serii spełniają wymóg wieloletniości.

więcej o serii

Przygotowanie do egzaminu

Teraz matura. Geografia.

Teraz matura. Geografia.

Zadania i arkusze maturalne

Autorzy: Violetta Feliniak

„Teraz matura. Zadania i arkusze maturalne” to zaktualizowana publikacja, która stanowi doskonałe wsparcie podczas powtórek materiału w ciągu roku szkolnego oraz przygotowań do egzaminu maturalnego z geografii.

 • Pozwala na solidne przećwiczenie wszystkich niezbędnych umiejętności z geografii dzięki zróżnicowanym pod względem formy i trudności zadaniom maturalnym, pogrupowanym w działy.
 • Umożliwia zapoznanie się ze sposobami rozwiązywania zadań typu maturalnego dzięki zadaniom rozwiązanym krok po kroku. 
 • Ułatwia opanowanie kluczowych umiejętności matematyczno-geograficznych dzięki licznym samouczkom.
 • Pomaga zapoznać się ze strukturą arkusza maturalnego oraz sprawdzić poziom przygotowania za pomocą Arkuszy maturalnych z odpowiedziami.

przejdź do sklepu
Teraz matura. Geografia.

Teraz matura. Geografia.

Tuż przed egzaminem

Autorzy: Jadwiga Brożyńska, Beata Woźniak

„Teraz matura. Tuż przed egzaminem” to zaktualizowana publikacja, która stanowi doskonałe wsparcie podczas powtórek do matury z geografii w ostatnim okresie przygotowań.

 • Umożliwia przećwiczenie umiejętności pracy z mapą dzięki dodatkowi w postaci czytelnej mapy turystyczno-topograficznej oraz zadaniom do niej.
 • Ułatwia opanowanie kluczowych umiejętności matematyczno-geograficznych dzięki licznym Samouczkom.
 • Pozwala na zapoznanie się ze sposobami rozwiązywania zadań typu maturalnego za pomocą zadań rozwiązanych krok po kroku. 
 • Pomaga sprawdzić poziom przygotowania do egzaminu poprzez różnorodne Zadania do samodzielnego rozwiązania.
 • Zapewnia dostęp do dodatkowych zasobów umieszczonych na portalu www.terazmatura.pl dzięki kodom QR.

 

przejdź do sklepu
Teraz matura. Geografia

Teraz matura. Geografia

Vademecum

Autorzy: Wojciech Błaszczykiewicz, Olga Jerun, Anna Wawrzkowicz

Nowe, zaktualizowane wydanie „Teraz matura. Vademecum” umożliwia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie się do matury z geografii.

 • Pomaga usystematyzować wiedzę dzięki uporządkowanej i czytelnej formie.
 • Dostarcza wskazówek i przykładów pokazujących, jak wykorzystywać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnych typów zadań maturalnych dzięki przykładom rozwiązanym krok po kroku.
 • Dostarcza rzetelnych informacji z geografii społeczno-ekonomicznej dzięki zaktualizowanym danym statystycznym.
 • Umożliwia powtórzenie wymaganych na maturze treści z gimnazjum dzięki rozdziałowi Geografia regionalna świata – powtórka po gimnazjum.
 • Zapewnia dostęp do różnorodnych materiałów przygotowujących do matury z geografii, umieszczonych na portalu www.terazmatura.pl, za pomocą kodu dostępu.
przejdź do sklepu

Zobacz także